pldaenfrdeuk


 wtorek 20 sierpnia 2019r.   imieniny: Bernard, Jan, Sabin, Samuel

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Po raz kolejny na sesji barlineckiej Rady Miejskiej powrócił temat trasy średnicowej, a konkretnie jej fiksowania. Wszystko za sprawą uchwały dotyczącej pomocy finansowej dla samorządu województwa zachodniopomorskiego. - Po raz kolejny mamy projekt uchwały dofinansowującej przez gminę budowę trasy średnicowej - mówił rady Cezary Krzyżanowski.

Wiemy, że pierwotnie mieliśmy dofinansować projekt kwotą około 5 mln zl. Dzisiaj jest to już kwota 7 mln 83 tys. zł. W uzasadnieniu mamy informację, że ZZDW wystąpił o dodatkowe pieniądze. Stąd moje pytania. Na jakim etapie znajdują się prace? Kiedy ten wniosek wpłynął? Jakich elementów nie przewidziano w pierwotnym wniosku? Kiedy inwestycja zostanie zakończona i czy gmina Barlinek jeszcze jakieś środki będzie musiała na tą inwestycje przeznaczyć? - pytał radny.

 

REKLAMA

Radny Michał Antosiewicz mówił m.in. - Kiedy zakończona zostanie budowa wiaduktu na ulicy Tunelowej i kładki koło Panoramy? Termin realizacji zadania jest do końca czerwca - odpowiadał zastępca burmistrza Krzysztof Paszek. W tym terminie będzie oddana kładka, tak zapewnia wykonawca. Ponieważ nie przewidziano odbiorów częściowych. Nie wiem, kiedy będzie udrożniona ulica Tunelowa. Jak wykonawca wróci na plac budowy zdjęte zostaną szalunki. - Reszta zależy od warunków pogodowych.

Przewodniczący rady Mariusz Maciejewski zaapelował, aby do opinii publicznej doszła informacja, że ten projekt uchwały nie jest niczym nowym. Tym projektem uchwały uruchamia się pieniądze zapisane w budżecie na 2019 rok.

- Nikt z nas nie jest przeciwko budowanej obwodnicy - mówił radny Cezary Krzyżanowski. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. W roku ubiegłym była informacja, że rada przeznacza dodatkowo 2 mln 100 tys. zł na wybudowanie odwodnienia i ekrany dźwiękochłonne. Czyli na to, co nie zostało zaprojektowane w wersji pierwotnej. Czyli te 400 tys. zł, o których teraz mówimy to w ramach tych 2 mln 100 tys. zł? - pytał. Według m.in. zapewnień skarbnik gminy Edyty Włodkowskiej, tak. Nie są to żadne dodatkowe pieniądze na tą inwestycję.

js

 

Poniżej fragment relacji na żywo z V Sesji Rady Miejskiej w Barlinku

 

 

#6 Guest - Film jest już dostępny. Warto napisać co autor komentarza miał na myśli. "... niech każdy zanim coś napisze ..." użyje argumentów :)

 

Komentarze  

+2 # Guest 2019-02-12 11:21
do #18 Guest ja doskonale umiem czytać ze zrozumieniem i dodawać , co potwierdza wpis #22 Guest. Ktoś to bardzo brzydko kłamie lub nie ogarnia finansów. 2.100.000+400.000 to nie jest 2.100.000 tylko 2.500.000. To w finansach gminy na tej zasadzie: ile jest 2+2? A ile szef chce? A w Barlinku to jest 2.100.000. Kto księgową Włodkowska uczył dodawać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-02-12 09:37
Właśnie - problemy dotyczą fiksowania tej inwestycji....I w tym sęk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-02-09 11:15
Jakoś dziwnie to odbieram, w zeszłym roku została uchwalona kwota 2.100 tys. zł. jak twierdzi Pan Maciejewski została zapisana w budżecie gminy, to po co uchwała na 400 tys. zł, jakiś absurd, zawsze do powiedzenia miał wiele Przewodniczący Komisji Finansów Pan Romaniuk, teraz gromnicza cisza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-02-09 09:34
Czy podejmowanie błędnych decyzji finansowych(naszych podatków)przez
radnych będą im rozliczone?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-02-09 05:52
Nie wiem jaka będzie pogoda, nie wiem kiedy skończę, nie ma mnie na budowie. Proszę o dodatkowe środki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-02-08 13:02
Cytuję Guest:
Patrząc na stan zaawansowania budowy choć się na tym nie znam myślę że tam potrzeba jeszcze parę milionów aby to zakończyć

Niezłe oko inżyniera
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-02-08 12:59
Cytuję Guest:
Ja tu czegoś nie rozumiem, po co podejmować uchwałę na 400.000 jak w poprzednim roku była podjęta na 2.100.000 a ta kwota 400.000 zł zgodnie z oświadczeniem Włodkowskiej zawiera się w tych 2.100.000 zł. Ktoś nie wie co mówi lub kłamie.

Raczej nigdy nie zrozumiesz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-02-08 11:15
Ja tu czegoś nie rozumiem, po co podejmować uchwałę na 400.000 jak w poprzednim roku była podjęta na 2.100.000 a ta kwota 400.000 zł zgodnie z oświadczeniem Włodkowskiej zawiera się w tych 2.100.000 zł. Ktoś nie wie co mówi lub kłamie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-02-08 09:58
Na Ogrodowej dalej dziury. Widocznie wykonawca ma gdzieś monity i oczekiwania mieszkańców naszego miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-02-08 09:53
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Widać, że most na tunelowej powstał i tutaj nasuwa się pytanie, jak się ma nazwa ulicy do tego nowego mostu? ponieważ jak widać to nie jest tunel a stąd nazwa ulicy Tunelowa!

Czepiacz
Jak w "Ranczu" radny o ul. Sosnowej!!

Z mostem na ogrodowej też się czytelnicy czepiali że gabaryty nie przejadą że za nisko ale nazwę ulicy można jak widać po czytelnikach zmienić tylko jak pójdzie za tym kasa to znowu kto za to zapłaci i tak cały czas polski naród nasz ukochany narzekający.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-02-08 08:43
Nie ma co się zasłaniać pogodą,bo lepszej trudno sobie wymarzyć zwłaszcza pod czas takiej zimy jak ta,a prace zostały wstrzymane,a tam gdzie nie wiadomo o co chodzi to chodzi głównie o pieniądze to miała być najtańsza oferta z pośród wszystkich jakie brały udział w przetargu a wyjdzie na to że będzie najdroższą i najgorszą.Teraz kiedy roboty są rozgrzebane wykonawca może swobodnie szantażować mówiąc będą większe pieniądze to będzie praca na budowie.i jak już kiedyś pisałem projekt tej średnicówki nie był do końca przemyślany,policzony i kontrolowany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-02-08 07:49
Patrząc na stan zaawansowania budowy choć się na tym nie znam myślę że tam potrzeba jeszcze parę milionów aby to zakończyć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-02-08 00:04
Z tym doplacaniem do inwestycji to czytam i ocza nie wierze . To tak jakbym umowil sie z gosciem na remont lazienki byl obejrzal wycenil mi to na 5 tys ja sie godze a pod koniec wychyla glowe z lazienki i " Panie jednak Dej Pan 7 bo tu wiecej docinek bylo "
Dziwi fakt ze przy tak duzej inwestycji nikt nie zabezpieczyl tego prawny sposob aby uniknac takiego wodzenia za nos . Temat poprostu dla "uwaga tvn" dziwne podejrzane szok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-02-07 21:17
Cytuję Guest:
Termin realizacji zadania jest do końca czerwca - odpowiadał burmistrz Krzysztof Paszek? Mamy nowego burmistrza ?? :)

Jeżeli Przewodniczący RM na załączonym filmie (czas 17min. 17s.) mówi "Dziękuję bardzo panu Burmistrzowi" tzn. że tak jest i nie należy tego kwestionować :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-02-07 19:50
Termin realizacji zadania jest do końca czerwca - odpowiadał burmistrz Krzysztof Paszek? Mamy nowego burmistrza ?? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-02-07 14:13
Cytuję Guest:
Widać, że most na tunelowej powstał i tutaj nasuwa się pytanie, jak się ma nazwa ulicy do tego nowego mostu? ponieważ jak widać to nie jest tunel a stąd nazwa ulicy Tunelowa!

Czepiacz
Jak w "Ranczu" radny o ul. Sosnowej!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-02-07 13:43
To jest Droga wojewódzka przebiegająca przez Miasto i nie jest żadną Obwodnicą, teraz spaliny samochodowe będą nas atakować z góry. Miasto jak widać "załatwiło" likwidacje śmietniska jakie Województwo zostawiło po bezmyślnej likwidacji potrzebnej Linii kolejowej- bez przemysłu i komunikacji nie będzie rozwoju Miasta i Gminy. Finansowanie działalności na swoją szkodę jest błędem. Przywrócić Kolej wówczas ta inwestycja będzie sensowna(nowe Wiadukty wytrzymają a Planty wykonane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # smax 2019-02-07 13:39
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Widać, że most na tunelowej powstał i tutaj nasuwa się pytanie, jak się ma nazwa ulicy do tego nowego mostu? ponieważ jak widać to nie jest tunel a stąd nazwa ulicy Tunelowa!

Czy nie ma już w życiu większych problemów?Nazwę ulicy można zawsze zmienić.Mostowa pasuje?

Proponuję nazwę ulicy Alternatywy. Bo przecież zawsze jakaś musi być....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-02-07 13:02
Nie ma jak to rzetelna informacja jaka jest przekazana w tym artykule.

A jest tak....

Pewnie filmik to z 15 min.

Może do tego punktu udostepnić film i niech każdy zanim coś napisze zapoznanie się z materiałem video
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-02-07 12:58
Cytuję Guest:
Widziałem dużo inwestycji drogowych ale takiej nigdy.

Po mojemu beznadziejnej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-02-07 11:25
Widziałem dużo inwestycji drogowych ale takiej nigdy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-02-07 10:38
Cytuję Guest:
Widać, że most na tunelowej powstał i tutaj nasuwa się pytanie, jak się ma nazwa ulicy do tego nowego mostu? ponieważ jak widać to nie jest tunel a stąd nazwa ulicy Tunelowa!

Czy nie ma już w życiu większych problemów?Nazwę ulicy można zawsze zmienić.Mostowa pasuje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Marceli 2019-02-07 10:38
czy termin czerwcowy jest poparty czyjąś deklaracją np położenia głowy pod toporek? Wykonawca ma strasznego pecha - zima jakaś taka nie zimowa - ciekawe czym będzie tłumaczył swoje opóźnienia. Bo, że będą opóźnienia, to pewne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2019-02-07 09:40
Widać, że most na tunelowej powstał i tutaj nasuwa się pytanie, jak się ma nazwa ulicy do tego nowego mostu? ponieważ jak widać to nie jest tunel a stąd nazwa ulicy Tunelowa!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi