pldaenfrdeuk

 środa 26 czerwca 2019r.   imieniny: Jan, Jeremiasz, Jeremi

Reklama

A A A
2 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (25)

W trakcie sesji barlineckiej Rady Miejskiej, która odbyła się 28 marca br. radny Cezary Krzyżanowski pytał o przygotowanie szkół na wypadek strajku, jaki planują nauczyciele. - Mieszkańcy w ogromnej większości wspierają nauczycieli - mówił m.in. radny Krzyżanowski.

Ale też zwracają uwagę, że nie wiedzą, w jaki sposób będą funkcjonowały szkoły? - Jakie działania i ustalenia podjął pan w tej sprawie? Burmistrz Dariusz Zieliński odpowiadał. - Za funkcjonowanie jednostki oświatowej odpowiada jej dyrektor. I obowiązkiem dyrektora jest tak zorganizować prace, tak ażeby każdy uczeń miał zapewniona opiekę i realizację programu nauczania.

REKLAMA

Kierownik referatu Oświaty, Sportu, Kultury i Spraw Społecznych Zdzisław Kik poinformował, że wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Barlinek przystąpią do strajku, który ma się rozpocząć 8 kwietnia. Tak postanowiono w referendach. 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy zarówno w szkołach, jak i przedszkolach odbyły się spotkania z rodzicami. Ustalono m.in., że rodzice nie będą posyłać w dniach strajku dzieci do przedszkoli i szkół.

js

barlinek