pldaenfrdeuk


 wtorek 20 sierpnia 2019r.   imieniny: Bernard, Jan, Sabin, Samuel

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Budzenie świadomości narodowej dzieci w wieku przedszkolnym, rozpoczynamy od pokazania im tego, co jest im najbliższe. Ojczyzna to dom rodzinny, przedszkole, podwórko, własne miasto lub wieś. Wiedza o najbliższym środowisku jest wstępem do powstawania więzi z Ojczyzną.

W tym roku w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Pod Topolą”, mają wyjątkową okazję poznać bliżej historię naszego kraju. Aby im to umożliwić, przygotowaliśmy program edukacji patriotycznej pt: ,,Kto ty jesteś", obejmujący m.in cykl zajęć poświęconych zapoznaniem dzieci z polskimi legendami.

 

REKLAMA

Jak powstało państwo polskie, kto był jego założycielem, dlaczego orzeł biały jest symbolem naszego kraju - na te pytania przedszkolaki uzyskały odpowiedzi po wysłuchaniu i przeanalizowaniu treści legendy „O Lechu, Czechu i Rusie". Legendy przeczytał Piotr Adamiok, który opowiedział dzieciom również o tym, czym się zajmuje, na czym polega praca ornitologa, jak wygląda i gdzie żyje orzeł bielik. Wszystkie te wiadomości wzbudziły duże zainteresowanie wśród najmłodszych.

PM nr 2 „Pod Topolą”

 

Komentarze  

0 # Guest 2018-11-30 17:43
A Pan Piotr to świetny gawędziarz , może opowiadać godzinami, ma dużą wiedzę i poczucie humoru. Powtarzam za innym komentującym - gratuluję pomysłu spotkania z dziećmi , może można częściej zapraszać , by inne dzieci moģły również posłuchać ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-11-30 15:28
Idealna osoba w idealnym miejscu. Gratuluje pomysłu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # soda72 2018-11-30 06:13
Brawo dla naszego najlepszego pana ornitologa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież