pldaenfrdeuk

 czwartek 18 lipca 2019r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

05 grudnia w Muzeum Regionalnym w Barlinku, odbył się wernisaż XXIII Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Malarskiego „Piękno ukryte – Barlinek 2018”. Wzięło w nim udział dwudziestu malarzy i ceramików z Polski, Białorusi, Gruzji i Armenii. W tym dniu w muzeum, można było obejrzeć prace, które w sierpniu powstały w Barlinku, zarówno w BOK jak i na ulicach miasta.

W muzealnych salach swoje obrazy i rzeźby prezentowali - Małgorzata Bogucka (Środa Śląska), Krzysztof Trzaska (Warszawa), Edward Gałustow (Białoruś), Zofia Bilińska (Gorzów Wlkp.), Andrzej Fronczak (Włocławek), Lidia Domagała (Zielona Góra), Maria Bereźnicka - Przyłęcka (Gliwice), Jurata Marszałek (Gdańsk), Anna Kalkowska (Gdynia), Maria Bieńkowska-Kopczyńska (Kraków), Waldemar Marszałek (Gdańsk), Samvel Paremuzyan (Armenia), Krzysztof Kłosowicz (Barlinek), Katarzyna Mielcarek (Barlinek), Anna Płachecka- Śniadach (Klucze), Bożena Kulesza-Mazurek (Barlinek), Michał Kwarciak (Olkusz), Gocha Ckhaidze (Gruzja), Anna Mioduszewska (Barlinek), Teresa Bartkiewicz (Barlinek), Brygida Liśkiewicz - Komisarz pleneru (Barlinek) oraz Barbara Bałabuch (Kołobrzeg).

 

REKLAMA

Podczas wernisażu wręczono także dyplomy i wyróżnienia osobom, które wzięły udział w wojewódzkim konkursie artystów nieprofesjonalnych w Wałczu. Przypomnijmy, że barlineckie eliminacje do konkursu, odbyły się w lipcu w muzeum. Dyplomy odebrali – Krystyna Müller, Teresa Łukaszewicz, Joanna Staniszewska, Izabela Grabarczyk, Jolanta Karasińska, Anna Poletyło – Syroka, Krystyna Krupa, Sebastian Suterski, Anna Bergiel, Stanisław Świderski oraz Anna Łuciów – Kolańczyk. Wyróżnienie otrzymała Danuta Olszewska. Wernisażowi towarzyszył kiermasz prac ceramicznych wykonanych w Pracowni Ceramiki Unikatowej w Barlinku a także świąteczny koncert zespołu Sonata pod kierownictwem Andrzeja Galbarczyka.

monikary

 

Komentarze  

0 # Guest 2018-12-06 19:16
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Czy te piękne pracę są do kupienia?

Nie wszystkie ale część tak. Szczegóły w muzeum :)

Można piękny prezent komuś sprawić pod choinkę.
Dziękuję za informację. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-12-06 17:21
Cytuję Guest:
Czy te piękne pracę są do kupienia?

Nie wszystkie ale część tak. Szczegóły w muzeum :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-12-06 15:45
Czy te piękne pracę są do kupienia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież