pldaenfrdeuk

 niedziela 16 czerwca 2019r.   imieniny: Alina, Aneta, Jan, Justyna

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Coraz częściej do naszej redakcji docierają sygnały o psach biegających na ścieżce rowerowej prowadzącej z Barlinka do Dzikowa. Psy pojawiają się w połowie trasy, przy tunelu. Niestety zdarza się, że atakują osoby jadące rowerem, czy biegnące tą trasą. Są agresywne. Potrafią wystraszyć, szczególnie dzieci, które po czymś takim nie chcą jeździć po ścieżce.

Przypomnijmy, że zgodnie z "Regulaminem utrzymania, czystości, porządku i gospodarki odpadami na terenie gminy Barlinek", § 36.

1. Do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe należy: w odniesieniu do psów:

a) wyposażenie każdego psa w obrożę i smycz,

b) prowadzenie psa na smyczy, a w przypadku posiadania psa rasy agresywnej lub psa, który może stworzyć zagrożenie, dodatkowo w nałożonym kagańcu; zwolnienie psa ze smyczy dopuszczalne jest tylko w miejscach mało uczęszczanych, pod warunkiem, że pies ma kaganiec, a osoba prowadząca zwierzę ma możliwość pełnej kontroli nad jego zachowaniem.

REKLAMA

Sprawy te reguluje także kodeks wykroczeń.

Art. 77. kodeksu wykroczeń

Niezachowywanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

§ 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

Każdy atak psów powinniśmy zgłosić Policji.

js

Komentarze  

0 # Guest 2019-06-14 19:20
Cytuję Guest:
Ludzie przecież przechodząc przez jezdnię można zostać potrąconym przez samochód i czy dlatego należy zabronić jeżdżenia samochodem? Wychodząc z domu można zostać pobitym przez bandę wyrostków i czy dlatego nie należy wychodzić z domu? Jeżdżąc rowerem można zostać pogryzionym przez psy i czy tylko dlatego nie należy poruszać się rowerem? Mieszkając na Górnym Tarasie można zatruć się wyziewami z Hakonu i czy tylko dlatego należy stamtąd wyprowadzić się? Codziennie ryzykujemy i to jest normalne. Po o więc na ten temat bezproduktywnie rozwodzić się?

Pisząc komentarze można palec złamać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-06-14 15:13
Są psy, jest właściciel.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-9 # Guest 2019-06-11 08:47
Ludzie przecież przechodząc przez jezdnię można zostać potrąconym przez samochód i czy dlatego należy zabronić jeżdżenia samochodem? Wychodząc z domu można zostać pobitym przez bandę wyrostków i czy dlatego nie należy wychodzić z domu? Jeżdżąc rowerem można zostać pogryzionym przez psy i czy tylko dlatego nie należy poruszać się rowerem? Mieszkając na Górnym Tarasie można zatruć się wyziewami z Hakonu i czy tylko dlatego należy stamtąd wyprowadzić się? Codziennie ryzykujemy i to jest normalne. Po o więc na ten temat bezproduktywnie rozwodzić się?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-06-11 13:50
ach, to porównywanie sytuacji nieskrajnej z sytuacją skrajną :D Są ryzyka konieczne i są ryzyka niekonieczne, wywołane ignorancją i głupotą innych ludzi. Ścieżka rowerowa to ścieżka rowerowa. Ulica to ulica, dopuszcza do ruchu auta, ludzi, rowerzystów, zwierzęta, w odpowiednich miejscach i czasie (pasy, gdy nic nie jedzie). Po co więc bezproduktywnie rozwodzisz się, skoro dla ciebie nie ma różnicy między kolorem błękitnym a ciemno-granatowym? Niech mądrzejsi się wypowiadają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-06-12 06:47
Dziwny człowiek jesteś. Zupełnie jakbyś życia nie znał. Pies może znaleźć się wszędzie, na ścieżce rowerowej, na psach i poza pasami, w parku, w lesie, wszędzie. O każdej porze.
Ludzi karać chcesz za to, że pies poszedł sobie na spacer? Niesłychane. Koty też pozamykasz w klatkach?akvhq
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-06-10 22:31
Wczoraj rowerzystka pogryzła strażnika miejskiego w Warszawie - też potrzebny kaganiec ? !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-06-12 06:50
Tak wszystkim kagańce pozakładać i kajdanki jeszcze i będzie spokój.
Żeby bronić psom biegania po ścieżce czy gdziekolwiek to już jest szczyt wszystkiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-06-10 20:38
Jest pies,jest właściciel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-06-10 20:06
Co z sytuacją,kiedy to rowerzysta pędzący jak pocisk jest zagrożeniem dla dorosłego człowieka,dziecka,czy zwierzęcia???Pędzicie dookoła jeziora,w mieście nie zważając na to jak możecie kogoś skrzywdzić wjeżdżając na niego! Tak,przydałyby się patrole Policyjne na Szlaku Przygody dookoła jeziora!W sobotę 08.06.19 przy plaży w Moczkowie,w miejscu rekreacji,gdyby nie refleks dziecka zostałoby zmieciona przez rozpędzone 4 rowery,nie zwolniliście,nawet nie stało na ścieżce brukowej,tylko przy ławkach.Jednak bezpieczeństwo,zdrowy rozsądek i prawo fizyki w tym momencie nie było ważne!Także trzymajcie się swojej ścieżki rowerowej!Jesteście wielkim zagrożeniem dla nas pieszych i naszych dzieci!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-06-10 21:07
dookoła jeziora? na Ścieżce Rowerowej? a co z drogami publicznymi na których rowerzyści- pseudokolarze zachowują się jak Święte Krowy w Indiach blokując przejazd dla aut.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-06-10 16:07
Chyba ktoś tu nie zrozumiał intencji autora, rzecz jest w tym, że psy biegające luzem przez ścieżkę rowerową są potencjalnym zagrożeniem dla nich, bo mogą być przyczyną wypadku. Tu chodzi o bezpieczeństwo i tak to rozumiem! Jestem rowerzystą i nie toleruję faktu jazdy rowerem po chodniku, choć zdarza się, że nie wszyscy znają przepisy. Nie należy generalizować, nie wszyscy tak postępują, ale ścieżka rowerowa ma swoje przeznaczenie, pozdrawiam rowerzystów i pieszych .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-06-10 10:26
Czas zacząć brać ze sobą gaz pieprzowy, cóż.. Kundel nie ma prawa skoczyć na człowieka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-06-11 13:52
ten gaz pieprzowy powinien byc psikniety we wlasciciela. Psy same na sciezke nie wchodza, tylko leniwi wlasciciele je tam zabieraja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-20 # Guest 2019-06-10 10:22
Ludziom nic nie pasuje.
Wszystkiego boją się, wszystko im przeszkadza, wciąż narzekają.
Pies uwiązany na posesji - źle.
Pies luzem biegający po ścieżce - też źle.
Ludzie w końcu zdecydujcie się!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-06-13 09:26
Niech biega po podwórku które jest ogrodzone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-06-10 21:19
co to za tok rozumowania w ogóle? Pomiędzy nieodpowiednim trzymaniem na uwięzi a nieodpowiednim wyprowadzaniem na ścieżkę rowerową istnieje milion ODPOWIEDNICH praktyk. Ścieżka nie jest jednym jedynym miejscem do chodzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-06-10 16:15
Nie rozumiem tego oburzenia, nie pasuje w danej sytuacji i ma to swoje uzasadnienie, spróbuj jechać ścieżką, kiedy drogę blokuje Ci rozciągnięta smycz, a do nogawki rzuca się psiak, a jego intencji nie jesteś do końca pewien(a)...spróbuj wyhamować jadąc rowerem, gdy pod koła wbiega czworonóg puszczony beztrosko samopas , to nie jest takie łatwe, sprawdzone empirycznie! Polecam wizytę na ścieżce, a potem czekam na obiektywną ocenę i komentarz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-06-10 15:26
A dlaczego ludzie mają się nie bać, skoro psy są agresywne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-06-10 12:55
Cytuję Guest:
Ludziom nic nie pasuje.
Wszystkiego boją się, wszystko im przeszkadza, wciąż narzekają.
Pies uwiązany na posesji - źle.
Pies luzem biegający po ścieżce - też źle.
Ludzie w końcu zdecydujcie się!!

W takim razie wsiadaj na rower, jedź na przejażdżkę ta trasą i daj się pogryźć skoro jesteś zdecydowany/a.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # mebelki 2019-06-09 21:45
kręta, słoneczna - to samo. dwa psy luzem do nogi rowerzystom się rzucają za każdym razem. a właścicielka - "one nie gryzą"... jasne.... inna właścicielka "od kiedy to psa na smyczy prowadzać "... wilczur w samopas - "on też nie gryzie"... właściciela może i nie... Szanowna Policjo, może na ten problem skierujecie również część swoich działań, bo jak widać nie są to jednostkowe przypadki...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-06-11 08:50
No tak policja będzie chodzić za psami, bo ktoś ma jakieś fobie. Bez przesady.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-06-11 15:46
Cytuję Guest:
No tak policja będzie chodzić za psami, bo ktoś ma jakieś fobie. Bez przesady.

A właśnie z przesadą. Psy nie powinny chodzić luzem i jestem wręcz zdumiona, że trzeba to komuś jeszcze tłumaczyć. W dodatku... Pan/pani wyżej wyraźnie napisał/napisała, że psy na Krętej i Słonecznej są agresywne, więc nie rozumiem tej wstawki o "fobii". Bo ten komentarz nie wyrażał obawy przed atakiem psów, a ich zachowania które rzeczywiście się zdarzają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-06-11 13:54
Pies u wlascicieli bez *** to ODBEZPIECZONA BROŃ. Policja, jak najbardziej, powinna dbać o bezpieczeństwo tych, którzy są narażeni na atak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-06-09 19:58
To w miescie nie daja mandatow wlascicielowi za wolno biegajace psy? Tak powinno byc i jest wszedzie..tzn. nie wszedzie ale chyba jakas kontrola by sie przydala. Tez mi sie nie usmiecha przerywanie i zwalnianie tego co wlasnie robie tylko dlatego ze biegnie w moja strone jakis pies.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # Guest 2019-06-09 16:40
W miescie jest to samo okolice sp1 albo park na delcie mimo wbitych tabliczek zakazu puszczania psow co drugi spuszczony i kazdego dnia te same osoby - idziesz sobie ze swoim psem (na smyczy) albo z dzieckiem , jedziesz rowerem czy biegniesz a tu Pikus juz ujada przy nogawce albo do gryzienia do twojego psa i co ? Wiecznie to samo " ojejuuu nie spodziewalam sie ale on nie gryzie on tylko tak chce powachac " ale nie zrozumie jeden z druga ze moze Ja nie mam ochoty sie z nim wachac albo bawic. Dzien w dzien to samo i te same osoby i zero szans na poprawe myslenia.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-06-09 19:58
Takiego kundla co leci do nogawki z wrogim zamiarem traktuje sie go z buta.raz dostanie to sie nauczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-06-11 08:52
Na przemoc jest odpowiedni paragraf.
Nie nawołuj do linczu!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-06-09 20:33
Cytuję Guest:
Takiego kundla co leci do nogawki z wrogim zamiarem traktuje sie go z buta.raz dostanie to sie nauczy.

nie nauczy. Bo tych wrogich zamiarów uczy go umyslnie albo nieumyslnie przez lenistwo jego wlasciciel. Wlasciciele powinni przechodzic testy przed braniem psow.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-06-09 15:57
Najfajniejsza jest sytuacja, kiedy jedziesz rowerem, a właściciel prowadzi na smyczy psa...smycz na 10 metrów długości, właściciel jest po jednej stronie drogi, a psiak po drugiej, przez szerokość ścieżki rozciągnięta jest smycz, a ty jedziesz... Kilka razy już miałam taką sytuację, ludzie niestety nie myślą, a może myślą, że ścieżka rowerowa jest do wyprowadzania psów?! Na ścieżce jest sporo psich odchodów i mnóstwo narzucanych kamieni, bo pieski usiłują zakopywać swoje odchody kamieniami i żwirem z pobocza. Jeżdżę bardzo często i fakt jest niezaprzeczalny, że spacerowicze z pieskami, to plaga, zwłaszcza, gdy idą większą grupą i nie zamierzają schodzić na bok, może jakieś przypomnienie w kwestii zachowania się na ścieżce rowerowej pieszych? Sama nazwa "rowerowa" sugeruje, że ma służyć do jazdy rowerem, a nie do spacerów grupowych!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2019-06-10 07:53
Cytuję Guest:
Najfajniejsza jest sytuacja, kiedy jedziesz rowerem, a właściciel prowadzi na smyczy psa...smycz na 10 metrów długości, właściciel jest po jednej stronie drogi, a psiak po drugiej, przez szerokość ścieżki rozciągnięta jest smycz, a ty jedziesz... Kilka razy już miałam taką sytuację, ludzie niestety nie myślą, a może myślą, że ścieżka rowerowa jest do wyprowadzania psów?! Na ścieżce jest sporo psich odchodów i mnóstwo narzucanych kamieni, bo pieski usiłują zakopywać swoje odchody kamieniami i żwirem z pobocza. Jeżdżę bardzo często i fakt jest niezaprzeczalny, że spacerowicze z pieskami, to plaga, zwłaszcza, gdy idą większą grupą i nie zamierzają schodzić na bok, może jakieś przypomnienie w kwestii zachowania się na ścieżce rowerowej pieszych? Sama nazwa "rowerowa" sugeruje, że ma służyć do jazdy rowerem, a nie do spacerów grupowych!

Rowerzystom przypominam, że jak sama nazwa wskazuje, chodnik służy do chodzenia a jezdnia do jeżdżenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-06-10 16:19
Nie zamierzam tworzyć dwóch obozów, bo czasami jestem rowerzystką, a czasami też pieszą, więc po cóż te antagonizmy siać. Warto wiedzieć, że nie jeździmy po chodniku, no chyba, że ma on odpowiednią szerokość i są przesłanki ku temu , by po nim jechać, pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-06-10 07:49
A chodniki są dla pieszych. Rowerzyści jeżdżący po nich wśród pieszych też często nie zachowują ostrożności, a ponad to jeżdżą bardzo szybko. I to jest w porządku?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-06-11 09:05
Słusznie. Bardzo słusznie. Rowerzyści wyżywają się na psach a sami są bardziej agresywni od nich. Mi osobiście dużo bardziej przeszkadzają rowerzyści niż psy. Pies przynajmniej zanim ugryzie to zawarczy, szczeknie i jest czas na reakcję a rowerzysta znienacka wpada Bogu ducha winnemu człowiekowi na plecy albo daje kołami po łydkach. A jak już raczy zatrąbić to tak, że zawału można dostać i nie wiadomo w którą stronę uskoczyć. Sto razy wolę spotkanie ze sforą psów niż z jednym agresywnym rowerzystą. Pieskom dam pętek kiełbasy i już jest ok a rowerzyście nic nie jest w stanie przemowić do rozsądku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-06-12 19:12
Cytuję Guest:
Słusznie. Bardzo słusznie. Rowerzyści wyżywają się na psach a sami są bardziej agresywni od nich. Mi osobiście dużo bardziej przeszkadzają rowerzyści niż psy. Pies przynajmniej zanim ugryzie to zawarczy, szczeknie i jest czas na reakcję a rowerzysta znienacka wpada Bogu ducha winnemu człowiekowi na plecy albo daje kołami po łydkach. A jak już raczy zatrąbić to tak, że zawału można dostać i nie wiadomo w którą stronę uskoczyć. Sto razy wolę spotkanie ze sforą psów niż z jednym agresywnym rowerzystą. Pieskom dam pętek kiełbasy i już jest ok a rowerzyście nic nie jest w stanie przemowić do rozsądku.

Z tego co czytam, rozumiem, że rowerzyści, to jakaś bliżej nieokreślona, niecywilizowana rasa psa :lol: A, piszący te słowa, aby nie jeździ rowerem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-06-10 16:21
Też mnie to irytuje, bo niektórzy nie mają wyobraźni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-06-09 08:59
No to właściciele będą mieli PRO8L3M ^^
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-06-11 12:19
Jaki problem? Z jakiego powodu? Bo ktoś ma bujną wyobraźnię albo fobię na psy?
Psy są wszędzie gdzie są ludzie i tak jest od zawsze. Tego człowiek na rowerze nie zmieni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi