pldaenfrdeuk

 czwartek 2 lipca 2020r.   imieniny: Juda, Maria, Urban

Reklama

A A A
3.375 1 1 1 1 1 Ocena 3.38 (8)

Ulewne deszcze, które towarzyszyły dzisiejszej nocnej burzy, dały się we znaki wielu mieszkańcom Barlinka. Efekt tej gwałtownej pogody, można było zobaczyć tuz po tym, jak wzeszło słońce. Zalanych zostało wiele ulic, piwnic, garaży. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku otrzymali pięć zgłoszeń do m.in. zalanego garażu przy ul. Gorzowskiej i wypompowywania wody z piwnic.

W działaniach na terenie Barlinka, brali również udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie. Do godz. 8.00 rano, odebrali trzy zgłoszenia, w tym  m.in. do zalanych piwnic przy ul. Stodolnej i Flukowskiego (tam również zalana była ulica).

REKLAMA

Jak mówią strażacy to zapewne nie koniec wezwań. Wielu mieszkańców jeszcze nie schodziła dziś do swoich piwnic, garaży. Ulewa spowodowała również obsunięcia ziemi na terenie budowy obejścia Barlinka w ciągu DW 151. Wieczorem podsumujemy działania strażaków na terenie Gminy Barlinek.

Strażacy OSP Barlinek od godz. 4.00 interweniowali ośmiokrotnie. Były to zgłoszenia dotyczące zalanych piwnic i garaży w m.in. Moczkowie, przy ul. Gorzowskiej i 1-go Maja. Działająca na terenie Barlinka OSP Mostkowo, otrzymała cztery wezwania do m.in. zalanych piwnic przy ul. Stodolnej i Flukowskiego. W Barlinku pracowała również OSP Rychnów.

monikary

 

 

Foto: Czytelnicy - dziękujemy :)

Foto: OSP Mostkowo

Krzynka po ulewie - Foto: Czytelnik

ul. Jeziorna - Foto: Czytelnik

barlinek

Komentarze

+3

Guest

Może bratki zostały ukradzione. Kradną na cmentarzach to z rynku też mogli ukraść. Trzeba sprawdzić monitoring miejski. Kiedyś dzięki monitoringowi złapali wandali gęsiarki i może złodziei bratków w ten sam sposób uda się namierzyć.
+2

Guest

Dwie skrajności: na dole Barlinka zalewanie a na Górnym Tarasie zatruwanie przez przez Hacon, co lepsze ? moim zdaniem zalewanie bo bywa rzadko, natomiast Hacon truje ciągle.
+7

Marceli

Troszeczkę wody z nieba i wszystko jasne. Jak za klepnięciem różdżki widzimy wszystkie zaniedbania, "byle do jutra" i inne "jakoś to będzie". Wiosna, to taki dziwny czas, że pada, raz mocniej raz słabiej, a my ciągle to samo: "na mnie nie napada"
+17

Guest

A ja pytam się dlaczego z rynku zniknęły piękne żółte bratki. Jeszcze przedwczoraj zdobiły Rynek i wyglądały cudnie. Co w nich było nie tak, że je zlikwidowano i nasadzono pelargonie? Po co je sadzono skoro w momencie, gdy wyglądały najpiękniej wyrzucono je w błoto? Gmina ma za dużo kasy, że pozwala sobie na takie bezmyślne marnotrawstwo?
+6

Guest

Cytuję Guest:
Przecież woda to żywioł, czy to będzie nowa droga czy cokolwiek innego nikt nad żywiołem nie zapanuje !!! To była ulewa.

można się uchronić przed skutkami ulewy.
+17

Guest

Wielkie brawa dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie w należytym stanie studzienek idprowadzajacych wodę deszczową.
Za co bierzecie pieniądze ja się pytam? Za siedzenie na czterech literach i zajadanie zuoek chińskich?
Nie mówcie mi że woda to żywioł, każdy o tym wie.
Ale gdybyście systematycznie udrażniali odpływ i likwidowalili te nielegalne podłączone kanalizy do nich do skala zalewana Naszego miasta niebyla by aż taka.
Brawo Wy dobra zmiano.
A o wykonaniu pseudo obwodnicy miasta nie będę pisał. I tak już wiele opinii.
+27

lukasz80

Widziałem już dużo budowanych dróg ale taką pierwszy raz.Jeszcze trochę deszcz popada i popłynie droga.Mieszkam przy tej drodze i absurdy drogowe to właśnie ta droga.Urząd Miasta i Gminy powinien od początku budowy zatrudnić inspektora nadzoru budowlanego i kontrolować stan robót.Ma być oddana do końca czerwca ciekawe czy wytrzyma .
+19

Guest

Przy ulicy Krętej brak prawidłowych zabezpieczeń nasypu już dziś stanowi zagrożenie budowlane, ciekawe kto to odbierze i odda do użytkowania.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".