pldaenfrdeuk

 niedziela 5 lipca 2020r.   imieniny: Antoni, Bartłomiej, Jakub

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

W piękne sobotnie popołudnie pierwszego czerwca na boisku sportowym w Lutówku zorganizowano Dzień Dziecka. Sołtys Andrzej Bartosik wraz z Radą Sołecką tego dnia przygotowali dla miejscowych dzieci liczne atrakcje i niespodzianki.

Konkursy z niespotykanym wdziękiem i werwą poprowadziły panie Maria Niedzielska i Marta Humin, a dzielnie im sekundowali panowie Mariusz Kordowski i Paweł Sędziak. Dzieci mogły współzawodniczyć w różnych zabawach oraz rywalizować o atrakcyjne nagrody. Jednak tego dnia w Lutówku żadne dziecko nie odeszło z pustymi rękoma i każde z nich dostało sympatyczny prezent. W niektórych konkursach znakomicie odnajdowali się dorośli, którzy chcieli dorównać maluchom w sportowej rywalizacji.

REKLAMA

Dużą atrakcją była wata cukrowa, a milusińscy mogli najeść jej się do syta i odchodzili od maszyny zadowoleni z kolorowymi buziami. Piękny pokaz dali animatorzy, którzy puszczali bańki mydlane, a dużym powodzeniem, szczególnie wśród dziewczynek, cieszyło się malowanie twarzy. Wszystkie te atrakcje były dla dzieci zupełnie gratis, a sfinansowane zostały z funduszu sołeckiego.

Swój pokaz dali, także strażacy ochotnicy z miejscowego OSP na czele z komendantem Zbigniewem Skoczkiem i naczelnikiem Tadeuszem Niedzielskim, a w to ciepłe sobotnie popołudnie woda ze strażackiej pompy okazała się zbawienna dla dzieci i dodawała im sił do dalszej zabawy.

Na wszystkie dzieci czekał poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek. Wszystko to muzyką okrasił DJ Marcin Szmaciński, który tego popołudnia przygrywał do zabawy.

Organizatorzy szczególnie dziękują firmie Gaspol za ufundowanie nagród dla dzieci, oraz wszystkim, którzy przyczynili się, by tego dnia uśmiech zagościł na twarzach latorośli.

jarbed

Komentarze

+11

Guest

No proszę!A jednak można!Można zorganizować imprezę dla dzieci w okolicach daty ich święta a nie pod koniec czerwca.Nie ma potrzeby organizowania Dnia Dziecka dla kilku sołectw żeby poprawić frekwencję.Trzeba chęci i wiary a przede wszystkim przekonania że są w tej wsi inni ludzie którzy potrafią coś zrobić.Widać i czuć powiew świeżego spojrzenia.Na koniec zachęcam Pana Romaniuka żeby przejrzał zdjęcia albo wybrał się do Lutówka i docenił wysiłek włożony w utrzymanie boiska i murawy.Od tego trzeba zacząć reaktywację klubu.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".