pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 czwartek 21 stycznia 2021r.   imieniny: Agnieszka, Epifani, Marcela

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Ponad 1200 osób z Polski oraz z zagranicy, wzięło udział w VII Światowym Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu. Ta największa impreza miłośników zimowych kąpieli, odbyła się w dniach 04-06.01.2019 r. na plaży centralnej przy kołobrzeskim Molo. Podczas siódmej edycji festiwalu nie mogło zabraknąć licznych atrakcji.

Wśród nich znalazły się m.in. chrzest Morsów, gotowanie na plaży, pokazy surfingu, VII Bal Morsów z wyborami Króla i Królowej Balu a także II Zimowe Mistrzostwa Polski Nordic Morsingu. 06 stycznia w Dzień Objawienia Pańskiego, Morsy uczestniczyły w Mszy św., po której w barwnej paradzie z koronami na głowach, przeszli z Kamiennego Szańca do kołobrzeskiego Molo. Tam, odbyła się energetyzująca rozgrzewka oraz kąpiel w wodach Morza Bałtyckiego. VII Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu, zakończył się wspólnym posiłkiem i wypiciem gorącej morsowej herbaty.

REKLAMA

Na imprezie nie mogło zabraknąć Barlineckich Morsów, którzy wrócili stamtąd naładowani pozytywnymi wspomnieniami i przywieźli ze sobą zdjęcia, na których możemy obejrzeć jak wyglądał VII Światowy Festiwal Morsowania z Ich perspektywy. Trzeba przyznać, że od samego patrzenia na fotografie robi się zimno.

 

 

Jak powiedzieli nam barlineccy miłośnicy mroźnych kąpieli, już nie mogą się doczekać przyszłorocznej edycji a już dziś zapraszają mieszkańców Barlinka 13 stycznia na przystań KŻ „Sztorm”, gdzie będą się kąpać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiel w Jeziorze Barlineckim zaplanowano na godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.

monikary 

Foto: Barlineckie Morsy

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.