pldaenfrdeuk

 poniedziałek 22 kwietnia 2019r.   imieniny: Heliodor, Kajus, Leonia

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

W ubiegłym roku, w październiku, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, podpisali umowę o przyznanie pomocy ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na realizację projektu pn.: „Budowa świetlicy wiejskiej w Osinie”.

Miesiąc później, 14 listopada, teren ten został przekazany wykonawcy, który prace budowlane rozpoczął z początkiem 2019 roku. Pojechaliśmy sprawdzić, jak na dzień dzisiejszy wyglądają prace przy nowobudowanej świetlicy a przy okazji podpytaliśmy o m.in. koszty i plan zagospodarowania wokół budynku. Powierzchnia świetlicy wynosi: użytkowa - 139,93 m2, zabudowy - 194,48 m2. Koszt jej budowy, według podpisanej umowy, to 1 019 459,13 zł brutto. Kwota ta obejmuje również inspektora i wyposażenie.

REKLAMA

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż dofinansowanie ze środków unijnych, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, wynosi 500 000, 00 zł. Świetlica wiejska w Osinie będzie wykorzystywana zgodnie z potrzebami mieszkańców wsi, na podstawie wytycznych i imprez zaplanowanych przez sołtysa. Teren świetlicy będzie ogrodzony drewnianym ogrodzeniem. Planowany jest także zakup trzech ławostołów. Powstaną chodniki z kostki betonowej i płyt ażurowych oraz utwardzony zjazd z drogi.

Budynek przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych. W zakres prac wchodzi również budowa instalacji fotowoltaicznej zlokalizowanej przy budynku świetlicy.

Planowane zakończenie budowy wyznaczone jest na 08 lipca 2019 r.

monikary

barlinek

barlinek

Co o tym myślisz?

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+9 #10 Guest 2019-04-13 14:54
A w Łubiance ksiądz z sąsiedniej gminy urządził sobie kaplicę w świetlicy wiejskiej. Z ambony ogłasza i na swojej stronie internetowej umieścił harmonogram mszy, które sobie zaplanował akurat w sobotę blokując tym samym mieszkańcom dostęp do budynku. CIEKAWE czyje to mienie gminne czy koscielne? Farsa!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #9 Guest 2019-04-13 06:39
Cytuję Guest:
"Fotowoltanika" ?
Nie ma takiego słowa.

może fotowoltaNika jest droższa od fotowoltaiki?? skąd wiesz?
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #8 Guest 2019-04-12 14:15
"Fotowoltanika" ?
Nie ma takiego słowa.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #7 Guest 2019-04-12 09:19
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Jak to jest ,że budując dom w podobnym metrażu dla siebie mogę się zmieścić w kwocie 500-700tyś. i to bez własnej pracy najmując wykonawców, a tu kwota ponad milion.Kto te wałki tu kręci?Może kino domowe z najwyższej półki,Oled 77"cali na ścianie ,sprzęt w kuchni pewnie firmy Miele tam będzie,klamki ze złota w całym lokalu,stoły z litego drzewa egzotycznego i wiele innych najdroższych udogodnień .Rozumiem ,że rozbiórkę budynku trzeba było przeprowadzić ,ale przy tej cenie rozbój w biały dzień.Czy ta nasza władza która przyklepuje tego typu przedsięwzięcia nie jest czasami na innej planecie?Wystarczy przedłożyć kosztorys z sufitu a i tak rajcy przyklepią bo unia dołoży, no to można szastać kasą. Tyle lat po komunie a marnotrawstwo dalej się ciągnie.

To powodzenia życzę,z ogrodzeniem,kostka brukowa ,fotowoltaniką,piecem co i etccc..
jak zakończysz budowę za 600 tys. daj znać..

jakie ogrodzenie? jaka kostka brukowa? Fotowoltanika????? najtańsze płytki na podłodze, aneks kuchenny, jeden kibelek....300 tyś to maks!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #6 Guest 2019-04-10 21:23
Cytuję Guest:
Jak to jest ,że budując dom w podobnym metrażu dla siebie mogę się zmieścić w kwocie 500-700tyś. i to bez własnej pracy najmując wykonawców, a tu kwota ponad milion.Kto te wałki tu kręci?Może kino domowe z najwyższej półki,Oled 77"cali na ścianie ,sprzęt w kuchni pewnie firmy Miele tam będzie,klamki ze złota w całym lokalu,stoły z litego drzewa egzotycznego i wiele innych najdroższych udogodnień .Rozumiem ,że rozbiórkę budynku trzeba było przeprowadzić ,ale przy tej cenie rozbój w biały dzień.Czy ta nasza władza która przyklepuje tego typu przedsięwzięcia nie jest czasami na innej planecie?Wystarczy przedłożyć kosztorys z sufitu a i tak rajcy przyklepią bo unia dołoży, no to można szastać kasą. Tyle lat po komunie a marnotrawstwo dalej się ciągnie.

To powodzenia życzę,z ogrodzeniem,kostka brukowa ,fotowoltaniką,piecem co i etccc..
jak zakończysz budowę za 600 tys. daj znać..
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #5 Guest 2019-04-09 20:58
A któż to miałby to weryfikować? *** Zdolni jesteśmy do lekkiego wydawania, jakby się śpieszyli, jakby nie było czasu na refleksje. A to korcik za złotówkę, a to buda na wsi za milionik... Ino szybko, ino już!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #4 Guest 2019-04-09 19:18
Jeszcze nie tak dawno minister "zegarmistrz" budował najdroższe autostrady w Europie na mistrzostwa w kopaniu piłki.Ciekawe jakie drugie dno posiada taki przetarg? Kto by się spodziewał ,że podobny trend zawita do naszej Gminy.Może warto przedstawić do publicznej wiadomości kosztorys i co konkretnie pochłonęło okrągłą bańkę?Inaczej uważam to za złodziejstwo pod przykrywką litery prawa.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #3 Guest 2019-04-09 17:32
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Jak to jest ,że budując dom w podobnym metrażu dla siebie mogę się zmieścić w kwocie 500-700tyś. i to bez własnej pracy najmując wykonawców, a tu kwota ponad milion.Kto te wałki tu kręci?Może kino domowe z najwyższej półki,Oled 77"cali na ścianie ,sprzęt w kuchni pewnie firmy Miele tam będzie,klamki ze złota w całym lokalu,stoły z litego drzewa egzotycznego i wiele innych najdroższych udogodnień .Rozumiem ,że rozbiórkę budynku trzeba było przeprowadzić ,ale przy tej cenie rozbój w biały dzień.Czy ta nasza władza która przyklepuje tego typu przedsięwzięcia nie jest czasami na innej planecie?Wystarczy przedłożyć kosztorys z sufitu a i tak rajcy przyklepią bo unia dołoży, no to można szastać kasą. Tyle lat po komunie a marnotrawstwo dalej się ciągnie.

świetlica w Płonnie 100 m2 za 600 tyś zł. Bez piwnicy i użytkowego poddasza. Metr kwadratowy 6 tyś zł - tyle co za mieszkanie w Międzyzdrojach. Chwilo trwaj.....


A to cena samego wykonawstwa bez kosztów związanych z nabyciem gruntu. Gmina Barlinek buduje najdrożej w regionie
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #2 Guest 2019-04-09 15:12
Cytuję Guest:
Jak to jest ,że budując dom w podobnym metrażu dla siebie mogę się zmieścić w kwocie 500-700tyś. i to bez własnej pracy najmując wykonawców, a tu kwota ponad milion.Kto te wałki tu kręci?Może kino domowe z najwyższej półki,Oled 77"cali na ścianie ,sprzęt w kuchni pewnie firmy Miele tam będzie,klamki ze złota w całym lokalu,stoły z litego drzewa egzotycznego i wiele innych najdroższych udogodnień .Rozumiem ,że rozbiórkę budynku trzeba było przeprowadzić ,ale przy tej cenie rozbój w biały dzień.Czy ta nasza władza która przyklepuje tego typu przedsięwzięcia nie jest czasami na innej planecie?Wystarczy przedłożyć kosztorys z sufitu a i tak rajcy przyklepią bo unia dołoży, no to można szastać kasą. Tyle lat po komunie a marnotrawstwo dalej się ciągnie.

świetlica w Płonnie 100 m2 za 600 tyś zł. Bez piwnicy i użytkowego poddasza. Metr kwadratowy 6 tyś zł - tyle co za mieszkanie w Międzyzdrojach. Chwilo trwaj.....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #1 Guest 2019-04-09 14:31
Jak to jest ,że budując dom w podobnym metrażu dla siebie mogę się zmieścić w kwocie 500-700tyś. i to bez własnej pracy najmując wykonawców, a tu kwota ponad milion.Kto te wałki tu kręci?Może kino domowe z najwyższej półki,Oled 77"cali na ścianie ,sprzęt w kuchni pewnie firmy Miele tam będzie,klamki ze złota w całym lokalu,stoły z litego drzewa egzotycznego i wiele innych najdroższych udogodnień .Rozumiem ,że rozbiórkę budynku trzeba było przeprowadzić ,ale przy tej cenie rozbój w biały dzień.Czy ta nasza władza która przyklepuje tego typu przedsięwzięcia nie jest czasami na innej planecie?Wystarczy przedłożyć kosztorys z sufitu a i tak rajcy przyklepią bo unia dołoży, no to można szastać kasą. Tyle lat po komunie a marnotrawstwo dalej się ciągnie.
Cytować | Zgłoś administratorowi