pldaenfrdeuk


 wtorek 20 sierpnia 2019r.   imieniny: Bernard, Jan, Sabin, Samuel

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Druga sesja barlineckiej Rady Miejskiej to nie tylko m.in. wybory wiceprzewodniczących i ustalanie składów poszczególnych komisji. Pisaliśmy o tym w artykule "Ślubowanie, wiceprzewodniczący i komisje". W punkcie sesyjnym interpelacje i zapytania radnych, głos zabrali radni, Cezary Krzyżanowski i Piotr Stanisławski.

Tuż przed tym punktem radny C. Krzyżanowski zwrócił się z apelem do przewodniczącego RM, Mariusza Maciejewskiego. - Do tej pory mieliśmy bardzo dobry zwyczaj, że mieszkańcy naszej gminy mogli zabrać głos, zgłosić interpelacje czy przedstawić swoje zastrzeżenia, co do funkcjonowania organów gminy - mówił m.in. radny Krzyżanowski. Chciałbym zaproponować, abyśmy przywrócili ten punkt. I dlatego proponuję, aby w punkcie trzecim sesji dodać punkt, interpelacje i zapytania mieszkańców gminy. - Myślę, że to powinno być nasza tradycję - zakończył swoje wystąpienie radny.

 

REKLAMA

Przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, odpowiadał. - Zgodnie ze statutem Rady Miejskiej przewodniczący RM organizuje prace rady, i w kompetencji przewodniczącego jest udzielanie, bądź nie głosu mieszkańcom gminy. - Jest to przywilej przewodniczącego rady - podkreślał m.in. M. Maciejewski. Zaznaczył zarazem, że jeżeli ktoś z mieszkańców będzie chciał zabrać głos, a temat będzie ważny, takiego głosu udzieli.

W dalszym ciągu sesji, głos zabrał radny P. Stanisławski i wspominany już C. Krzyżanowski. Radny P. Stanisławski pytał o prace drogowe na ulicy Strzeleckiej. Chciał wiedzieć, czy będą one prowadzone i w jakim zakresie na całej jej długości, czy też nie? Z kolei radny C. Krzyżanowski zwracał uwagę na fakt zbliżającej się zimy i w związku z tym zaproponował, aby władze gminy podpisały porozumienie z władzami powiatu i województwa, które usprawniłoby odśnieżanie Barlinka po opadach śniegu. Chodzi o to, aby odśnieżaniem zajęła się gmina, a właściciele dróg (powiat i województwo) za to by płacili. Innym poruszonym tematem przez radnego C. Krzyżanowskiego był protest pracowników socjalnych m.in. w Barlinku. Radny chciał wiedzieć, czy odbyło się spotkanie z barlineckimi pracownikami socjalnymi, jakie są ich postulaty i czy podpisano w tym zakresie z nimi porozumienie? A jeżeli tak, jak będzie ono realizowane? Burmistrz Dariusz Zieliński na  poruszone sprawy zobowiązał się odpowiedzieć na piśmie. 

js

 

Komentarze  

+6 # Luna 2018-12-01 12:59
Cytuję Guest:
Co to znaczy ze M.M. może udzielić głosu. ??? On ma obowiązek udzielić głosu Obywatelowi, po to został wybrany. Statut można i trzeba zmienić - p. Cz. Krzyzanowski niech pan zaproponuje zmianę statutu poprzez wprowadzenie pkt. „ kwadrans obywatelski „ na każdej sesji RM. / wzorem innych mądrzejszych demokratycznie władz miasta/. Wnoszę o podanie harmonogramu spotkań radnych z wyborcami – czas, miejsce. Kastor.

Obywatelu, radnym wyborcy już nie są potrzebni, więc po co mają im udzielać głosu. Będą tylko tym swoim głosem przeszkadzać w konsumpcji bycia radnym. Towarzystwo wzajemnej adoracji dopiero za pięć lat ocknie się z letargu i przypomni sobie o wyborcach. Trzeba cierpliwie czekać i następnym razem wybrać ludzi z krwi i kości, a nie RODOWE marionetki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2018-11-30 15:25
Aż nie chce się tego czytać... Gdzie byliście przy głosowaniu?..Macie co chcieliście i możecie to poprawić mądrze za pięć lat. Patrzcie teraz uważnie kto ile zrobi dla Barlinka nie pięknym gadaniem a czynami?.. dla Was Tuwim "Mieszkańcy"


Straszne mieszkania. W strasznych mieszkaniach
Strasznie mieszkają straszni mieszczanie.
Pleśnią i kopciem pełznie po ścianach
Zgroza zimowa, ciemne konanie.

Od rana bełkot. Bełkocą, bredzą,
Że deszcz, że drogo, że to, że tamto.
Trochę pochodzą, trochę posiedzą,
I wszystko widmo. I wszystko fantom.

Sprawdzą godzinę, sprawdzą kieszenie,
Krawacik musną, klapy obciągną
I godnym krokiem z mieszkań - na ziemię,
Taką wiadomą, taką okrągłą.

I oto idą, zapięci szczelnie,
Patrzą na prawo, patrzą na lewo.
A patrząc - widzą wszystko oddzielnie
Że dom... że Stasiek... że koń... że drzewo...

Jak ciasto biorą gazety w palce
I żują, żują na papkę pulchną,
Aż papierowym wzdęte zakalcem,
Wypchane głowy grubo im puchną.

I znowu mówią, że Ford... że kino...
Że Bóg... że Rosja... radio, sport, wojna...
Warstwami rośnie brednia potworna,
I w dżungli zdarzeń widmami płyną.

Głowę rozdętą i coraz cięższą
Ku wieczorowi ślepo zwieszają.
Pod łóżka włażą, złodzieja węszą,
Łbem o nocniki chłodne trącając.

I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki,
Spodnie na tyłkach zacerowane,
Własność wielebną, święte nabytki,
Swoje, wyłączne, zapracowane.

Potem się modlą: "od nagłej śmierci...
...od wojny... głodu... odpoczywanie"
I zasypiają z mordą na piersi
W strasznych mieszkaniach straszni mieszczanie.
Do zobaczenia za pięć lat !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2018-11-30 09:47
Co to znaczy ze M.M. może udzielić głosu. ??? On ma obowiązek udzielić głosu Obywatelowi, po to został wybrany. Statut można i trzeba zmienić - p. Cz. Krzyzanowski niech pan zaproponuje zmianę statutu poprzez wprowadzenie pkt. „ kwadrans obywatelski „ na każdej sesji RM. / wzorem innych mądrzejszych demokratycznie władz miasta/. Wnoszę o podanie harmonogramu spotkań radnych z wyborcami – czas, miejsce. Kastor.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Luna 2018-11-30 08:35
Zdaje się, że poniższym komentarzem mogłam skrzywdzić Panią Lewandowską. Ona jedyna nie oddała swojego głosu na pana RODO, ponieważ nie była obecna, gdy wybierano przewodniczącego. Stąd konieczne sprostowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Luna 2018-11-30 08:27
Cytuję Guest:
Cytuję modero:
Marceli
dziękuję za info nt. wolnych wniosków i zapytań na sesji:

§ 34. 1. Przewodniczący obrad może udzielać głosu osobom obecnym na sesji w punkcie „wolne wnioski i zapytania” po uprzednim zgłoszeniu przez nich chęci wystąpienia

dodam, że na sesjach poprzedniej rady skutecznie zablokowano możliwość zabierania głosu przez mieszkańców Barlinka - mam nadzieję, że to się zmieni

obywatel GT

Nic nie zmieni się, bo przewodniczący MM jest ten sam a rada jest mu podporządkowana. Nie ma tam nikogo z jajami.

Niestety, trzeba zgodzić się z tą opinią.
Członkowie RM podali tylko jedną kandydaturę na przewodniczącego i jednogłośnie na niego zagłosowali. Wiedzieli, jakim wartościom pan RODO hołduje, bo już wcześniej dał się poznać z nienajlepszej strony. Apelowanie, by dopuścił mieszkańców do głosu to już chyba przejaw naiwności i pobożnych życzeń. Mieszkańcy GT wespół zespół z obecnymi radnymi zgotowali nam ten los, więc powinni przynajmniej w tej sprawie zachować milczenie. I to tyle na ten temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-11-30 08:15
Kontrola brata przez brata????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-11-30 06:16
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Jestem pacjetem rehabilitacji w naszym szpitalu zajmuje się mna w powrocie do zdrowia pan Arkadiusz K. dowiaduje sie że pan Arkadiusz będzie zmuszony odejść z naszego szpitala gdyż panu prezesowi nie podoba się pan rehabilitan .Pacjeci rehabilitacji są zbulwersowani tym posunięciem pana prezesa.Teraz mam pytanie niewiem czy mało ważne czy bardzo ważne do władz ile jeszcze dobrych specjalistow odejdzie z naszego szpitala bo juz troche ich odeszło dzieki decyzją pana prezesa. Nie wiem czy pacjen ma tu coś do powiedzenia

Ktoś wie coś więcej? Bo to jest kpina żeby pozbywać się takiego fachowca. Wielu pacjentów zawdzięcza mu szybki powrót do zdrowia

Pacjenci nie są ważni i pytania od nich nie będą honorowane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-11-30 06:15
Cytuję modero:
Marceli
dziękuję za info nt. wolnych wniosków i zapytań na sesji:

§ 34. 1. Przewodniczący obrad może udzielać głosu osobom obecnym na sesji w punkcie „wolne wnioski i zapytania” po uprzednim zgłoszeniu przez nich chęci wystąpienia

dodam, że na sesjach poprzedniej rady skutecznie zablokowano możliwość zabierania głosu przez mieszkańców Barlinka - mam nadzieję, że to się zmieni

obywatel GT

Nic nie zmieni się, bo przewodniczący MM jest ten sam a rada jest mu podporządkowana. Nie ma tam nikogo z jajami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # modero 2018-11-29 23:56
Marceli
dziękuję za info nt. wolnych wniosków i zapytań na sesji:

§ 34. 1. Przewodniczący obrad może udzielać głosu osobom obecnym na sesji w punkcie „wolne wnioski i zapytania” po uprzednim zgłoszeniu przez nich chęci wystąpienia

dodam, że na sesjach poprzedniej rady skutecznie zablokowano możliwość zabierania głosu przez mieszkańców Barlinka - mam nadzieję, że to się zmieni

obywatel GT
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2018-11-29 13:50
Cytuję Guest:
Jestem pacjetem rehabilitacji w naszym szpitalu zajmuje się mna w powrocie do zdrowia pan Arkadiusz K. dowiaduje sie że pan Arkadiusz będzie zmuszony odejść z naszego szpitala gdyż panu prezesowi nie podoba się pan rehabilitan .Pacjeci rehabilitacji są zbulwersowani tym posunięciem pana prezesa.Teraz mam pytanie niewiem czy mało ważne czy bardzo ważne do władz ile jeszcze dobrych specjalistow odejdzie z naszego szpitala bo juz troche ich odeszło dzieki decyzją pana prezesa. Nie wiem czy pacjen ma tu coś do powiedzenia

Ktoś wie coś więcej? Bo to jest kpina żeby pozbywać się takiego fachowca. Wielu pacjentów zawdzięcza mu szybki powrót do zdrowia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2018-11-29 09:51
Radę mieliśmy szansę zmienić.Więc teraz proszę nie podnosić larum i grzecznie słuchać.Do następnych wyborów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2018-11-29 07:33
Tak jakoś nie moge sobie przypomniec niektórych radnych aby zabrali głos w poprzedniej kadencji, np. p. wiceprzewodnicząca.Ładnie głosowała to stanowisko się nalezy, a jeżeli chodzi o ocenę MM co jest ważne a co nie to szkoda ,że nie był tak pewny przed wyborami . Oj się w główkach pomieszało z tej radości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Marceli 2018-11-29 07:14
coś ze Statutu:
"....§ 34. 1. Przewodniczący obrad może udzielać głosu osobom obecnym na sesji w punkcie „wolne wnioski i zapytania” po uprzednim zgłoszeniu przez nich chęci wystąpienia....."
i tutaj jakoś ni hu hu o "ważności" sprawy.
A "może" zapisać jako bezwarunkowe lub wyrzucić z tekstu. Hawk!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2018-11-29 06:43
Cytuję TBM58:
Rodacy barliniacy!O co miecze kruszycie.To Nasz wybór.Dajmy czas,może pan M.zmienił sposób oglądania świata,nie tylko smród z odlewni i inne .

Czasu pan MM miał aż nadto. To nie młodzik ale facet z siwą łepetyną. Skandal!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2018-11-29 06:20
A Pani IR bierze dietę radnego? W szkole jej nie ma-urlop zdrowotny...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # TBM58 2018-11-28 22:32
Rodacy barliniacy!O co miecze kruszycie.To Nasz wybór.Dajmy czas,może pan M.zmienił sposób oglądania świata,nie tylko smród z odlewni i inne .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+33 # Guest 2018-11-28 21:30
Trudne pytania są niewygodne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2018-11-28 21:21
Brawo Panie Czarku. Widząc Pana zaangarzowanie, dziś wiem, że oddając swój głos na Pana to była bardzo dobra decyzja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2018-11-28 19:24
Jestem pacjetem rehabilitacji w naszym szpitalu zajmuje się mna w powrocie do zdrowia pan Arkadiusz K. dowiaduje sie że pan Arkadiusz będzie zmuszony odejść z naszego szpitala gdyż panu prezesowi nie podoba się pan rehabilitan .Pacjeci rehabilitacji są zbulwersowani tym posunięciem pana prezesa.Teraz mam pytanie niewiem czy mało ważne czy bardzo ważne do władz ile jeszcze dobrych specjalistow odejdzie z naszego szpitala bo juz troche ich odeszło dzieki decyzją pana prezesa. Nie wiem czy pacjen ma tu coś do powiedzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2018-11-28 17:47
Wierzyć się nie chce !!!
Parę tygodni po wyborach.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+35 # Guest 2018-11-28 16:59
Z wypowiedź Pana MM to jakaś jedna wielka pomyłka, nie wiem kto na niego głosował ale teraz widzi jak Pan Radny dba o interesy mieszkrańców.
A tak na marginesie nie było innego kandydata na przewodniczącego RM?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2018-11-28 16:45
Przecież to kpina...Ciekawe jak Pan radny M.M. będzie interpretował słowa "ważne"?!Pozatym niektórzy radni zachowują się jak chorągiewki...zależy kto jest przy władzy...Brak słów!!!Teraz popieram Pana radnego Cezarego Krzyżanowskiego!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+48 # Guest 2018-11-28 15:46
- p. przewodniczący RM "pan i władca", statut RM można zmienić?!!! Kto tu jest dla kogo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+39 # Guest 2018-11-28 15:45
wiecie co, podoba mi sie fakt ze teraz sesje sa nagrywane.
W koncu bedzie widac kto jak pracuje, ile i jakich wnioskow sklada i przede wszystkim kiedy (nie tylko ostatnie miesiace przed wyborami jak to mialo teraz miejsce)
jak to co niektorzy powiedzieli: "Krzyzanowski w radzie - spokoju nie bedzie"
a wiec do roboty moi mili! w koncu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+55 # Guest 2018-11-28 15:26
Widocznie przewodniczący bardzo boi się pytań mieszkańców i przez to nie dopuszcza nikogo do głosu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 # Guest 2018-11-28 15:03
Pan Mariusz jest jedyną kompetentną osobą w gminie która może oceniać co jest ważne a co nie?
Ludzie bez jaj. Nie po to dostaliście silny mandat żeby sobie teraz jaja z wyborców robić....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+42 # Guest 2018-11-28 15:00
I co Państwo, którzy głosowaliście na Pana M. ?
Teraz widzicie gdzie Was ma.
Wybór w tym roku był wyjątkowo duży, a w radzie niestety prawie ta sama ekipa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+45 # Guest 2018-11-28 14:25
Proszę Pana Krzyżanowskiego oraz pozostałych, szczególnie tych nowych, członków Rady aby ponownie zaapelowali do rozsądku i poczucia przyzwoitości pana MM.
Myślę, że niejeden z mieszkańców Barlinka poczuł się jakby pan MM napluł mu w twarz. Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+59 # Marceli 2018-11-28 13:18
".....podkreślał m.in. M. Maciejewski. Zaznaczył zarazem, że jeżeli ktoś z mieszkańców będzie chciał zabrać głos, a temat będzie ważny, takiego głosu udzieli."
a co to oznacza temat "ważny"?? Jeżeli komuś chce się wędrować na Podwale a później czekać na możliwość zabrania głosu, to ocena co do ważności tematu jest draństwem i tylko draństwem. I co? Jednoosobowa ocena? Prezydium rady ocenia? Radni poprzez głosowanie? Czy może samowładnie, zgodnie ze Statutem, imć przewodniczący?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi