pldaenfrdeuk

 poniedziałek 27 maja 2019r.   imieniny: Izydor, Juliusz, Magdalena

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

04 marca odbyło się pierwsze z zaplanowanych na cały rok spotkań „Kresy Wschodnie w fotografii i opowieściach – z domowego archiwum”, zorganizowanych w ramach projektu zainicjowanego przez Muzeum Regionalne w Barlinku.

Wzięli w nim udział członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kresów oraz uczniowie klasy VI B wraz z nauczycielami (Bożena Rudnicka, Marzena Olszewska) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku. Celem spotkań jest zapoznanie młodzieży z historią mieszkańców miasta, którzy niegdyś zamieszkiwali Kresy Wschodnie i zostali z nich wysiedleni.

REKLAMA

Tego dnia, swoje wspomnienia opowiedziało kilku członków Stowarzyszenia, którzy specjalnie na ten dzień przynieśli mapy i stare fotografie a także zaśpiewali kilka piosenek. Na kolejnych spotkaniach planowane jest m.in. wspólne gotowanie kresowych potraw. 

monikary

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież