pldaenfrdeuk


 czwartek 13 grudnia 2018r.   imieniny: Łucja, Otylia, Włodzisława

Reklama

O tym, że w sobotę 1 grudnia, na chodnikach i jezdniach pojawi się lód alarmowały stacje telewizyjne i radiowe. Na niektórych aplikacjach pogodowych w telefonach dzień ten zaznaczony był czerwonym kolorem. Wszystko po to, żeby m.in. służby miejskie przygotowały się na gołoledź.

O to, jak takowe służby działały w Barlinku, pytał w trakcie sesji barlineckiej Rady Miejskiej radny Sylwester Łuczak. - Moim zdaniem oblodzenie ulic, chodników trochę, moim zdaniem, sparaliżowało miasta - mówił m.in. radny. W związku z tym mam pytanie. Ile osób uczestniczyło w usuwaniu gołoledzi? - Jakim sprzętem one dysponowały?

REKLAMA

Zabierając głos w tej sprawie burmistrz Dariusz Zieliński podziękował wszystkim pracownikom Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej za ofiarność. Podkreślał, że interwencja była bez zbędnej zwłoki. Ubolewał zarazem, że część mieszkańców odczuła pewien dyskomfort. - Mam nadzieję, że żadne tragiczne zdarzenia nie miały miejsca - mówił m.in. na zakończenie swojego wystąpienia burmistrz Zieliński. I nikt z naszych mieszkańców nie ucierpiał na zdrowiu. Oczywiście zaraz może pojawić się zarzut, dlaczego tak późno? Nie da się przewidzieć, w którym momencie będzie potrzeba interwencji. Służby podjęły działania natychmiast, a warunki były szczególne. - Przepraszam, jeżeli były z tym związane jakieś niedogodności.

Prezes PGK sp. z o.o. Zbigniew Blezień potwierdzał, że firmie wcześniej znane były warunki pogodowe, jakie mają nadejść w nocy z piątku na sobotę. - O godz. czwartej rano byli wzywani pracownicy do pracy - wyjaśniał prezes Z. Blezień. Przed godz. 5 piaskarka i pracownicy byli obecni w miejscach wyznaczonych zgodnie z harmonogramem. I prowadzili akcję. Oczywiście przy takim zasobie ludzkim jaki mamy i takim stopniu występowania gołoledzi, nie dało się być wszędzie. Były posypywane jezdnie, chodniki i osiedla, tam gdzie mamy na to zlecenia. W pierwszej chwili posypywaliśmy solą, żeby przywrócić chodniki do stanu używalności. Później sypano sól i piasek. I tak to wyglądało - mówił m.in. prezes PGK. Zobowiązał się zarazem, że pisemnie odpowie radnemu, ilu ludzi i gdzie w tym dniu pracowało.

js

Przepraszamy, do artykułu wkradł się błąd. Oczywiście chodziło noc z piątku na sobotę. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.

 

Komentarze  

+5 #40 Guest 2018-12-07 10:23
A mi zbrakło słynnego "sorry taki mamy klimat" ;)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #39 Guest 2018-12-06 23:36
Mogę lekko gubić się w latach, ale jakoś 2008-2012 było czasem zimą dużo śniegu. My go wywoziliśmy NOCĄ, a inne służby sypały drogi i chodniki też NOCĄ. Dzisiaj jest masakra 1 pługo/piasko/solarka i mikro zgraja ludków na chodniki. Cofnęliśmy się dalej jak 10 lat, ale zaraz 10lat temu było lepiej, więc dawniej jak xx lat...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #38 Guest 2018-12-06 19:01
Wystarczy zatrudnić dyżurnego w nocy który będzie koordynowal pracę służb miejskich. On odpowiednio wcześniej będzie ustalal grafik i wysyłał sprzęt.
Obecnie z tego co mi wiadomo to scedowali to na ochronę aby ona odbierala telefon w nocy i ona ma informować służby o fakcie .
Panie prezesie ochrona nie jest od tego tylko od pilnowania mienia na zakładzie
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #37 Guest 2018-12-06 15:39
W jakich czasach my żyjemy? Żeby człowiek nie mógł normalnie przejść chodnikiem do pracy tylko zestresowany robić krok za krokiem i jeszcze przewracać się.
Powinniśmy jednak posłuchać tych, którzy namawiali, aby nie głosować na poprzednią ekipę, bo nic nie zmieni się.
Znów zagłosowaliśmy na tych co chodników i dróg nie posypują i trzeba teraz za ten wybór zapłacić własnym zdrowiem.
Pan Blezień powinien wiedzieć, że należy trzymać dyżury nocne skoro ma informację, że będzie ślisko a nie dopiero o 4 rano ściągać ludzi do pracy. Bardzo ciekawy jestem co Łuczakowi o tej sprawie na papierze przyniesie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #36 Guest 2018-12-06 07:46
tak samo było z Moczkowem ul.wiosenną nie dało się jechać do godziny 10-tej .Ludzie idący rano do pracy wywracali się na przejściach dla pieszych ,TRAGEDIA Panie Blezień.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #35 Guest 2018-12-05 19:16
Krótko i na temat. Ci co maja działac w naszym interesie maja nas głeboko w d..ie bo inaczej tego nazwac sie nie da. Sorry za taka dosadnosc, ale w sobote tak sie wylożyłam na tym lodzie ze noga dalej boli.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #34 SzyZio 2018-12-05 16:25
Jednak po ostatnim oblodzeniu dalej nikt nie wyciągnął wniosków. Jechalem ok. 8:30 Myśliborska śliska, Podgórna strach było zjeżdżać. Brawo, pozabijajmy się wszyscy, wtedy nie będzie komu sypać i odpowiedzialni będą zadowoleni.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #33 Guest 2018-12-05 15:06
NASTĘPNY KWIATEK DO OGRÓDKA! Nie chcę być wulgarny , ale przekleństwa same cisną się na usta. Sytuacja z dnia dzisiejszego 05.12.2018r. godz. 14:15 ul 31 stycznia wycinka drzew. Barlinek sparaliżowany. Jakim trzeba być *** albo ***, żeby takie roboty wykonywać w godzinach szczytu. Co na to włodarze miasta?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #32 Guest 2018-12-05 13:39
Emeryci na emeryturę a do spółek kompetentnych ludzi.Mam nadzieję że za 5 lat będzie wymiana starych zawodników i reprezentacja będzie nowa.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #31 Guest 2018-12-05 10:19
Dziękuję za dobre samopoczucie zarówno pana burmistrza jak i służb komunalnych,tego dnia akurat wracałem z nocnej zmiany,stan nawierzchni dróg jak i chodników był niestety fatalny,nie chcę się tu zbytnio rozpisywać ale finał był taki,zanim doszedłem do domu dwukrotnie padłem na twardą i oblodzoną nawierzchnię chodnika tak bardzo że z wielkim trudem udało mi się wstać o własnych siłach,a skutki tych bolesnych upadków odczuwać będę jeszcze z miesiąc czasu.
Cytować | Zgłoś administratorowi