pldaenfrdeuk

 poniedziałek 27 maja 2019r.   imieniny: Izydor, Juliusz, Magdalena

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

7 marca 2019 r. Szkołę Podstawową nr 4, kolejny raz odwiedzili "rycerze" Bractwa Rycerskiego KERIN z Subkowy (województwo pomorskie). Są oni znani z efektownego przekazywania wiedzy z historii poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść.

Głównym założeniem zajęć jest ich interaktywność – uczniowie odgrywają w nich różne role, dzięki czemu mają niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z bronią różnych epok. Wszystkie wykorzystywane eksponaty są wiernymi replikami historycznych oryginałów.

REKLAMA

Podczas tegorocznej wizyty uczniowie klas VI i VII przenieśli się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Uczestnicy lekcji dowiedzieli się o powstaniu stanu szlacheckiego i jego wewnętrznych podziałach, zwyczajach, polskim stroju narodowym. Młodzież również wgłębiła się w klimat XVII wieku, słuchając o konfliktach Rzeczypospolitej z Kozakami i Szwedami.

Była to niecodzienna lekcja historii. Uczniowie mogli ubrać stroje szlacheckie, zbroję husarską, a nawet założyć ubranie i uzbrojenie wrogich wojsk. Spotkanie z Bractwem KERIN było nauką i równocześnie świetną zabawą. Dzięki takim spotkaniom historia staje się nam bliższa i bardziej zrozumiała.

Organizator lekcji - Anna Mariańska

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+1 # Guest 2019-03-12 12:50
oby więcej takich lekcji naszej pięknej z zarazem trudnej i niejednokrotnie tragicznej histori
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież