pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4.4 1 1 1 1 1 Ocena 4.40 (5)

29 maja po godz. 13.30 w Barlinku przy ul. Gorzowskiej, ponownie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy LPR w Gorzowie Wielkopolskim. Tym razem został on zadysponowany do osoby z poparzeniami twarzy i ręki. Oprócz śmigłowca zadysponowano także karetkę Pogotowia Ratunkowego oraz Policję.

Jako pierwsi na miejsce przybyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, którzy oprócz zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca, udzielili poszkodowanemu pomocy przedmedycznej (do momentu przylotu LPR). Śmigłowiec odleciał bez osoby poszkodowanej. Pacjent z poparzeniami drugiego stopnia twarzy oraz ręki, został przetransportowany karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Barlinku.

REKLAMA

Przypomnijmy raz jeszcze, że załoga śmigłowca ląduje jak najbliżej miejsca zdarzenia (na drodze, łące, parkingu itp.) i to pilot z powietrza wybiera bezpieczne miejsce do posadowienia maszyny. Pamiętajmy, że miejsce lądowania śmigłowca nie jest więc przypadkowe a jego załoga ratuje w tym momencie komuś życie. Pozwólmy im pracować, nie przeszkadzajmy w akcji, przeciskając się m.in. samochodem tuż obok helikoptera. Poczekajmy lub wybierzmy inne miejsce przejazdu.

monikary 

 

barlinek

 

barlinek

Foto: Czytelnik - dziękujemy

Pin It

Komentarze

+1

**** *****

Cytuję Guest:
Lodowisko na cpn Orlen super może będzie lepiej na gazowni trzeba jeszcze dmuchać na zimne żeby większej biedy nie narobić.

Nie mam pojęcia co ma wspólnego "lodowisko" z lądowanie śmigłowca ?
+7

Guest

Załóżmy że wyznaczone lądowisko znajduje się na GT, a wypadek ma miejsce obok Orlenu. "załoga śmigłowca ląduje jak najbliżej miejsca zdarzenia" - czytaj ze zrozumieniem :)
+13

Guest

Człowiek niepokoi się o zdrowie swoje i swojej rodziny więc dajcie mu wypowiedzieć się.
Może radny z GT coś z tym zrobi w końcu a nie dostrzeże problem i uaktywni się dopiero kilka chwil przed kolejnymi wyborami.
+16

Guest

Wyprowadzka nic nie da. Smród jakby palonych opon zawiewa też do miasta. Czy musimy się wszyscy pochorować na raka, żeby ludziom otworzyły się oczy?
-4

Guest

Do Guest2 zamiast wiecznie o to sie żalić zacznij cos robic by tego smrodu nie było. Bo już o tym czytac sie nie da, albo wyprowadż sie z GT do miasta lub obrzeża.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.