pldaenfrdeuk

 piątek 29 maja 2020r.   imieniny: Bogusława, Maksymilian, Teodor

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Międzynarodowy Dzień Strażaka, obchodzony jest corocznie 04 maja. Jest to dzień, w którym warto podziękować strażakom za Ich codzienną służbę, ofiarność, oddanie, chęć niesienia pomocy a przede wszystkim za ratowanie mienia i życia, często w tym drugim przypadku z narażeniem własnego. Ich praca nie jest łatwa, jednak bardzo nam wszystkim potrzebna.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, dzień św. Floriana świętowali tradycyjnie. W kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, odbyła się msza św. w intencji strażaków. Po nabożeństwie druhowie wyjechali na ulice Barlinka samochodami znajdującymi się we flocie OSP Barlinek. Przejazd odbył się oczywiście z użyciem sygnałów dźwiękowych.

REKLAMA

Wszystkim strażakom z Gminy Barlinek, składamy serdecznie podziękowania za pracę i oddanie dla dobra lokalnej społeczności. Dziękujemy za Wasze poświęcenie i składamy wyrazy szacunku dla Waszej ciężkiej służby. Życzymy Wam zdrowia i szczęścia w życiu osobistym. Abyście na co dzień spotykali się z życzliwością osób, którym ratujecie mienie, zdrowie i życie. Tylu powrotów, ile wyjazdów!

 

To nie koniec świętowania. 10 maja w Barlinku, odbędą się powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka. W tym dniu o godz. 13.00 w kościele pw. NSNMP odprawiona zostanie msza św. w intencji strażaków, po której od godz. 14.00 zapraszamy na Rynek Miejski na piknik strażacki z udziałem m.in. strażaków PSP i OSP z całego powiatu myśliborskiego oraz wojska. Szczegóły podamy wkrótce. Organizatorem wydarzenia jest Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu.

monikary

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".