pldaenfrdeuk

 czwartek 23 maja 2019r.   imieniny: Emilia, Iwona, Jan, Michał

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

12 marca w Muzeum Regionalnym w Barlinku, odbył się wernisaż „Trzy spojrzenia”. Wystawa ta, to zbiór obrazów i monotypii autorstwa trzech Pań, mieszkanek Warszawy i okolic Warszawy - Małgorzaty Jaworskiej, Urszuli Poncyljusz i Anny Stachery.

Artystki tworzą w grupie „Trzy spojrzenia” a poznały się podczas Studiów Podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Połączyła Je wspólnota postaw, potrzeba ekspresji siebie, ale też przyjaźń i chęć wzajemnego wspierania. Każda z nich jest indywidualnością, inaczej postrzega rzeczywistość i wyraźnie akcentuje swoją odrębność I to jest  podstawowy atut tej grupy. Ja same mówią, inspirację do tworzenia czerpią z otaczającego Ich świata.

REKLAMA

Na prezentowanej w barlineckim muzeum wystawie, mogliśmy oglądać zarówno pełne koloru pejzaże jak również obrazy prawie monochromatyczne, grafiki, monotypie, kolaże i formy eksperymentalne. 

Małgorzata Jaworska - Absolwentka studiów podyplomowych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydziału Malarstwa i Grafiki, które ukończyła z wyróżnieniem. Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Swoje umiejętności malarskie i rysunkowe przez wiele lat rozwijała, także, w wielu uznanych pracowniach, m. in. w Fundacji Atelier - Teresy Starzec i Andrzeja Bielawskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe, monotypię, kolaż i rysunek.

Urszula Poncyljusz - Absolwentka Politechniki Warszawskiej, dla której świat sztuki był od zawsze  uzupełnieniem życia zawodowego, na tyle istotnym, że stał się w rezultacie dominującym  nurtem aktywności.  W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa  Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, na kierunku Malarstwo i Rysunek. Pośród kilku technik, którymi się posługuje, malarstwo akrylowe oraz akwarelowe zajmuje kluczowe  miejsce. Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików i Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Anna Stachera - Urodziła się  w Łodzi, gdzie w 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem Studia Podyplomowe na wydziale Malarstwa i Rysunku na ASP im. Władysława Strzemińskiego. Należy do Związku Polskich Malarzy i Grafików. Zajmuje się malarstwem sztalugowym w technikach farb akrylowych, olejnych oraz monotypią i kolażem. Prace Anny Stachery są wynikiem osobistych przeżyć i emocji, do wyrażenia których artystka poszukuje odpowiedniej formy wyrazu, eksperymentując z różnymi materiałami.

W części artystycznej wernisażu wystąpił zespół Nova Band. Wystawę można oglądać do 15 kwietnia.

monikary

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież