pldaenfrdeuk


 środa 21 sierpnia 2019r.   imieniny: Adolf, Adolfina, Emilian

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (4)

W jaki sposób przewidzieć nadchodzącą burzę? Jak się zachować, gdy jesteśmy w lesie a w oddali słychać zbliżające się wyładowania? O tym, ale i nie tylko, mogły dowiedzieć się dzieci biorące udział w feriach zorganizowanych przez Barlinecki Ośrodek Kultury. 04 lutego odwiedzili je Zachodniopomorscy Łowcy Burz.

Prelekcja, wzbogacona prezentacją multimedialną, fotografiami i filmikami, na których nagrane były m.in. trąby powietrze, wzbudziła w najmłodszych wiele entuzjazmu. Dzieci chętnie brały udział w dyskusji, zadawały pytania i jak udało się zauważyć, posiadają bardzo dużą wiedzę na temat pogody i klimatu. Członkowie grupy Zachodniopomorscy Łowców Burz, obiecali raz jeszcze przyjechać do Barlinka. Tym razem w sezonie burzowym. Będą gośćmi tegorocznych Letnich Wieczorów Filmowych.

 

REKLAMA

Zachodniopomorscy Łowcy Burz to grupa, zajmująca się prognozowaniem, ostrzeganiem i "łowieniem" burz. Na bieżąco monitorują sytuacje pogodowe na radarach, by ostrzec ludność przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. Ich prognozy są prawie w 100% trafione, bowiem skupione tylko na jednym regionie. Pracują nie tylko przed monitorami komputerów, ale „łapią” burze, tornada i wichury w terenie. Robią piękne fotografie niebezpiecznej pogodzie a ich celem nadrzędnym jest, tak jak już wspomnieliśmy, ostrzeganie, tak aby mieszkańcy zagrożonych miejsc, mieli czas na ewakuację.

Znajdziecie ich Państwo na FB.

Spotkanie z Zachodniopomorskimi Łowcami Burz zorganizowało Muzeum Regionalne w Barlinku.

monikary

Komentarze  

+2 # Guest 2019-02-08 17:58
Dziekujemy za super spedzony czas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-02-05 08:43
W Barlinku nie ma burz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież