pldaenfrdeuk

 sobota 4 lipca 2020r.   imieniny: Ageusz, Alfred, Elżbieta

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

337 turniejów na 160 orlikach i blisko 16 tysięcy zaangażowanych dzieci. Tegoroczna akcja Ręczna na Orliku ma wielki rozmach. To największy projekt w piłce ręcznej dla dzieci z klas 1–4. Trwa od maja.

Zaplanowano go zgodnie z zasadą, że droga do wielkiego sportu wiedzie przez zabawę w każdym województwie wytypowano po dziesięć orlików, co daje w sumie 160 boisk, na których około 16 tysięcy chłopców i dziewczynek rozegrało w sumie 337 turniejów. Jak na prawdziwą rywalizację przystało, zostaną wyłonieni najlepsi, którzy zakwalifikują się do wielkiego finału. Najpierw jednak trzeba będzie przebrnąć przez eliminacje i finały wojewódzkie. Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach w 12-14 czerwca w Kaliszu.

REKLAMA

Barlinecki Orlik przy ul. Leśnej po udanej organizacji przez Lokalnych Animatorów Sportu etapu eliminacyjnego, w nagrodę został wytypowany przez Fundację Orły Sportu do zorganizowania finału wojewódzkiego. Do  Barlinka 4 czerwca przyjechały ekipy z całego Pomorza Zachodniego. W sumie w kategorii chłopców i dziewcząt wystąpiło 8 zespołów m.in. Szczecin, Krzywin, Rąbino i jako gospodarze SP-1 Barlinek.

Podczas oficjalnej prezentacji drużyn sportowców i gości przywitał Lokalny Animato Sportu Marek Kurzawski zawodnicy uczcili 100 lecie powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego wysłuchując Mazurka Dąbrowskiego oraz Hymnu Olimpijskiego spoglądając na płonący Znicz Igrzysk. Po ceremonii otwarcia zawodów, przyszedł czas na rywalizację sportową. Podczas meczów mogliśmy zobaczyć wszystko to, co w „szczypiorniaku” najpiękniejsze. Wspaniałe bramki, parady bramkarzy oraz zaciętą walkę między zawodnikami.

Po rozegraniu 6 spotkań wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z SP-37 Szczecin. Najlepszą drużyną chłopców po 15 spotkaniach okazała się drużyna  SP-59 Szczecin. Bardzo dobrze wypadli gospodarze turnieju uczniowie SP 1 Barlinek. Klasa sportowa z ”jedynki” zajmując 2 miejsca w kategorii chłopców i dziewcząt prowadzona przez Pana Andrzeja Łapińskiego, któremu w tym dniu pomagali również Pan Adam Dobaczewski oraz Pan Leszek Wieczorek. Zwycięzcy będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim w Kaliszu. Nagrodami dla najlepszych drużyn w akcji Ręczna na Orliku będą dwa obozy sportowe poprowadzone przez  gwiazdy naszego szczypiorniaka. W ramach projektu we wrześniu zaplanowano też w Warszawie największą lekcję WF z piłki ręcznej.

Kto wie, czy z dzieciaków biegających po orlikach i rzucających piłką za kilkanaście lat nie wyrosną następcy Karola Bieleckiego, Grzegorza Tkaczyka i innych gwiazd naszego szczypiorniaka. Jednak najważniejszymi celami akcji są promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorami turnieju byli Lokalni Animatorzy Sportu z Leśnej. Marek Kurzawski oraz Łukasz Blezień.

TABELA CHŁOPCY
1. SP-59 SZCZECIN
2. SP-1 BARLINK
3. SP- RĄBINO
4. SP- KRZYWIN
TABELA DZIEWCZĄT
1. SP-37 SZCZECIN
2. SP-1 BARLINEK
3. SP- KRZYWIN
4. SP- RĄBINO

 

Materiał powstał we współpracy z Fundacją Orły Sportu oraz mk.

Foto: mk

 

Komentarze

Guest

Jestem dumną ciocią jednej z uczestniczek z sp 1 Barlinek szkoda że druga siostrzenica nie mogła
wziąść udziału.
Ale jestem z nich bardzo dumna i wiem że jak wejdą na boisko we dwie dadzą czadu.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".