pldaenfrdeuk


 wtorek 20 sierpnia 2019r.   imieniny: Bernard, Jan, Sabin, Samuel

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Na kolejnej już sesji barlineckiej Rady Miejskiej, która odbyła się 3 grudnia, radni zajmowali się m.in. podatkami na 2019 rok i ustaleniem wynagrodzenia burmistrza Barlinka. Pierwszym podatkiem był podatek od nieruchomości

Jak podkreślał przewodniczący rady Mariusz Maciejewski, projekt uchwały był przedmiotem obrad komisji RM. Komisja Oświaty i Kultury wydała opinię pozytywną. Komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej również wydała opinię pozytywną podobnie, jak komisja Budżetowa, która wydała opinię pozytywną.

W czasie tego punktu nikt z radnych nie zabrał głosu. W głosowaniu za podniesieniem podatku od nieruchomości (o 3,5 procent w porównaniu do stawki dotychczas obowiązującej), opowiedziało się 11 radnych. Dwóch było przeciwnych (Cezary Krzyżanowski i Bernarda Lewandowska) i jeden radny (Piotr Stanisławski) wstrzymał się od głosu. W trakcie zajmowania się tematem podatku od środków transportowych, także nikt z radnych głosu w czasie sesji nie zabrał.

 

REKLAMA

 

Podobnie, jak z podatkiem od nieruchomości także i w tym temacie komisje rady wydały opinię pozytywną. Za przyjęciem nowych stawek (wyższych o 3,5 procent w stosunku do obowiązujących) zagłosowało 10 radnych. Czterech (Alicja Kowalewska, Cezary Krzyżanowski, Bernarda Lewandowska, Piotr Stanisławski) byli przeciwko podwyżce podatku. Podobnie, jak w przypadku podatków opisanych wyżej, także i w czasie omawiania projektu uchwały dotyczącej ustalenia zarobków burmistrza, komisje rady przyjęły go pozytywnie.

- To nie jest kwestia podwyższenia tylko ustalenia zarobków burmistrza - wyjaśniał przewodniczący komisji Finansowo - Budżetowej, radny Romuald Romaniuk. Wiemy, jeżeli chodzi o organ wykonawczy ile jest tutaj pracy. To siedem dni w tygodniu. - Będę głosował za, ale i tak jestem przeciwny, że te wynagrodzenia są tak niskie.

Przewodniczący RM M. Maciejewski dodał, że obowiązkiem rady jest ustalenie wynagrodzenia dla burmistrza. W trakcie głosowania 12 radnych opowiedział się za zaproponowanym wynagrodzeniem dla burmistrza. Dwóch (Piotr Stanislawski i Cezary Krzyżanowski) wstrzymało się od głosu. W załącznikach przedstawiamy dotychczas obowiązującą uchwałę o zarobkach burmistrza i uchwałę nową.

Dodajmy, że w sesji nie uczestniczyła radna Iwona Rudnicka.

Ze szczegółami sesji można zapoznać się dzięki transmisji "na żywo".

js

 

Komentarze  

+7 # Guest 2018-12-07 08:15
Po co są kręcone filmiki których jakość jest żadna. Obraz tak a głos z wygłuszaczem. Może lepszy sprzęt nagrywający by się przydał, a może działanie zamierzone?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-12-05 13:36
Nie rozumień tych narzekań i płaczu. Macie co chcieliście. A mi się podobają pomysły radnych większościowych, bo są przekładem buty. Większości swoim radnym napluli w twarz. Brawo, tak trzymać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-12-05 12:22
Tak czy siak coraz więcej firm ucieka z Barlinka i Gminy, ba nawet likwidują działalność a swój majątek wystawiają na sprzedaż, nawet Sołowow kupuje sklepy w Rumuni a tu ie jest w stanie wybudować parkingu dla pracowników. Gmina chyba dla ratowania powiatu finansuje jego działalność(bo przecież PO startowała pod wezwaniem SOS dla powiatu) nie realizując swoich statutowych zadań. Dziwne, że tego nie rozumie Przewodniczący Rady jakby nie było Biznesmen z PO, zamiast dbać o przyrost ilości miejsc pracy w Gminie - to kieruje w drugą stronę. Po co kupować Szpital od powiatu?, przecież to zdania powiatu na terenie Gminy, po co kupować drogę wojewódzką i finansować jej budowę jeżeli to zadania Samorządu wojewódzkiego?. Czyżbyśmy mieli już nadmiar mieszkań socjalnych i komunalnych, wybudowane wszystkie ulice i chodniki, wyremontowane wszystkie rudery i Szkoły?. Młodzież ucieka z Barlinka nie mając tu żadnych perspektyw. Więcej pracy dla Gminy i Mieszkańców Państwo Radni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-12-05 08:16
Cytuję Guest:
Ludzie zwroćcie uwagę kto Nam oczy myśli, bo Pan C. K. głosował wraz z Panią B.L. przeciw każdemu podatkowi a obiecywali w kampanii wyborczej niestworzone rzeczy i pytanie skąd planowali na to wziąć. I teraz stawiam pytanie czy lepiej głosować za czy przeciw a może wstrzymać się jak radny Stanisławski. Według mnie co by nie zrobili to i tak źle i tak niedobrze!!!

Wszyscy powinni być przeciwko podniesieniu podatków, bo wysokie podatki niszczą przedsiębiorców i zubożają ludność. Przedsiębiorcy zwiną swoje interesy i opodatkują się, gdzie będzie taniej, a ludzie zaczną stąd uciekać, bo Barlinek nie będzie miastem do mieszkania. Będzie tylko miastem dla turystów. Czy radni tego nie rozumieją tak drenując kieszenie swoim wyborcom? Jak można mówić co innego, a robić co innego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-12-05 07:06
Podnoszenie podatku jest brakiem pomysłu na inwestycje które w przyszłości zasilą miejską kasę.Tyczy się to również tych którzy się wstrzymali od głosu.Słabo wybraliśmy, przykładamy dużą wagę do wyglądu naszego miasta ,ale z tego pieniędzy więcej nie będzie no chyba ,że dla kilkunastu osób utrzymujących się z turystyki.Kiedy Barlinek będzie moim miejscem nie tylko zamieszkania,wypoczynku ,ale też godnej pracy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2018-12-05 07:00
Ludzie zwroćcie uwagę kto Nam oczy myśli, bo Pan C. K. głosował wraz z Panią B.L. przeciw każdemu podatkowi a obiecywali w kampanii wyborczej niestworzone rzeczy i pytanie skąd planowali na to wziąć. I teraz stawiam pytanie czy lepiej głosować za czy przeciw a może wstrzymać się jak radny Stanisławski. Według mnie co by nie zrobili to i tak źle i tak niedobrze!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-12-05 00:23
Cytuję Guest:
A może by tak za każdy milion zadłużenia gminy burmistrzowi obcinać 500zl ciekawe jak szybko wyszli z 17 mln żeby wydoil ile tylko może
Takie Barlineckie 500minus :)

Wydaje mi się, że gmina dzięki wspaniałemu zarządzaniu jest bardziej zadłużona, dodatkowo dodaj do tego jeszcze ponad 2 mln na ratowanie nieudanego projektu średnicówki , przecież znikąd te pieniądze się nie wezmą!!!
Ale najważniejsze, że dobrze się żyje , podwyżki dla wszystkich !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2018-12-04 21:05
Burmistrz i nasi radni mają nas za nic tylko do ściągania należności.Zlozylismy podanie do Pana Burmistrza 15.10 do dnia dzisiejszego Nasz zarzadzca miasta nie raczył odpisać.Czyli kolejnych 5lat mydlenia oczu przed nami. Dlatego głosowałem na Pana Krzyżanowskiego.Moze coś w końcu by się zmieniło w tym mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-12-04 18:13
A może by tak za każdy milion zadłużenia gminy burmistrzowi obcinać 500zl ciekawe jak szybko wyszli z 17 mln żeby wydoil ile tylko może
Takie Barlineckie 500minus :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-12-04 15:26
Cytuję Guest:
No i się zaczeło podatki w górę , pensja burmistrza też w górę. Tak chętnie poprzedniemu obniżali a teraz to radny ubolewa ,że tak mało zarabia? Zawsze może iśc do innej pracy. A jak zarobki przewodniczącego, zastępców, szefów komisji?

Też za niskie. Podatki trzeba wyższe zrobić, żeby starczyło na lepsze wynagrodzenia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-12-04 14:41
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Pani Kowalewska dba tylko i wyłącznie o interesy swojej firmy. Była za podniesieniem podatku od nieruchomości, ale podatku transportowego to już przeciw. Ta radna nie dba o mieszkańców, tylko o własne interesy.

Może niech pani radna Kowalewska uzasadni, dlaczego tak dziwnie głosowała. Chętnie posłucham.

Prawda jest taka, że podatki od transportu drogowego mamy jedne z najwyższych w województwie

A podatek od nieruchomości mamy najniższy w województwie? Jaka jest prawda na temat podatku od nieruchomości? Głosowała Pani radna za dofinansowaniem ponad 2 miliony do średnicówki i postanowiła teraz to sfinansować z naszych kieszeni?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2018-12-04 14:00
No i się zaczeło podatki w górę , pensja burmistrza też w górę. Tak chętnie poprzedniemu obniżali a teraz to radny ubolewa ,że tak mało zarabia? Zawsze może iśc do innej pracy. A jak zarobki przewodniczącego, zastępców, szefów komisji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-12-04 12:17
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Do Pana, który narzekał na śliskie chodniki -Trzeba było chodzić a nie jeździć, ja szłam około godziny 11:00 przez całe miasto i chodniki były posypane. Może późno ale nie można mówić że cały dzień chodniki były śliskie.

To chyba nie szła Pani po chodnikach w Barlinku...

Po 11 to już temperatura na plusie była i zaczynalo odpuszczać więc jak ta pani szła po chodniku który był w słońcu to może wydawało jej się że posypane ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2018-12-04 11:36
Cytuję Guest:
Do Pana, który narzekał na śliskie chodniki -Trzeba było chodzić a nie jeździć, ja szłam około godziny 11:00 przez całe miasto i chodniki były posypane. Może późno ale nie można mówić że cały dzień chodniki były śliskie.

To chyba nie szła Pani po chodnikach w Barlinku...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-12-04 11:23
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Pani Kowalewska dba tylko i wyłącznie o interesy swojej firmy. Była za podniesieniem podatku od nieruchomości, ale podatku transportowego to już przeciw. Ta radna nie dba o mieszkańców, tylko o własne interesy.

Może niech pani radna Kowalewska uzasadni, dlaczego tak dziwnie głosowała. Chętnie posłucham.

Prawda jest taka, że podatki od transportu drogowego mamy jedne z najwyższych w województwie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2018-12-04 09:52
Radni zaczęli kadencję od podwyżek. To taka forma podziękowania wyborcom za ich głosy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2018-12-04 09:21
Cytuję Guest:
Do Pana, który narzekał na śliskie chodniki -Trzeba było chodzić a nie jeździć, ja szłam około godziny 11:00 przez całe miasto i chodniki były posypane. Może późno ale nie można mówić że cały dzień chodniki były śliskie.

Chodniki powinny być posypane o 5 rano, bo większość ludzi chodzi do pracy na godz. 6 i na 7. Dzieci chodzą do szkoły na godz. 8. Posypanie chodników o godz. 11 to jest śmiech na sali, a nie profesjonalizm. Panie burmistrzu, dostał pan podwyżkę, to proszę strać się faktycznie na nią zasłuzyć i dopilnować, aby nie było powtorki z soboty. Nocna zmiana powinna posypywać chodniki, aby człowiek wychodzący do pracy mógł tam faktycznie cało i spokojnie dojść, a nie iść z duszą na ramieniu i co chwilę zaliczać glebę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-12-04 09:08
Cytuję Guest:
Do Pana, który narzekał na śliskie chodniki -Trzeba było chodzić a nie jeździć, ja szłam około godziny 11:00 przez całe miasto i chodniki były posypane. Może późno ale nie można mówić że cały dzień chodniki były śliskie.

A studnie to kiedy się kopie przed pożarem czy w trakcie?W czym jest problem aby posypać wszceśniej?Prognozy pogody są dziś ogólnodostępne.Współpraca z miastami partneskimi z zagranicy strutututu…..Tam sypią przed a nie po fakcie droga Pani.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-17 # Guest 2018-12-04 08:07
Do Pana, który narzekał na śliskie chodniki -Trzeba było chodzić a nie jeździć, ja szłam około godziny 11:00 przez całe miasto i chodniki były posypane. Może późno ale nie można mówić że cały dzień chodniki były śliskie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-12-04 07:30
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ehh i kolejne 20 lat zanim na gt ociepla bloki

To chyba prośba do spółdzielni która zarządza danymi blokami.

Pan MM Wam bloków nie ociepli.
Sami musicie zrobić zrzutkę na ten cel.
A od stycznia będzie Wam trudniej to zrobić, bo będziecie biedniejsi o podwyższony podatek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-12-04 06:48
Cytuję Guest:
Ehh i kolejne 20 lat zanim na gt ociepla bloki

To chyba prośba do spółdzielni która zarządza danymi blokami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-17 # Guest 2018-12-04 06:34
pensja burmistrza powinna być solidna - w końcu jest osobą na świeczniku - poza tym na same ubrania ile musi wydawać (jakby to była kobieta to jeszcze więcej)
jestem za
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2018-12-04 06:32
Rozczarował mnie radny Łuczak, ze glosował za podniesieniem podatków. Więcej mu nie oddam swojego głosu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2018-12-04 06:29
Cytuję Guest:
Pani Kowalewska dba tylko i wyłącznie o interesy swojej firmy. Była za podniesieniem podatku od nieruchomości, ale podatku transportowego to już przeciw. Ta radna nie dba o mieszkańców, tylko o własne interesy.

Może niech pani radna Kowalewska uzasadni, dlaczego tak dziwnie głosowała. Chętnie posłucham.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2018-12-04 06:27
Cytuję Guest:
Jako zwykły zjadacz chleba powiem tak, podjęcie decyzji o podatkach przez radnych ma dwojaki punkt odniesienia. Z jednej strony ludzie chcą lampy, drogi i chodniki. Z drugiej płacić kilka złotych rocznie to już nie dokońca... A moje pytanie brzmi czy radni którzy głosują przeciwko to nie planują żadnych inwestycjom w swoich okręgach? A jeżeli planują to jako zwykły chłop powiedziałbym wtedy, sory ale łapki nie podniosles za podatkami a po inwestycje to ją wycisgasz. Dz za uwagę

Wyciągać pieniądze z kieszeni podatników jest najłatwiej. To nic nie kosztuje. Pieniędzy należy szukać gdzie indziej, a nie w kieszeni emeryta Kowalskiego, któremu już nawet na wykupienie leków nie wystarcza emerytury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-12-04 06:24
Podwyższanie podatków to jest hamowanie rozwoju miasta. Podatki powinny być niskie, aby ściagnąć do nas kapitał z zewnątrz, aby oplaciło się tutaj produkować i mieszkać. Czy to rozumie tylko pani Lewandowska i pan Krzyżanowski?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-12-04 06:22
Cytuję Guest:
Podnosić podatki to jest komu, ale gospodarować mądrze pieniędzmi miasta to już się nie chce, prawda?
Więcej pomników, więcej rzeźb, więcej olewactwa tego co ważne.

Cytuję Guest:
Podnosić podatki to jest komu, ale gospodarować mądrze pieniędzmi miasta to już się nie chce, prawda?
Więcej pomników, więcej rzeźb, więcej olewactwa tego co ważne.

Zgadzam się z tym komentarzem. Dodam tylko, że podwyższone podatki pójdą też na sfinansowanie tych bezsensownie wydanych 2100000 zł na średnicówkę. Pan MM wściekał się na radnych, którzy mieli wątpliwości czy publiczne pieniądze wydawać na ten cel i teraz my wszyscy musimy za to zapłacić, nie on i nie radni, którzy wtedy byli za.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-12-03 22:23
Ehh i kolejne 20 lat zanim na gt ociepla bloki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-12-03 21:54
Podnosić podatki to jest komu, ale gospodarować mądrze pieniędzmi miasta to już się nie chce, prawda?
Więcej pomników, więcej rzeźb, więcej olewactwa tego co ważne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # JoannaR 2018-12-03 21:32
Burmistrzowi podniesiono pensje o około 500 zł. Chyba, że źle liczę. Od czterech lat nie było podwyżek dla pracowników panoramy, Muzeum, CiT i urzędu miejskiego. Ale tam widocznie nie trzeba pracować 7 dni w tygodniu - prawda panie rady R. Romaniuk?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-12-03 21:20
Kiedy w Płonnie zostaną wybudowane obiecane szatnie dla piłkarzy.Wydane 600.000zł.zamknięte a chłopaki dalej w średniowieczu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-12-03 21:12
Ale jak był Siarkiewicz to na początku kadencji obniżyli mu pobory do 3700zł mówiąc że nowy burmistrz musi się wykazać bo poprzednia kadencja się nie liczy.Teraz powinno być tak samo.Solidarnie.Dodatek specjalny na maxa wywindowali.A jak burmistrz zrobi coś niesamowitego to jak go rada nagrodzi?Dam premię jak w rządzie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2018-12-03 20:49
Przecież nie było konieczności ustanawiania nowej uchwały dotyczącej zarobków burmistrza po rozpoczęciu nowej kadencji. Poprzednia uchwała była bezimienna, tzn. ustala pensje na danym poziomie dla burmistrza ale nie było imiennego wskazania burmistrza, wiec wystarczyło ja podtrzymać bez podnoszenia czy tez obniżania wysokości tej pensji. Zreszta poprzednia uchwała została przegłosowana jeszcze za czasów burmistrza siarkiewicza przez radę pod przewodnictwem Zielińskiego w celu ewentualnego utrzymania wysokości zarobków po wygraniu zbliżających się wyborów przez Zielińskiego- tak tez się stało. I w poprzedniej kadencji ta uchwała została podtrzymana. Dlaczego wiec teraz jej nie podtrzymano tylko tłumaczono się koniecznością uchwalenia wysokości zarobków naszego obecnego burmistrza? Sobotni poranek i godziny wcześni popołudniowe wyraźnie pokazały jak obecna władza sobie radzi w mieście. Porażka. Pierwszy raz od wielu lat drogi powiatowe i wojewódzkie były w lepszym stanie od naszych gminnych, nie wspominając o katastrofalnym stanie chodników- ludzie chodzili ulicami bo było bezpieczniej. Wiem co mówię bo cały dzień spędziłem jeżdżąc po naszym mieście. Było bardzo niebezpiecznie a drogi i chodniki będące w utrzymaniu naszego PGKu były nie ruszone... Porażka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2018-12-03 20:48
Fajnie wygląda ta fotka jak jakieś spotkanie towarzyskie kawka herbatka ciasteczka brakuje jeszcze jakiegoś bigosu:)to ma być miejsce pracy.Brakuje jeszcze filmiku jak jeden się produkuje na mównicy a reszta ma to gdzieś i tylko dzwoni filiżankami i zajada się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-12-03 20:43
Cytuję Guest:
Wybudujcie bloki socjalne,ludzie nie mają gdzie mieszkać. A wy tylko podwyżki sobie i ludziom robicie a już nikogo nie pytacie ile zostaje po zrobieniu opłat na życie itp...

BLOKI SOCJALNE !!! To nie komuna!! Człowieku obudź się ! Miasto wybuduje mieszkańca i da je za darmo ludziom???? Nawet w Ameryce tak nie ma !!! Miasto dysponuje lokalami komunalnymi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-12-03 20:42
Czyli, ile w sumie tej pensji burmistrzowi płacą mieszkańcy? Wynagrodzenie zasadnicze za wykonaną pracę - pracę burmistrza, ok. To w takim razie w jakim celu ustanowiony jest dodatek funkcyjny? Dodatki funkcyjne są za sprawowane dodatkowe obowiązki. Jaką funkcję pełni burmistrz miasta wykonujący swoją pracę dla miasta, za którą pobiera wynagrodzenie zasadnicze??? Stażowe - to norma w budżetówce, ale chyba do jakiegoś pułapu (?). A ten dodatek specjalny - w uznaniu czego? Jest wypłacany comiesięcznie? Rozumiem, że to odpowiedzialna praca, do tego prestiż i takie tam..., ale na tle przeciętnych zarobków większości mieszkańców tego miasta, to wysokość tego wynagrodzenia, mhmmm... niepokojąco zastanawia...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2018-12-03 20:39
*** Tak samo było 5 lat temu!! jedyne co zrobili radni to podnieśli podatki jak teraz!!! Może jakieś inne pomysły??? Może rzeknijcie się diet radnych - pokażcie jacy z Was społecznicy i jak się troszczycie o dobro mieszkańców naszej gminy.
CIEKAWE KTÓRY/A Z WAS PODCHWYCI TEMAT. PARKOMETRY W OBEBIE RYNKU I PROMENADY !!!DOCHÓD Z PARKOMETRÓW NA NAPRAWĘ DRÓG NP. Dobry pomysł czy zły !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2018-12-03 20:20
można zmniejszyć koszty administracji nie wydawać pieniędzy na spektakularnie nikomu do życia niepotrzebne pokraki.Ludzie nie mają mieszkań nie stać ich na wymianę pieca na gazowy a radni fundują im ,,Judassic Park". Kto to wymyślił i dał na to kasę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2018-12-03 20:13
Może burmistrzowi obniżyć bo za 5000zł chyb da się wyżyć?Kto zarabia w Barlinku 9660zł?Napiszcie proszę gdzie są takie zarobki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-12-03 20:01
Cytuję Guest:
Jako zwykły zjadacz chleba powiem tak, podjęcie decyzji o podatkach przez radnych ma dwojaki punkt odniesienia. Z jednej strony ludzie chcą lampy, drogi i chodniki. Z drugiej płacić kilka złotych rocznie to już nie dokońca... A moje pytanie brzmi czy radni którzy głosują przeciwko to nie planują żadnych inwestycjom w swoich okręgach? A jeżeli planują to jako zwykły chłop powiedziałbym wtedy, sory ale łapki nie podniosles za podatkami a po inwestycje to ją wycisgasz. Dz za uwagę

Racja. Ludzie chcą żeby więcej środków było wydawanych na inwestycje, ale bez żadnych podwyżek podatków. Przecież tak się nie da...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2018-12-03 19:40
do Guest 3
No może niekoniecznie od razu trzeba podatki podnosić, czasami wystarczy inaczej gospodarować tymi już zebranymi... Kwestia ustalenia priorytetów na co wydajemy w pierwszej kolejności - czy np. na inwestycje, czy na turystykę, czy na jakieś pierdoły... A właśnie od ustalenia "ile i na co" jest Rada Miejska. Burmistrz jest od wykonania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+37 # Guest 2018-12-03 19:24
Pani Kowalewska dba tylko i wyłącznie o interesy swojej firmy. Była za podniesieniem podatku od nieruchomości, ale podatku transportowego to już przeciw. Ta radna nie dba o mieszkańców, tylko o własne interesy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Marceli 2018-12-03 19:18
".....To siedem dni w tygodniu. - Będę głosował za, ale i tak jestem przeciwny, że te wynagrodzenia są tak niskie....." Panie Romaniuk, Szanowny Pan, jako Wielki Przewodniczący Komisji Chyba Budżetowej, powinien wnioskować o max-a w max-ie, a nie skupiać się na jakiś kilku drobnych. Po co się Szanowny Pan rozdrabnia - walić z grubej sakiewki, niech naczelnik ma. Wszak jemu też należy się i po prostu zasłużył.... Szanowny Pan niech nie skąpi i idzie śmiało za głosem swego sumienia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-12-03 18:52
Jako zwykły zjadacz chleba powiem tak, podjęcie decyzji o podatkach przez radnych ma dwojaki punkt odniesienia. Z jednej strony ludzie chcą lampy, drogi i chodniki. Z drugiej płacić kilka złotych rocznie to już nie dokońca... A moje pytanie brzmi czy radni którzy głosują przeciwko to nie planują żadnych inwestycjom w swoich okręgach? A jeżeli planują to jako zwykły chłop powiedziałbym wtedy, sory ale łapki nie podniosles za podatkami a po inwestycje to ją wycisgasz. Dz za uwagę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+36 # Guest 2018-12-03 18:48
Niczym się nie różnicie od tych co rządzących na wiejskiej. Tylko potraficie zabierać. (podziękowania dla tych głosujących przeciw)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2018-12-03 18:19
Wybudujcie bloki socjalne,ludzie nie mają gdzie mieszkać. A wy tylko podwyżki sobie i ludziom robicie a już nikogo nie pytacie ile zostaje po zrobieniu opłat na życie itp...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+36 # Guest 2018-12-03 17:36
To ja mam propozycję dla radnego Romaniuka. Proszę zrzec się swojej diety i przekazać ją na rzecz Burmistrza, skoro za mało zarabia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2018-12-03 17:28
Ta podnieść podatki i pensje.a w obozie jak zarabialismy tak zarabiamy wielkie G.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi