pldaenfrdeuk

 czwartek 23 maja 2019r.   imieniny: Emilia, Iwona, Jan, Michał

Reklama

A A A
3.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 3.33 (3)

W czasie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej długo i burzliwie dyskutowano o projekcie uchwały, mówiącej o wydzierżawieniu terenu pod kryty kort tenisowy. Pisaliśmy o tym w artykule "Burzliwie o dzierżawie terenu". W czasie dyskusji pytano także, co dalej z samą plażą?

Jak się dowiedzieliśmy od burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, obecnie plażą zarządza gmina. W listopadzie 2018 roku skończyła się jej dzierżawa. Teraz trwają tam prace mające przygotować ją do nowego sezonu letniego. Pokazujemy także koncepcję zagospodarowania tego terenu. Być może za jakiś czas tak, jak przedstawiono w koncepcji będzie wyglądać to miejsce. Poniżej przedstawiamy opis i rysunki poglądowe.

REKLAMA

Inwestycja zlokalizowana w sąsiedztwie Plaży Miejskiej z pensjonatem „POD SOSNAMI", zespołu sportowego ze stadionem oraz przystani Klubu Żeglarskiego „SZTORM" przy ul. Sportowej w Barlinku na działkach nr 680695/1, 729/10, 729/11 i 729/12. Teren działki nr 680 wraz z zabudowaniami dawnego zespołu kąpieliska miejskiego nad Jeziorem Barlineckim, a obecnie Plaży Miejskiej z pensjonatem „POD SOSNAMI", został wpisany do wojewódzkiej ewidencji zabytków pod numerem A-27 decyzją Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie z dnia 16.02.2000 r., znak: DZ-4200/35/0/99/2000.

Sąsiadujący z działką nr 680 teren części działki nr 695/1 wydzielony ogrodzeniem z reklamami od strony ul. Sportowej obejmuje zadrzewione wzgórze oraz oddzielony murem oporowym plac nieutwardzony użytkowany okolicznościowo na imprezy na wolnym powietrzu z chaotyczną zabudową pawilonową o niskich walorach estetycznych i w złym stanie technicznym oraz z urządzeniami rekreacyjnym placu zabaw dla dzieci. Przylegające do Jeziora Barlineckiego tereny dziatek nr 729/10 i 729/11 sąsiadują z zespołem obiektów sportowych oraz pomostów służących potrzebom uprawiających sporty wodne. Działka nr 729/12 sąsiaduje z przystanią Klubu Żeglarskiego „SZTORM".

barlinek

Działki nr 680, 695/1, 729/10, 729/11 i 729/12 znajdują się w obszarze specjalnego obszaru ochrony siedlisk Natura 2000 PLH080071 „Ostoja Barlinecka" oraz w strefie wyznaczonej w odległości 100 m od brzegu Jeziora Barlineckiego w obszarze Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego, dla którego obowiązują przepisy Rozporządzenia nr 107/2006 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 21.07.2006 r. w sprawie Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego (Dz. Urzęd. Woj. Zach. Nr 89 póz. 1635) stanowiące m.in. o braku możliwości lokalizacji nowych obiektów budowlanych w tym pasie z wyjątkiem służących turystyce wodnej, gospodarce wodnej lub rybackiej. Części działek nr 729/10, 729/11 i 729/12 znajdują się również w obszarach specjalnej ochrony ptaków Natura 2000 PLB080001 „Puszcza Barlinecka".

Opis rozwiązania koncepcyjnego zagospodarowania terenu

Działka nr 680 - pow. 0.3743 ha. Zagospodarowanie terenu zabytkowego kąpieliska wpisanego do wojewódzkiej ewidencji zabytków wobec braku zgłoszenia potrzeb. W celu poprawy prezentacji od strony ul. Sportowej w zagospodarowaniu wskazano likwidację ogrodzenia z reklamami. 3.2. Działka nr 695/1 - pow. 5.1607 ha. Część działki nr 695/1 o powierzchni 0.42 ha, a więc mniejszej niż 0.5 ha, wydzielono w celu wprowadzenia nowej zabudowy w obszarze Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego i w specjalnym obszarze ochrony siedlisk Natura 2000 PLH080071 „Ostoja Barlinecka" objętych ochroną wynikającą z art. 6 ust. 1 pkt. 3 i 5 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. Z uwagi na lokalizację tej zabudowy w strefie 100 m od brzegu Jeziora Barlineckiego przyjęto za dopuszczalną jedynie funkcję tej zabudowy służącą turystyce wodnej, a więc pensjonatu lub stanicy z miejscami noclegowymi powiązanej z miejscami do cumowania obok Plaży Miejskiej oraz Klubu Żeglarskiego „SZTORM".

barlinek

Proponowana zabudowa 2.kondygnacyjna na planie litery „L", o powierzchni zabudowy ok. 700 m2, z dachem wielospadowym krytym dachówką i wystrojem elewacyjnym nawiązującym do sąsiadującej zabudowy dawnego kąpieliska miejskiego wpisanej do ewidencji zabytków. Uznano za wskazane i dopuszczalne podniesienie części budynku ponad poziom kalenicy pensjonatu „POD SOSNAMI" w formie wieży widokowej na Jezioro Barlineckie i śródmieście Barlinka na przeciwległym brzegu. Inwestycja wymaga zwolnienia terenu z istniejących zabudowań, placu zabaw dla dzieci i nieestetycznego ogrodzenia przy zaleceniu wycinki części sosen w ciągu szpalerowym wzdłuż uliczki w kierunku Plaży Miejskiej oraz rozbiórki i budowy nowego muru oporowego przy wzgórzu, które jest możliwe do zagospodarowania formami małej architektury, jako atrakcyjne miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe z punktem widokowym.

Działka nr 729/10 - pow. 0.0499 ha.
Lokalizacja miejsca składowania sprzętu wodnego, w tym łodzi, w sąsiedztwie pomostów cumowniczych. 

Działka nr 729/11 - pow. 0.0315 ha.
Lokalizacja miejsca składowania sprzętu wodnego, w tym łodzi, w sąsiedztwie pomostów cumowniczych i pomostu Plaży Miejskiej.

Działka nr 729/12 - pow. 0.0555 ha.
Lokalizacja miejsca składowania sprzętu wodnego, w tym łodzi, oraz ewentualnej pochylni i pomostu w sąsiedztwie zabudowań przystani Klubu Żeglarskiego „SZTORM" z pomostami cumowniczymi i pochylniami.

js

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

0 # Guest 2019-03-24 22:03
Panie Burmistrzu jakim cudem można wybudować zabudowania w odległości mniejszej niż 100metrów od linii brzegowej skoro zapis w Natura 2000 tego zabrania?Do kogo można się udać aby podobną inwestycję poczynić?Proszę oto zdjęcia : https://www.otodom.pl/oferta/atrakcyjna-dzialka-z-linia-brzegowa-w-barlinku-ID3mHS7.html#1a57b2f1ba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-03-11 13:24
Człuchów 1/2 plaży z atrakcjami - płatna, druga bezpłatna dla mieszkańców - płaca podatki. 50 miast w Polsce komunikacja -bezpłatna. Jak oni to robią hm? ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-03-11 01:43
Poszukiwana-Poszukiwany. Tak to właśnie wygląda. cyt. -Ooooo wiem!, ten punktowiec damy tuuu.- Ależ Panie dyrektorze tutaj jest jezioro!? Hmmm ???to może? nie dobrze- ten punktowiec damy tu ,a jezioro przeniesiemy tu i po kłopocie.
Scena z tej fantastycznej komedii pasuje jak ulał do sytuacji jaka ma miejsce na naszym lokalnym podwórku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-03-07 20:55
Nie znoszę tego szorstkiego piachu na plaży przepełnionego niedopalkami papierosów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # TBM58 2019-03-07 20:16
Cytuję Guest:
Trzeba jeszcze otworzyć dyskusyjny wątek pięknej Pani Jasi z kasy biletowej i jej ślicznych nóg, aby temat koncepcji zagospodarowania plaży został zakopany wraz z dużą skocznią i parasolkami pod nieistniejącą wypożyczalnią. Glony, zarośla, wodorosty i szalejący z nimi ratownicy, to jest to czego potrzebujemy w temacie koncepcji. Brawo!

Kase biletową pamiętam kiedy miałem ok.8-9 lat.A reszta się zgadza.Tylko słońce i woda .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-03-07 11:03
Trzeba jeszcze otworzyć dyskusyjny wątek pięknej Pani Jasi z kasy biletowej i jej ślicznych nóg, aby temat koncepcji zagospodarowania plaży został zakopany wraz z dużą skocznią i parasolkami pod nieistniejącą wypożyczalnią. Glony, zarośla, wodorosty i szalejący z nimi ratownicy, to jest to czego potrzebujemy w temacie koncepcji. Brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # TBM58 2019-03-06 22:07
Cytuję Guest:
Cytuję TBM58:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję TBM58:
Cytuję Guest:
a co ma dno do pływania jak pływasz to dna dotykasz ??? szukamy dziury w całym ważne żeby było gdzie odpocząć w lato

Może nie samo dno ale to co je porasta.Ostatniego lata nie mozna było popłynąć w kąpielisku na plazy z uwagi na bardzo gęste porosniecie wodorostami.I to do tego stopnia ,że mozna było na tych roslinach dosłownie klękać bez ryzyka utraty tzw.gruntu.O pływaniu nie było co marzyć.Kąpielisko dziczeje i zarasta i potrzebuje odpowiedniego zagospodarowania.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie załączone w tym artykule. Piasek widać tylko tam gdzie ludzie wydeptali a z lewej strony zielone gluty pływają po powierzchni. Za to są pobierane opłay za wstęp ? To jest skandal!

Przecież wodorosty były po lewej stronie już w latach 50 i nic nie można było z tym zrobić w wodorostach są istoty żywe, w trzcinach gniazda ptactwa wszystko zniszczyć żeby 2 miesiące jak pogoda pozwoli się kąpać . Ile tam ludzi chodzi większość to przyjezdni młodzież teraz nie chodzą na plażę mają inne zajecia
Im wiecej wodorostów jest tym wiecej ich będzie.Kiedy plaza była pod zarzadem gminyto etetowi ratownicy mieli obowiazek co raz w tygodniuczymś w rodzaju bron sciągać z dna za pomocą łódki nadmiar roslin.Tamten rejon kapieliska był zawsze zarośnięty z powodu prądów wodnych.A i doszedł gatunek rogatka sztywnego który to własnie zarósł prawie cały teren kapieliska z powodu nie oczyszczania dna.

Chciałbym zobaczyć czy w obecnych czasach gdzie jest deficyt ratownikow a za miesiąc płaci się około 4 tys plus nocleg i wyżywienie ratownik przyjdzie i będzie grabił dno jeziora proszę bądźmy poważni to jak by się szli do restauracji i samemu gotowali i jeszcze za to płaciło
A czy Widziałes na naszej plaży w ostatnich latach ratowników?Bo ja bym tych młodziaków ratownikami WOPR nie nazwał.Masz pojęcie o obowiązkach ratownika na kąpielisku?Czy tylko pyszczysz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # TBM58 2019-03-06 21:32
Cytuję Guest:
A gdzie jest napisane, że ratownik ma grabić dno?????

Nigdzie.Tylko tak dla bezpieczeństwa swojego i kąpiących.Widziałem niejednokrotnie jak dorośli ludzie wpadali w panikę bo weszli w tzw.glony.No ale to napewno nikt z naszych mieszkańców,którzy juz do takiego stanu kąpieliska od dawna przywykli.Szkoda ,że nie ma wsród nas ostatniego z ratowników ,który to robił.Pana Zbyszka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-03-06 21:24
Cytuję Guest:
Szkoda że ktoś nie wydzierżawia plaży pod hotel, przyjeżdżaliby tu zagraniczniacy i plaża byłaby dla mieszkańców hotelu. Hotel mógłby mieć jakieś małe atrakcje typu kort, kręgielnia, sauna, itp.
Żebyś się tak martwił o mieszkańców Barlinka"Gdzie mają godziwie pracować "? a nie wszystko pod turystów.Mieszkańcy to od macochy czy jak?Najpierw mieszkańcy a później turyści no chyba ,że duża część mieszkańców utrzymuje się z tej turystyki a nie kilkunastu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-03-06 21:18
Cytuję Guest:
A gdzie jest napisane, że ratownik ma grabić dno?????

Takim właśnie jak Ty to wszystko trzeba pisać.Sam od siebie byś chyba nic nie zrobił :)Co za gimbaza :)Bierzesz sznurek z drutem kolczastym zwiniętym w koło i rzucasz przed siebie następnie ciągniesz i wybierasz wodorosty z kółeczka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-03-06 19:54
A gdzie jest napisane, że ratownik ma grabić dno?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-11 # Guest 2019-03-06 16:05
Szkoda że ktoś nie wydzierżawia plaży pod hotel, przyjeżdżaliby tu zagraniczniacy i plaża byłaby dla mieszkańców hotelu. Hotel mógłby mieć jakieś małe atrakcje typu kort, kręgielnia, sauna, itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-03-06 15:58
Cytuję TBM58:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję TBM58:
Cytuję Guest:
a co ma dno do pływania jak pływasz to dna dotykasz ??? szukamy dziury w całym ważne żeby było gdzie odpocząć w lato

Może nie samo dno ale to co je porasta.Ostatniego lata nie mozna było popłynąć w kąpielisku na plazy z uwagi na bardzo gęste porosniecie wodorostami.I to do tego stopnia ,że mozna było na tych roslinach dosłownie klękać bez ryzyka utraty tzw.gruntu.O pływaniu nie było co marzyć.Kąpielisko dziczeje i zarasta i potrzebuje odpowiedniego zagospodarowania.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie załączone w tym artykule. Piasek widać tylko tam gdzie ludzie wydeptali a z lewej strony zielone gluty pływają po powierzchni. Za to są pobierane opłay za wstęp ? To jest skandal!

Przecież wodorosty były po lewej stronie już w latach 50 i nic nie można było z tym zrobić w wodorostach są istoty żywe, w trzcinach gniazda ptactwa wszystko zniszczyć żeby 2 miesiące jak pogoda pozwoli się kąpać . Ile tam ludzi chodzi większość to przyjezdni młodzież teraz nie chodzą na plażę mają inne zajecia
Im wiecej wodorostów jest tym wiecej ich będzie.Kiedy plaza była pod zarzadem gminyto etetowi ratownicy mieli obowiazek co raz w tygodniuczymś w rodzaju bron sciągać z dna za pomocą łódki nadmiar roslin.Tamten rejon kapieliska był zawsze zarośnięty z powodu prądów wodnych.A i doszedł gatunek rogatka sztywnego który to własnie zarósł prawie cały teren kapieliska z powodu nie oczyszczania dna.

Chciałbym zobaczyć czy w obecnych czasach gdzie jest deficyt ratownikow a za miesiąc płaci się około 4 tys plus nocleg i wyżywienie ratownik przyjdzie i będzie grabił dno jeziora proszę bądźmy poważni to jak by się szli do restauracji i samemu gotowali i jeszcze za to płaciło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-03-06 14:59
Jeżeli mowa koncepcji to powinna ona przewidywać rekonstrukcje plaży. A więc w pierwszej kolejności powinny powrócić na plażę dwie skocznie (duża i mała), poręcze na pomostach, czysty piasek i czyste bez zarośli dno kąpieliska. A reszta to dodatek do rozrywki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # TBM58 2019-03-06 14:07
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję TBM58:
Cytuję Guest:
a co ma dno do pływania jak pływasz to dna dotykasz ??? szukamy dziury w całym ważne żeby było gdzie odpocząć w lato

Może nie samo dno ale to co je porasta.Ostatniego lata nie mozna było popłynąć w kąpielisku na plazy z uwagi na bardzo gęste porosniecie wodorostami.I to do tego stopnia ,że mozna było na tych roslinach dosłownie klękać bez ryzyka utraty tzw.gruntu.O pływaniu nie było co marzyć.Kąpielisko dziczeje i zarasta i potrzebuje odpowiedniego zagospodarowania.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie załączone w tym artykule. Piasek widać tylko tam gdzie ludzie wydeptali a z lewej strony zielone gluty pływają po powierzchni. Za to są pobierane opłay za wstęp ? To jest skandal!

Przecież wodorosty były po lewej stronie już w latach 50 i nic nie można było z tym zrobić w wodorostach są istoty żywe, w trzcinach gniazda ptactwa wszystko zniszczyć żeby 2 miesiące jak pogoda pozwoli się kąpać . Ile tam ludzi chodzi większość to przyjezdni młodzież teraz nie chodzą na plażę mają inne zajecia
Im wiecej wodorostów jest tym wiecej ich będzie.Kiedy plaza była pod zarzadem gminyto etetowi ratownicy mieli obowiazek co raz w tygodniuczymś w rodzaju bron sciągać z dna za pomocą łódki nadmiar roslin.Tamten rejon kapieliska był zawsze zarośnięty z powodu prądów wodnych.A i doszedł gatunek rogatka sztywnego który to własnie zarósł prawie cały teren kapieliska z powodu nie oczyszczania dna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-03-06 11:49
Cytuję Guest:
Cytuję TBM58:
Cytuję Guest:
a co ma dno do pływania jak pływasz to dna dotykasz ??? szukamy dziury w całym ważne żeby było gdzie odpocząć w lato

Może nie samo dno ale to co je porasta.Ostatniego lata nie mozna było popłynąć w kąpielisku na plazy z uwagi na bardzo gęste porosniecie wodorostami.I to do tego stopnia ,że mozna było na tych roslinach dosłownie klękać bez ryzyka utraty tzw.gruntu.O pływaniu nie było co marzyć.Kąpielisko dziczeje i zarasta i potrzebuje odpowiedniego zagospodarowania.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie załączone w tym artykule. Piasek widać tylko tam gdzie ludzie wydeptali a z lewej strony zielone gluty pływają po powierzchni. Za to są pobierane opłay za wstęp ? To jest skandal!

Przecież wodorosty były po lewej stronie już w latach 50 i nic nie można było z tym zrobić w wodorostach są istoty żywe, w trzcinach gniazda ptactwa wszystko zniszczyć żeby 2 miesiące jak pogoda pozwoli się kąpać . Ile tam ludzi chodzi większość to przyjezdni młodzież teraz nie chodzą na plażę mają inne zajecia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-03-06 10:54
A kiedy basen?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-03-06 08:06
Cytuję z artykułu " Z uwagi na lokalizację tej zabudowy w strefie 100 m od brzegu Jeziora Barlineckiego przyjęto za dopuszczalną jedynie funkcję tej zabudowy służącą turystyce wodnej, a więc pensjonatu lub stanicy z miejscami noclegowymi powiązanej z miejscami do cumowania obok Plaży Miejskiej oraz Klubu Żeglarskiego „SZTORM". Panie Burmistrzu więc jak ten zapis się ma do okazałej inwestycji mieszkalnej pod inną przykrywką na ul.Gorzowskiej 30metrów od linii brzegowej?Widzę ,że prawo nie jest równe dla wszystkich.Wnioskuję ,że jeśli masz pieniądze to możesz obejść prawo i spadniesz jak kot na cztery łapy.Dziadostwo w tym Barlinku się robi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-03-06 07:41
tonący brzytwy się chwyta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-03-06 07:39
Cytuję TBM58:
Cytuję Guest:
a co ma dno do pływania jak pływasz to dna dotykasz ??? szukamy dziury w całym ważne żeby było gdzie odpocząć w lato

Może nie samo dno ale to co je porasta.Ostatniego lata nie mozna było popłynąć w kąpielisku na plazy z uwagi na bardzo gęste porosniecie wodorostami.I to do tego stopnia ,że mozna było na tych roslinach dosłownie klękać bez ryzyka utraty tzw.gruntu.O pływaniu nie było co marzyć.Kąpielisko dziczeje i zarasta i potrzebuje odpowiedniego zagospodarowania.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie załączone w tym artykule. Piasek widać tylko tam gdzie ludzie wydeptali a z lewej strony zielone gluty pływają po powierzchni. Za to są pobierane opłay za wstęp ? To jest skandal!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # TBM58 2019-03-05 22:52
Cytuję Guest:
a co ma dno do pływania jak pływasz to dna dotykasz ??? szukamy dziury w całym ważne żeby było gdzie odpocząć w lato

Może nie samo dno ale to co je porasta.Ostatniego lata nie mozna było popłynąć w kąpielisku na plazy z uwagi na bardzo gęste porosniecie wodorostami.I to do tego stopnia ,że mozna było na tych roslinach dosłownie klękać bez ryzyka utraty tzw.gruntu.O pływaniu nie było co marzyć.Kąpielisko dziczeje i zarasta i potrzebuje odpowiedniego zagospodarowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-16 # Guest 2019-03-05 22:01
a co ma dno do pływania jak pływasz to dna dotykasz ??? szukamy dziury w całym ważne żeby było gdzie odpocząć w lato
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-03-05 20:09
Szkoda , że z kąpieliska nie są usuwane regularnie wodorosty i dno niezbyt ciekawe do pływania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-03-05 18:01
O czym jest dyskusja nic nie będzie zrobione przez następnych pare lat nie skończony jest jeszcze stadion kiedy będzie kolejny etap budowy szatni itp. nie wiem czy nie powinna zająć się tym prokuratura albo NIK. O plaży cisza będzie jak było i basta i będziemy musieli dziękować że jest gdzie nogi moczyć. Czemu nie chcą sprzedać a powiem wam bo nie mogą? czemu? na te pytanie nie będę odpowiadał bo nie jest to miejsce ale prawda jest śmieszna a zarazem poważna. Projekt nie dojdzie do skutku i koniec.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-03-05 17:16
Działka nr 729/10 - pow. 0.0499 ha - działkę tę zajmuje WOPR

Działka nr 729/11 - pow. 0.0315 ha - działka po dawnej (rozebranej) budzie wypożyczalni sprzętu

Działka nr 729/12 - pow. 0.0555 ha - to nic innego jak obecna przystań SZTORM-u

O co tu chodzi? Co to za koncepcja, ogarniająca działki w różnych miejscach jeziora? Kto łączy przystań z plażą? Jakiś bełkot - proszę to przełożyć na jakiś ludzki język
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-03-05 16:55
Obecnie plażą zarządza gmina. Dosyć szerokie określenie. A konkretnie kto? PGK, BOK a może wracamy do BOSTIRu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-03-05 15:52
Nie zapomnijcie o wjeździe na plaże dla niepełnosprawnych...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-03-05 15:04
„Działka nr 680 - pow. 0.3743 ha. Zagospodarowanie terenu zabytkowego kąpieliska wpisanego do wojewódzkiej ewidencji zabytków wobec braku zgłoszenia potrzeb. ”

Co autor miał na myśli?

To jest koncepcja?
Złotówki bym za ten dokument nie zapłaciła. Jaki był koszt tego „opracowania”? Wiadomo że dokument Pan Burmistrz zlecił 11 lipca 2017 r. a jego wykonanie zrealizowano w styczniu 2018 r.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-03-05 14:15
Weźcie proszę was wybory się skończyły a Wy dalej pierzecie ludzią mózgi . Koncepcja jest ale realizacji nie będzie. Dzierżawcy nie ma a urząd szykuje się do sezonu ciekawe czy będzie piach z nad morza czy będzie pięknie jak w Egipcie . Hotel taki to kilka milionów jak nie kilkanaście skąd to brać z podatków obidzmy się ludzie i nie wierzmy tym brednią. Na wszystko musi być jeszcze zgoda konserwatora. Już słychać że ma być impreza latem na plaży a gdzie , czysty piasek i inne syfy które są po imprezie zapomniało się już jak krytykowany był dzierżawca że piach brudny itp. a teraz będzie to samo. Dziękuję .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+45 # Marceli 2019-03-05 14:02
to nie jest koncepcja zagospodarowania plaży miejskiej, a jedynie koncepcja wpasowania budynku hotelowo-gastronomicznego przed plażą. Chyba nie o to w tym szumie chodziło? Co z terenem z lewej jak i z prawej strony "ramion" plaży? Co ze strefą zadrzewioną, trawnikową? Jakie zabudowania dla potrzeb sprzętu nawodnego? Słabe i nie kompleksowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi