pldaenfrdeuk

 środa 26 czerwca 2019r.   imieniny: Jan, Jeremiasz, Jeremi

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Dnia 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy Świadomości Autyzmu, ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy małżonki emira Kataru, Sheikha Moza bint Nasser. Tego dnia rozpoczynają się także  obchody  Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy oraz potrzeby osób z autyzmem.

Autyzm zgodnie z Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych należy do grupy całościowych zaburzeń rozwojowych i charakteryzuje się występowaniem zaburzeń w trzech sferach funkcjonowania człowieka: interakcji społecznych, komunikacji oraz zachowania (stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności). Wbrew powszechnemu przekonaniu występuje on nie tylko u dzieci, ale jest również diagnozowany u osób dorosłych.

REKLAMA

Jednym z wydarzeń, który towarzyszący obchodom 2 kwietnia jest ogólnoświatowa akcja „Light It Up Blue". W Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu" jest celebrowana od 2011 roku.

Dnia 2 kwietnia w geście solidarności z osobami z autyzmem na niebiesko zaświecił również budynek „Bratka”. Ponadto zorganizowano konkurs na plakat pt. „Autyzm od A do Z”, który dedykowany był dla uczniów  klas IV-VIII szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, jak też dla młodszych dzieci. 

Dnia 27 kwietnia organizowany jest „Niebieski Rajd Rowerowy” trasą dookoła Jeziora Barlineckiego, który Honorowym Patronatem objął Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński. Osoby zainteresowane rajdem zapraszamy do kontaktu pod numerem 95 7462-447.

„BRATEK”

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież