pldaenfrdeuk

 środa 26 czerwca 2019r.   imieniny: Jan, Jeremiasz, Jeremi

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

O zabytkowej plaży miejskiej mówiono w czasie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej. Wszystko za sprawą radnej Bernardy Lewandowskiej, która pytała, co dalej z nią będzie po zakończeniu dzierżawy? Burmistrz Dariusz Zieliński informował, że na 9 grudnia wyznaczył dzierżawcy termin przekazania plaży, miastu.

(Jak się dowiedzieliśmy trwa przekazywanie zgodnie z dokumentami sporządzonymi w momencie wydzierżawiania obiektu). Widać więc, że plaża powraca w zasoby gminy. - I to jest ten moment, aby podjąć działania ukierunkowujące, w którą stronę mamy pójść z tym majątkiem gminy - mówił burmistrz. Majątkiem bardzo ważnym, szczególnie dla mieszkańców Barlinka. Została przygotowana koncepcja zagospodarowania tej nieruchomości.

 

REKLAMA

Została ona przekazana do biura RM. Można się z nią zapoznać tak, aby w trakcie dyskusji przedyskutować, w którą stronę mamy pójść. Moja propozycja będzie taka, ażeby ta nieruchomość pozostała w zasobach gminnych. - Jest to jeden z niewielu obiektów, zabytków unikatowych w skali europejskiej, a myślę, że i światowej, że grzechem byłoby, aby ta nieruchomość popadła w ruinę - podkreślał włodarz gminy.  

Dodajmy tylko, że to radni będą musieli podjąć decyzję, co do dalszego funkcjonowania plaży miejskiej. Czy poprą stanowisko burmistrza, czy plażę sprzedadzą, czy wydzierżawią, przekonamy się pewnie niebawem.

js

 

Komentarze  

0 # Guest 2019-01-06 21:51
Witam, może być tak ze obiekt zostanie sprzedany . Inwestor zrobi mały remenont , bilety będą drogie , nie każdego będzie stać na wejście na plaże . Wiec co w takim razie ???bedzie trzeba odkupić od inwestora za podwójna cene aby mieszkańcy każdej klasy mieli gdzie się kompac !! Przypuszczam ze chętny na kupno już jest !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-12-15 17:40
Cytuję Guest:
Chętnie wejdę w spółkę z urzędem miasta ale na zasadach takich jak szpital

Gminy i inne Samorządy powinny być ustawowo pozbawiane środków, które przekazują innym samorządom na nie swoje zadania- jako środków im zbędnych. Ponieważ nie znajdują sposobu wykorzystania ich u siebie dla przykładu Gmina Barlinek kupuje zbędne jej udziały powiatowego Szpitala w Barlinku za około w sumie 20 mln zł a w tym samym czasie Powiat remontuje sobie "siedziby" też za około 20 mln zł. i remontujac Szpital w Dębnie. Podobnie z remontami dróg, Gmina Barlinek dotując Powiat w Myśliborzu finansuje budowę i remonty dróg w innych gminach bo na terenie Gminy Barlinek dróg powiatowych się nie remontuje od dziesięcioleci. To czasem wygląda jakby ten nasz Ustawodawca był nierozgarnięty i ustalał zasoby finansowe jednostek samorządowych z jakimś widzimisię a nie według ściśle określonych zasad a przemądrzy Wójtowie naprawiali błędy tego, no może i tak?.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-12-14 23:21
Chętnie wejdę w spółkę z urzędem miasta ale na zasadach takich jak szpital
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-12-13 22:52
Plaża była,jest i będzie nierentowna bo po pierwsze nie ma bazy noclegowej w tą co jest to mała i stara ludzie nie przyjeżdżają do miejsc gdzie remont był w latach 80. Ludzie chcą wygody. Plaża się nie zmieni i nie oczekujcie cudów nawet jak wymienia deski na nowe, pomalują przebieralnie i cały budynek, wymienia piach to i tak nic się nie zmieni w sensie rentowności tego miejsca. Zima zamieszkają tam Ukraińcy może zatrudnic miasto musi kierownika,pokojówki,konserwatorów,recepcjonistki, ratowników,biletów oto,itd a za to wszystko zapłacimy my a ludzie i tak na dzika plaże pójdą bo będzie tam pomost już i za darmo wejście. Temat plaży powróci za dwa - trzy lata jak bumerang wspomnicie moje słowa cudów tam się nie zrobi i jakiś cudotwórca próbował ostatnią dekadę i całe szczęście że jakoś to przetrwało bez wsparcia właściciela jakim jest, było i teraz nadal będzie urząd miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # TBM58 2018-12-13 22:15
Plaża jak i obiekty nalężące musi wrócić pod opiekę miasta.I to nie powinno być tematem do dyskusji.Mamy przykład hali sportowej obok ronda.Nic się nie dzieje,stoi i niszczeje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-12-13 18:53
Plaża kiedyś była znacznie większa tzw. przyległa "dzika plaża" obecnie zarośnięta szuwarami. Ale to były inne czasy chociaż część z obecnych radnych i wówczas decydowało o gospodarowaniu plażą poprzez gminną Jednostkę z dyrektorem , głównym księgowym itd. Jak wykazała przeprowadzona wszystkie a może prawie wszystkie kwity opłat wejścia na plażę ponumerowane od 1- 60 wypełniane zwykłym ołówkiem i zawsze był deficyt, brud i.... Oby tego zarządzania nie zorganizowano podobnie. Jezioro należy do ustawowo Przedsiębiorstwa Wody Polskie i jest komuś wydzierżawiane. Niestety Jezioro podlega wskutek zanieczyszczeń znacznej eutrofizacji co jest niestety drogą do zanikania plaż i jest to trend negatywny dla Środowiska, większa część Jeziora posiada piaszczyste dno przybrzeżne i można byłoby utworzyć więcej ładnych potrzebnych mieszkańcom i przyjezdnym turystom plaż. Należy poprosić właściciela jeziora o pilne działania na rzecz zatrzymania Eutrofizacji - firma posiada na ten cel środki własne i budżetowe a może wspólnie z Gminą podjąć szereg działań dla poprawy warunków środowiskowo - turystycznych jeziora. Brawo pani Bernarda za podjęcie tematu. Jezioro zwłaszcza od wschodniej strony często śmierdzi gnijącymi rybami i coś z tym trzeba zrobić. Powodzenia wszystko co zrobicie pozytywnego będzie na plus dla Gminy i dobra Mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Marceli 2018-12-13 11:28
generalnie - ratować plażę – tak, jestem za
Remontować, odświeżać, rewitalizować, malować, deski wymieniać – tak, jestem za
Remontować hotel, zaplecze kuchenne, otoczenie – tak, jestem za
Dać szansę na wydłużenie sezonu (przypominam, że plaża to max 4 – 5 miesięcy w roku) – tak, jestem za
Wybudować nowy hotel, pensjonat, schronisko, rozszerzające ofertę – tak jestem za
Sprzedawać usługi w branży gastronomicznej, hotelarskiej, konferencyjnej, szkoleniowej – tak, jestem za
Stworzyć organ miejski, który eksplorowałby te włożone miliony a zjadający kolejne miliony? – nie, zdecydowanie nie
Więc jak administrować? Jak już zainwestowaliśmy, to jak pilnować? Jak nie płakać, jak nie żalić się o zabytkową ruinkę? Jak mieć pół literka i wypić pół literka? Jak i jakie ustalić zasady, aby po kolejnych dziesięciu latach kolejny raz nie zakwilić nad popadającym…. postępującym …., w ruinę…., nad piaskiem brudnym…., nad zgniłymi pomostami…., smrodem kibli…? Jak, no jak??

Możemy sobie gadać, planować – jedno jest pewne – jeżeli dzisiaj nie zostaną ustalone MĄDRE zasady dysponowania majątkiem miasta, to za kilka lat wyjdzie, że przed jak i po szkodzie, jesteśmy bandą idiotów i frajerów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-12-13 11:22
Jak pani Lewandowska, za ten bałagan się nie weżnie to inni nic nie zrobią . Szacunek dla Pani .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-12-13 09:23
Cytuję Guest:
Niektóre gminy nadmorskie za darmo oddają piasek z plaż po ich rekultywacji , koszt to transport . Trochę inicjatywy i można mieć piękny nadmorski piasek na plaży , jaki był kiedyś. Ale to trudne bo trzeba głową ruszyć.


kiedyś podsunąłem ten pomysł, okazalo sie ze ilosc potrzebnego piasku i koszta jego transportu przekraczają rentowność inwestycji, może gdyby była u nas kolej ale to już nie wróci ;)

ale gdyby tak wyremontować ta plaże i rzeczywiście ogarnąć morski piasek, mielibyśmy perełkę w regionie. póki co jest jak jest...

oddałbym te wszystkie plastikowe straszydelka przy molo i te kilkaset metrów polbruku za piękna plaże !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-12-13 06:59
Niektóre gminy nadmorskie za darmo oddają piasek z plaż po ich rekultywacji , koszt to transport . Trochę inicjatywy i można mieć piękny nadmorski piasek na plaży , jaki był kiedyś. Ale to trudne bo trzeba głową ruszyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-15 # Guest 2018-12-12 20:59
Taaa już projekt i zamiast wydać pieniądze na naprawy to w papiery. Wystarczy dać szanse mieszkańcom niech zgłaszają propozycje wybrana nagrodzona i realizowana. Coś w tym stylu z zachowaniem wyglądu a to, że coś jest zabytkiem to nie oznacza, że zaraz ma być tak na wieki. Bo w ten sposób nadal dachy by były pokryte słomom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2018-12-12 20:50
Jeżeli są pieniądze na podwyższanie kapitału Powiatowego Szpitala,dofinansowanie do błedu w wyliczenich Skanska,to niestety nasi Panowie Radni powinni dofinansować to co jest zasobem naszego miasta czyli plażę z obiektami.Basenu proszę już nie budować, zajmijcie się plażą!pmyq8
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-12-12 18:58
Jakiś czas temu był tutaj artykuł w którym wyszczególnione były obiekty ,które uzyskały środki unijne na renowacje budynków,kamienic i tez na nasza plaże zostały pozyskane środki przecież...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 # Guest 2018-12-12 16:34
Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że żaden potencjalny dzierżawca plaży nie włoży wielkich pieniędzy by obiekt będący w tak złym stanie doprowadzić do lepszej kondycji. Sprzedać? Szkoda. Co pozostaje? Doprowadzić do tego by to miejsce stało się chlubą naszego miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 # Guest 2018-12-12 16:28
Oczywiście, że zabytkowa plaża z 1927 roku, powinna zostać w zasobach gminy. Obecnie jednak jest w opłakanym stanie. Widać wieloletnie zaniedbania tego unikatowego na Pomorzu obiektu (styl alpejski) . Dobrze by było napisać projekt na rewitalizację tego pięknego niegdyś miejsca. Obecnie stara, zniszczona zabudowa odstrasza, a brudny nieziemsko piasek dopełnia koszmaru.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi