pldaenfrdeuk

 poniedziałek 22 kwietnia 2019r.   imieniny: Heliodor, Kajus, Leonia

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Kilka tygodni temu, po raz kolejny doszło do wypadku na przejściu dla pieszych w pobliżu Rynku. Schodzącą już z pasów pieszą potrącił samochód. To i wiele podobnych zdarzeń sprawiło, że temat bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych pojawił się na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Radny Rafał Szczepaniak rozpoczął swoje wystąpienie od prezentacji multimedialnej, która przedstawiała aktywne przejście dla pieszych przez jezdnię, tzw. kocie oczy. Światła pulsujące przy asfalcie włączały się w momencie, kiedy piesi pojawiali się w pobliżu przejścia. Według radnego powinno się bardziej doświetlić przejścia zarówno pionowo, jak i poziomo. Efektem będzie poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie miasta. 

REKLAMA

Z nieco inną propozycją wystąpił radny Jerzy Symela. Według niego w tym miejscu, ale także i innych przejściach dla pieszych powinno się zainstalować znaki nie tylko informujące o "zebrze", ale także ostrzegające pulsującym światłem żółtym w momencie, jak pieszy będzie przed i na przejściu. Światła takie byłyby z daleka widoczne dla kierowców.

js

 

 

Co o tym myślisz?

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

0 #18 Guest 2019-02-13 08:20
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Marceli:
[...] czyż nie mości 6?


......Wróżyłeś krótki żywot szlakowi przygody i co? Nic się z nim nie dzieje złego.


do : raz 6 a innym razem 15 - sam nie wiesz co piszesz. A może w to też wierzysz?

Pod wieloma artykułami prowadzę dyskusję z samym Marcelim. Proszę mi tutaj jej nie zakłócać. Dziękuję :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #17 Guest 2019-02-12 13:08
Cytuję Guest:
oświetlenie pasów nic nie pomoże, jeśli chodzi o pieszego, jeżdżę po Barlinku kilkanaście razy dziennie i notorycznie ludzie wyskakują pod koła z chodnika, to samo tyczy się rowerzystów, którzy dosłownie "fruwają" z chodnika na jezdnię i odwrotnie.

W punkt! Chodzą jak ***. Nic nie zapowiada, żeby ktoś zamierzał wejść na pasy, a tu nagle obracają się i bez zastanowienia wchodzą. Czasami zawału można dostać!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #16 Guest 2019-02-10 16:25
Cytuję Guest:
Cytuję Marceli:
[...] czyż nie mości 6?


......Wróżyłeś krótki żywot szlakowi przygody i co? Nic się z nim nie dzieje złego.


do : raz 6 a innym razem 15 - sam nie wiesz co piszesz. A może w to też wierzysz?
Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 #15 Guest 2019-02-10 12:49
Cytuję Marceli:
[...] czyż nie mości 6?


Akurat potrąceń pieszych w Barlinku nie ma wcale dużo. Znajdź mi miejsce, w którym uda Ci się rozpędzić auto. No chyba, że nocą. Ale te wieczorne potrącenia, to już głównie z winy przechodniów, a nie kierowców. Z resztą żadne Twoje przewidywania się nie sprawdziły. Wróżyłeś krótki żywot szlakowi przygody i co? Nic się z nim nie dzieje złego.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #14 Guest 2019-02-10 00:54
Proponuję pomyśleć o ulicy gorzowskiej, brak przejścia do Brico stwarza duże zagrożenie dla pieszych, może by tak zwolnić jeszcze kierowców którzy lecą z góry "ile fabryka dała"-proponuję światła takie jak w Kłodawie, które jest idealnym rozwiązaniem na zwolnienia prędkości jazdy kierowców z ciężką nogą.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #13 Guest 2019-02-09 12:56
A co z przejściem w krzynce i z chodnikiem na przystanek w którym brak zadaszenia przed deszczem
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #12 Marceli 2019-02-09 12:53
do anonima nr 6, któremu wydaję się, ze może mnie tykać dla samego tykania.
Za czasów mojej młodości na dzisiejszym Rynku kury wygrzebywały ziarna owsa, pogubione przez stacjonujące tam gniade rumaki dragonów Jego Cesarskiej Mości.... A tak na poważnie, cieszę się jak źrebak na wiosnę, że ktoś dostrzega konieczność zastosowania innych środków technicznych niż stara lampa naftowa nad gankiem leśniczówki. Sądzę, mam nadzieję, że nie będzie problemu z wytypowaniem miejsc szczególnie niebezpiecznych dla pieszych i że stopniowo będą uzupełniane w lampy, doświetlenia, migające ostrzegawcze, świecące diody itp. Zycie ludzkie bezcenne, niezależnie od daty urodzenia, czyż nie mości 6?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #11 Guest 2019-02-09 12:53
Sygnalizator na dotyk zapali się czerwone światło i z głowy auto musi się zatrzymać
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #10 Guest 2019-02-09 09:52
Przejścia przejściami ale plagą jest przechodzenie między nimi. Nie jeden raz widziałem nawet matki z małymi dziećmi przechodzące w ten sposób. Później jest płacz, bo auto potrącił dzieciaka a same uczą takiego zachowania.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #9 Guest 2019-02-09 08:58
Sygnalizator ,świetlny . Światła takie jak kiedyś były .
Cytować | Zgłoś administratorowi