pldaenfrdeuk


 wtorek 20 sierpnia 2019r.   imieniny: Bernard, Jan, Sabin, Samuel

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

30 listopada w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbył się wyjątkowy koncert. Na scenie swoje umiejętności taneczne i aktorskie, zaprezentowali mali artyści z Niepublicznego Przedszkola „Bratek”. W tym niezwykłym show, który nosił tytuł „Witajcie w naszej bajce… marzę, potrafię, jestem!”, towarzyszyła Im Fabryka Tańca Barlinek oraz opiekunowie i wychowawcy.

Do wspólnego tańca zaproszono także widownię, która za „bratkowymi” dziećmi, musiała powtarzać przygotowany przez najmłodszych układ taneczny. Trzeba przyznać, że łatwo nie było a dzieci radziły sobie znakomicie. Na zakończenie spotkania zaproszono wszystkich gości do foyer sali widowiskowej, gdzie czekał słodki poczęstunek oraz bufet kawowy. W tym roku Niepubliczne Przedszkole „Bratek”, obchodzi swoje dziesięciolecie a jego dyrektorem jest Jerzy Drobotko.

Koncert był współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem województwa zachodniopomorskiego. Tego samego dnia, w Pensjonacie „Leśny Dom”, odbyła się konferencja „Systemowe rozwiązania wspierające rehabilitację społeczną i zawodową dorosłych osób z niepełnosprawnością, przede wszystkim z niepełnosprawnością intelektualną”. 

 

REKLAMA

Na spotkaniu poruszano tematy dotyczące m.in. roli Szkoły Przysposabiającej do Pracy w przygotowaniu osób niepełnosprawnych do roli pracownika, kluczowych aspektów prowadzenia rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej oraz wsparcia niezależnego życia w Mieszkaniu Chronionym, wsparcia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dla osób z niepełnosprawnościami powyżej 25 roku życia. Podejmowane były również rozmowy o kluczowych elementach realizacji działań na rzecz zawodowej i społecznej rehabilitacji dorosłych niepełnosprawnych wśród lokalnych społeczności. Organizatorami sympozjum oraz koncertu byli Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Bratek” oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dla regionu stargardzkiego.

monikary

 

Foto: Mati

 

Komentarze  

+3 # Guest 2018-12-02 18:44
Cudowna impreza !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-12-01 17:51
Brawa dla wszystkich dzieci! :) ściskamy mocno:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2018-12-01 11:36
Słodziaki!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież