pldaenfrdeuk


 wtorek 20 sierpnia 2019r.   imieniny: Bernard, Jan, Sabin, Samuel

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

W trakcie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej radni podjęli m.in. decyzję o podniesieniu opłat za odbiór śmieci. Od marca, jeżeli śmieci będą segregowane zapłacimy 13 zł. Za odpady zmieszane 19 zł. (projekt uchwały). Jedna i druga stawka wzrosła o 5 zł.

Decyzja poprzedzona została dyskusją. - Jest to uchwała, która budzi emocje - mówił m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Maciejewski. Jest to projekt uchwały, który dba o stronę dochodową gminy. W tym przypadku, jego zadaniem jest zbilansowanie się gospodarki odpadami. Ruch w opłatach, nawet symboliczny zawsze będzie budził emocje. Uznaliśmy, że dopóki gminę będzie stać do dopłacania do tego systemu, nie będziemy tych cen zmieniali. Okazało się, że w 2018 rok w systemie zbrakło 440 tys. zł, od gminy niezależnie. W 2019 roku może to być 1 mln zł. - podkreślał M. Maciejewski. W dalszej części swojego wystąpienia przedstawił, dlaczego tak się stało.

 

REKLAMA

Radny Michał Antosiewicz mówił m.in. - Nie jestem zwolennikiem podwyżek. Mam też w tyle głowy słowa burmistrza z debaty wyborczej, jaka odbywała się w Barlineckim Ośrodku Kultury, gdzie mówił, że nie będzie podwyżek za gospodarowanie odpadami - podkreślał. Z kolei radna Iwona Rudnicka podkreślała, że to trudne, a dla mieszkańców bolesne głosowanie. Zastanawiała się zarazem, czy stać nas do dopłacania miliona zł rocznie do gospodarki odpadami?

Radny Cezary Krzyżanowski przypominał, że w trakcie debaty, jako kontrkandydat burmistrza Dariusza Zielińskiego pytał, jakie ten podjął kroku, żeby opłaty nie podnosić? Odpowiedź była taka, że jeżeli rada zadecyduje o dopłatach, to on projektu uchwały o podwyżkach nie złoży. Mam odczucie, że był to wybieg wyborczy lub polityczny. - Ponieważ informacja, że system się nie bilansuje była już za 2017 rok. Radny Cezary Michalak zauważał, że sięga się do kieszeni mieszkańców coraz głębiej.

Jeżeli decyzji o podwyżce radni nie podejmą, to w jaki sposób zbilansują stratę miliona złotych, chciał wiedzieć radny Rafał Szczepaniak. W takiej atmosferze przebiegała dyskusja nad tym tematem. W trakcie głosowania 10 radnych było za, jeden był przeciwko i dwóch wstrzymało się od głosu. Tym samym podwyżki zostały zaakceptowane.

Cały przebieg dyskusji (oprócz radnych wymienionych wyżej, jeszcze inni zabierali głos) i głosowanie można obejrzeć Systemie Rada Miejska dla Mieszkańców. Prześledzić dokładnie, co i kto mówił? Zobaczyć, jak poszczególni radni głosowali?

js

Poniżej fragment relacji na żywo z V Sesji Rady Miejskiej w Barlinku

 

Komentarze  

+3 # Guest 2019-02-09 11:23
Panie Jacku taki apel do Pana tak w przyszłości do takich informacji dodać jak imiennie głosowali nasi radni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-02-08 12:15
Te podwyżki są bardzo dziwne, bo podniesiono od osoby o 62,50% wywóz śmieci segregowanych, a o 35,71 % wywóz śmieci niesegregowanych. Gdyby procentowo były to podwyżki za każdym razem o 62,5%, to za niesegregowane po podwyżce powinno być 22,75 zł od osoby. I teraz moje pytanie czy bardziej kosztochłonne są śmieci segregowane od niesegregowanych? Przecież taka polityka zniechęca do segregacji. 6 zł różnicy i nie trzeba bawić się w wynoszenie odpadów w kilku workach. Wszystko do jednego i spokój.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-02-08 06:40
Cytuję Guest:
Gdzie te obietnice wyborcze, obiecywali czego to nie zrobią a teraz wyborców, mają gdzieś szczególnie ci z poprzedniej kadencji nie wiedzieli o złej kondycji finansowej PGK, ale przed wyborami to nie wypada CWANIACZKI WSTY

Dokładnie, na kampani obiecywali że nie będzie podwyżek, kupili trzeci radiowóz i gdzie są dwa ? patrolują Myślibórz Policja to instytucja państwowa czemu mamy im dorzucać, niech dadzą do tego co nasze szpital,Straż
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-02-07 14:03
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
5 zika żałują, a potem płaczą, ze lamp nie ma na ulicach haha co za kraj wam to wszystko za darmo się należy :D jakby wszystko byli za darmo to sami byście stracili na wartości ludzie... trudne równanie?

Tak, żałują, bo wiedzą, że podwyżki są ustanawiane z powodu niegospodarności rządzących miastem. Trudne do zrozumienia?

Dla mnie nie, bo jestem za Zielińskim i jego pomysłami po prostu :) tak samo jak Ty za Cezarym :) pozdrawiam

Ja nie jestem za nikim. Każdy kto stanie u władzy lubi łatwo wydawać kasę mieszkańców/obywateli i jeszcze łatwiej podnosić podatki, więc nie ma znaczenia kto rządzi. Nic się nie zmieni, jeśli wszyscy będziemy tak bierni jak Ty.

Jeszcze raz powtórzę :) ja po prostu jestem za pomysłami Zielińskiego :) pozdrawiam drugi raz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-02-07 13:25
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
5 zika żałują, a potem płaczą, ze lamp nie ma na ulicach haha co za kraj wam to wszystko za darmo się należy :D jakby wszystko byli za darmo to sami byście stracili na wartości ludzie... trudne równanie?

Tak, żałują, bo wiedzą, że podwyżki są ustanawiane z powodu niegospodarności rządzących miastem. Trudne do zrozumienia?

Dla mnie nie, bo jestem za Zielińskim i jego pomysłami po prostu :) tak samo jak Ty za Cezarym :) pozdrawiam

Ja nie jestem za nikim. Każdy kto stanie u władzy lubi łatwo wydawać kasę mieszkańców/obywateli i jeszcze łatwiej podnosić podatki, więc nie ma znaczenia kto rządzi. Nic się nie zmieni, jeśli wszyscy będziemy tak bierni jak Ty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-02-06 23:47
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
5 zika żałują, a potem płaczą, ze lamp nie ma na ulicach haha co za kraj wam to wszystko za darmo się należy :D jakby wszystko byli za darmo to sami byście stracili na wartości ludzie... trudne równanie?

Tak, żałują, bo wiedzą, że podwyżki są ustanawiane z powodu niegospodarności rządzących miastem. Trudne do zrozumienia?

Dla mnie nie, bo jestem za Zielińskim i jego pomysłami po prostu :) tak samo jak Ty za Cezarym :) pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-02-06 13:07
Cytuję Guest:
5 zika żałują, a potem płaczą, ze lamp nie ma na ulicach haha co za kraj wam to wszystko za darmo się należy :D jakby wszystko byli za darmo to sami byście stracili na wartości ludzie... trudne równanie?

Tak, żałują, bo wiedzą, że podwyżki są ustanawiane z powodu niegospodarności rządzących miastem. Trudne do zrozumienia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-02-06 12:58
Proszę o podanie ile osób nie płaci za śmieci
i jaki jest koszt z tego postępowania
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-02-06 12:40
Pan Burmistrz na debacie powiedział że nie będzie podwyżki za śmieci.A co nam dał w prezencie noworocznym!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-02-06 10:06
To kiedy w końcu otwarcie tej srednicowki ?bo słabo coś im idzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-02-06 09:35
nie ma pieniędzy zeby dopłacić ? a na co idzie kasa z podatku za posiadanie psa? moze z tego dać dla PGK
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-02-05 18:51
Gdzie te obietnice wyborcze, obiecywali czego to nie zrobią a teraz wyborców, mają gdzieś szczególnie ci z poprzedniej kadencji nie wiedzieli o złej kondycji finansowej PGK, ale przed wyborami to nie wypada CWANIACZKI WSTY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-02-05 15:42
-jaki ma sens ta" segregacja"?!!! kiedy ja segreguję ,a sąsiad obok nie, a śmieciarka wrzuca do jednego worka!!!Kiedy wreszcie nastąpi wyprowadzka poza miasto tej przeładowni śmieci!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-02-05 14:53
Liczba smieci bedzie rosła - kiedys, kupowalismy popularny czarny napoj w 2l butelkach, dzisiaj 1,75 - przy tej samej ilosci napoju mamy duzo wiecej plastiku, jogurty to samo inne pojemniki to samo. Co innego ze ludzie deklaruja segregacje a nie segreguja, smieciarki nie jezdza sztafetami po swoich torach ;) a w wyznaczonych trasach jest duzy harmider.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-02-05 13:06
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
5 zika żałują, a potem płaczą, ze lamp nie ma na ulicach haha co za kraj wam to wszystko za darmo się należy :D jakby wszystko byli za darmo to sami byście stracili na wartości ludzie... trudne równanie?

5x12=60zł rocznie. Pewnie to jest więcej niż ty zarobiłeś przez całe życie.

I dalej śpię spokojnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-02-05 12:40
Tak oszukac mieszkancow na debacie? No to juz przeszlo wszelkie granice Panie Burmistrzu! Te slowa pamietamy ze podwyzek za odpady Nie bedzie, ale juz po wyborach wiec teraz ma to Pan gleboko w powazaniu, wstyd!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-02-05 10:43
Burmistrz kłamał z premedytacja, że gmina nie podniesie ceny śmieci. Wiedział doskonale, no chyba że nie ma pojęcia co się dzieje w Gminie i jak jest finansowo zarządzana. Katastrofa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2019-02-05 09:20
Brawo Radni rozwiązaliście problem braku pieniędzy.Teraz czas żebyście w nagrodę na następnej sesji przyznali sobie podwyżki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-02-05 08:51
Zamiast dopłacać do policyjnych samochodów trzeba było dać dla PGK a nie lansuje się na zdjęciach za nasze pieniądze, szkoda gadać !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-02-05 08:47
Populizm wyborczy Przewodniczącego RM i Burmistrza dobrze wiedzieli że jest problem że śmieciami a teraz nie 5 zł. ale stawka w gorę o 60%, trzeba przypomnieć że jest to spółka Gminna, wstyd dla Burmistrza że w debacie tak okłamał mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-02-05 08:30
Nasz PGK to firma która funkcjonuje jak w latach 70 tych.Brak nowoczesnego zarządzania.Ale jak stawia się na ,,kompetencje" to tak jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-02-05 07:11
Cytuję Guest:
5 zika żałują, a potem płaczą, ze lamp nie ma na ulicach haha co za kraj wam to wszystko za darmo się należy :D jakby wszystko byli za darmo to sami byście stracili na wartości ludzie... trudne równanie?

5x12=60zł rocznie. Pewnie to jest więcej niż ty zarobiłeś przez całe życie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-02-05 06:53
To wszystko efekt tego,że w Barlinku nie ma gospodarki odpadami. Odbierają śmieci, a odpady selektywne jeżdżą do Myśliborza i jeszcze trzeba za nie zapłacić. De facto ludzie,którzy segregują, są obciążeniem dla budżetu. W Barlinku nie ma sortowni i nie odzyskuje się żadnych surowców wtórnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-02-05 06:51
Do Guest 30.Co Cię obchodzą moje śmieci? Chyba że chcesz w nich pogrzebać. 500+ nie biorę, i prawdopodobnie mam więcej lat pracy niż ty życia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-02-04 23:29
Cytuję Guest:
Płaciłem 70 zł za nie sortowanie, a teraz mam płacić 100. 5 osób w rodzinie to 95 zł przy stawce 19 zł. Czyżby już nie byłoby ryczałtu dla większej rodziny? Może ktoś raczy odpowiedzieć.

A może pora zacząć segregować, a nie liczyć tylko na 500+.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-02-04 22:51
Smutek i nostalgia... To ma być kraj mlekiem i miodem płynący?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-13 # Guest 2019-02-04 22:39
5 zika żałują, a potem płaczą, ze lamp nie ma na ulicach haha co za kraj wam to wszystko za darmo się należy :D jakby wszystko byli za darmo to sami byście stracili na wartości ludzie... trudne równanie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-02-04 20:57
Jak to jest, że w lubuskim - od tablicy o województwie aż do Gorzowa już od rana 5.00 odśnieżone i posypane solą drogi, a drogi karsko-Barlinek, czy Okunie-Barlinek jeszcze tej zimy pługa nie widziały? I to patrząc od pierwszych opadów, a nie ostatnio.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-02-04 20:53
Radny Zieliński zapewniał,że jak nie zapłacimy firmie Skanska 2500000zł za zerwane przepusty to zwinie łopatki i zejdzie z budowy obwodnicy.Właśnie firma zwija swoje łopatki.Termin zakończenia budowy przesunięty, pieniędzy nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Marceli 2019-02-04 20:38
nie chce mi się gadać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-02-04 20:26
A wystarczyło tylko nie wyrzucić w błoto 2 000 000 zł - nieuzasadniona dopłata do budowy średnicówki i na 2 lata problem podwyżki za wywóz odpadów byłby rozwiązany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-02-04 18:59
W imieniu swoim i mojej rodziny chciałbym serdecznie podziękować za podwyżkę tylko ok.30% , bo mogli nam dowalić więcej.
Rok przed wyborami była dotacja , teraz można wyborcę ........ Teraz pewnie brzuch ich boli od śmiechu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-02-04 18:56
Jestem, niedouczony więc czy ktoś mi wyjaśni kwotę z projektu uchwały ramka 'szacowane koszty' pozycja zawiadomienie o zmianie stawki(jednorazowo) 26.458 PLN. Czy mam się cieszyć, że to jednorazowo a nie co miesiąc? Dlaczego podmiot który chce podnieść opłaty nawet koszty zawiadomienia przerzuca na dotkniętego podwyżką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-02-04 18:46
Cytuję Guest:
Do Guest 7 masz dużą rodzinę to płac. A nie wzędzie zniżek i pomocy szukacie. Trzeba myślec głowa nie główka a później łape wszędzie po pomoc wyciągać

3 dzieci to duża rodzina? Na kim ma ten kraj ciągnąć, jeśli potomstwo jest pase?

Nowe stawki są skandaliczne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-02-04 18:29
Cytuję Guest:
Do Guest 7 masz dużą rodzinę to płac. A nie wzędzie zniżek i pomocy szukacie. Trzeba myślec głowa nie główka a później łape wszędzie po pomoc wyciągać


Nic dodać, nic ująć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-02-04 17:15
Niby segregowane przyjerzdza smieciarka i wrzuca wszywszystko do jednego. I oco tu chodzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-02-04 17:13
Do guest 17. Masz coś człowieku do dużych i wielodzietnych rodzin? Łapy to może Ty po wszystko wyciągasz!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-02-04 16:19
Do Guest 7 masz dużą rodzinę to płac. A nie wzędzie zniżek i pomocy szukacie. Trzeba myślec głowa nie główka a później łape wszędzie po pomoc wyciągać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-02-04 15:14
Brawo Czarek! Jedno ale... proszę wskazać przepis że przedsiobiorstwa mogą segregowac śmieci to będziemy to robić ponieważ przy podpisywaniu umowy z PGK nie może przedsiębiorstwo segregować tak zostaliśmy poinformowani.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-02-04 14:17
Cytuję Guest:
No cóż przysłuchałem się tej debacie i muszę stwierdzić że jedyną osobą która przedstawiła rzetelną i wnikliwą analizę odnośnie odpadów komunalnych był Cezary Krzyżanowski,pozostali nie mieli żadnych argumentów idąc po najmniejszej linii oporu że jak coś się nie bilansuje to cena musi pójść w górę.Natomiast błędna jest metodologia pomiaru tych śmieci bo nie może być tak że wszyscy jesteśmy wrzuceni do tego samego worka.Każda wspólnota czy też osoba produkuje tych odpadów bardzo różnie i to powinno być w momencie odbioru dokładnie zmierzone i obliczone.

Nie patrząc na politykę - Radny Krzyżanowski konkretne podejście do tematu, merytorycznie b. dobrze reszta yyyyyy eeeeee yyyyyyy nie no po co segregować jak podwyżka większa niż dla tych co nie segregują - bez oceny stawki końcowej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2019-02-04 14:13
To jest skandaliczna uchwała naszej RM! To jest skandaliczna uchwała Burmistrza Zielińskiego, który tą podwyżką strzelił w *** swoim wyborcom. Słowa nie idą za czynami, stracił Pan Burmistrz w moich oczach wszelki szacunek, to jest zwyczajne kłamstwo - 3 miesiące po wyborach śmieci idą do góry. Referendum? I pierwsza tak szybka czerwona kartka? Może w końcu władza zrozumie, że kłamstwo ma bardzo krótkie nogi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-02-04 13:13
Cytuję Guest:
Pojemniki na bio odpady są bardzo brudne.


to umyj - to Tówj obowiązek jakbyś przeoczył w umowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-02-04 13:10
A co niektórym jeszcze basen się marzy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-02-04 13:07
Brawo Wy!!!Skoro szanowni radni podnieśliście stawki mam pytanie.Kiedy podniesiecie jakość związaną z wywozem śmieci? Aby szło to obopólnie ,a nie tylko podwyżka i pocałujcie nas bo i tak mieszkańcy nie macie wyboru.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-02-04 12:34
No cóż przysłuchałem się tej debacie i muszę stwierdzić że jedyną osobą która przedstawiła rzetelną i wnikliwą analizę odnośnie odpadów komunalnych był Cezary Krzyżanowski,pozostali nie mieli żadnych argumentów idąc po najmniejszej linii oporu że jak coś się nie bilansuje to cena musi pójść w górę.Natomiast błędna jest metodologia pomiaru tych śmieci bo nie może być tak że wszyscy jesteśmy wrzuceni do tego samego worka.Każda wspólnota czy też osoba produkuje tych odpadów bardzo różnie i to powinno być w momencie odbioru dokładnie zmierzone i obliczone.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-02-04 12:30
W trakcie sesji zgłoszono poprawkę, żeby ryczałt dotyczył gospodarstw zamieszkałych przez co najmniej 5 osób. Z tego co pamiętam, została ona przyjęta pozytywnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-02-04 12:26
W moim bloku jest 5 rodzin i tylko ja segreguję śmieci, a wszyscy deklarowali segregację...Dużo wody w rzece upłynie zanim będziemy w Europie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-02-04 12:16
Płaciłem 70 zł za nie sortowanie, a teraz mam płacić 100. 5 osób w rodzinie to 95 zł przy stawce 19 zł. Czyżby już nie byłoby ryczałtu dla większej rodziny? Może ktoś raczy odpowiedzieć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # krytyk 2019-02-04 12:13
Haha :) I bardzo dobrze :) kupiliscie kiełbachę wyborczą to teraz moi kochani- Smacznego :) może Was to czegoś nauczy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-02-04 11:55
Pojemniki na bio odpady są bardzo brudne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # [DeL] 2019-02-04 11:48
O ja naiwny, spodziewałem się podwyżki w kwocie 2,50 zł na gospodarstwo domowe, rekompensującej brak obowiązku zapłaty za dzierżawę pojemników z PGK, a tu łup mieszkańcom po 5 zł na głowę, co przy modelowej czteroosobowej rodzinie daje 20 zł podwyżki miesięcznie :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-02-04 11:45
Witam,
jak to jest, że płaci się za segregowane śmieci, a jak przyjeżdża śmieciarka to wsypuje bio i normalne do jednego auta. Więc po co segregować bio i normalne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-02-04 11:40
Do naszej "OBWODNICY" musimy przecież za coś dołożyć... ciekawe kiedy ja otworzą, i czy otworzą ?? Zero informacji na ten temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-02-04 11:37
No gratuluje dobrego humoru naszym radnym. Podwyżka o 62,5% to naprawdę nie jest mało. Przy pięcioosobowej rodzinie nawet z segregacją daje to 65zł na miesiąc! To jest zdecydowanie za dużo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi