pldaenfrdeuk środa 23 września 2020r.   imieniny: Bogusław, Libert, Tekla

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Coraz częściej do naszej redakcji docierają sygnały o psach biegających na ścieżce rowerowej prowadzącej z Barlinka do Dzikowa. Psy pojawiają się w połowie trasy, przy tunelu. Niestety zdarza się, że atakują osoby jadące rowerem, czy biegnące tą trasą. Są agresywne. Potrafią wystraszyć, szczególnie dzieci, które po czymś takim nie chcą jeździć po ścieżce.

Przypomnijmy, że zgodnie z "Regulaminem utrzymania, czystości, porządku i gospodarki odpadami na terenie gminy Barlinek", § 36.

1. Do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe należy: w odniesieniu do psów:

a) wyposażenie każdego psa w obrożę i smycz,

b) prowadzenie psa na smyczy, a w przypadku posiadania psa rasy agresywnej lub psa, który może stworzyć zagrożenie, dodatkowo w nałożonym kagańcu; zwolnienie psa ze smyczy dopuszczalne jest tylko w miejscach mało uczęszczanych, pod warunkiem, że pies ma kaganiec, a osoba prowadząca zwierzę ma możliwość pełnej kontroli nad jego zachowaniem.

REKLAMA

Sprawy te reguluje także kodeks wykroczeń.

Art. 77. kodeksu wykroczeń

Niezachowywanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

§ 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

Każdy atak psów powinniśmy zgłosić Policji.

js

Komentarze

-1

Guest

nikt by sie nie czepial gdyby to biegaly jakies randomowe psiaki bezdomniaki bo rzadko by to sie dzialo. Wlasciciele prowadzą tu swoje niewychowane pimpusie i to jest złe.
-1

Guest

Cytuję Guest:
Ludzie przecież przechodząc przez jezdnię można zostać potrąconym przez samochód i czy dlatego należy zabronić jeżdżenia samochodem? Wychodząc z domu można zostać pobitym przez bandę wyrostków i czy dlatego nie należy wychodzić z domu? Jeżdżąc rowerem można zostać pogryzionym przez psy i czy tylko dlatego nie należy poruszać się rowerem? Mieszkając na Górnym Tarasie można zatruć się wyziewami z Hakonu i czy tylko dlatego należy stamtąd wyprowadzić się? Codziennie ryzykujemy i to jest normalne. Po o więc na ten temat bezproduktywnie rozwodzić się?

Pisząc komentarze można palec złamać!
+4

Guest

Cytuję Guest:
Słusznie. Bardzo słusznie. Rowerzyści wyżywają się na psach a sami są bardziej agresywni od nich. Mi osobiście dużo bardziej przeszkadzają rowerzyści niż psy. Pies przynajmniej zanim ugryzie to zawarczy, szczeknie i jest czas na reakcję a rowerzysta znienacka wpada Bogu ducha winnemu człowiekowi na plecy albo daje kołami po łydkach. A jak już raczy zatrąbić to tak, że zawału można dostać i nie wiadomo w którą stronę uskoczyć. Sto razy wolę spotkanie ze sforą psów niż z jednym agresywnym rowerzystą. Pieskom dam pętek kiełbasy i już jest ok a rowerzyście nic nie jest w stanie przemowić do rozsądku.

Z tego co czytam, rozumiem, że rowerzyści, to jakaś bliżej nieokreślona, niecywilizowana rasa psa :lol: A, piszący te słowa, aby nie jeździ rowerem?
-9

Guest

Tak wszystkim kagańce pozakładać i kajdanki jeszcze i będzie spokój.
Żeby bronić psom biegania po ścieżce czy gdziekolwiek to już jest szczyt wszystkiego.
-7

Guest

Dziwny człowiek jesteś. Zupełnie jakbyś życia nie znał. Pies może znaleźć się wszędzie, na ścieżce rowerowej, na psach i poza pasami, w parku, w lesie, wszędzie. O każdej porze.
Ludzi karać chcesz za to, że pies poszedł sobie na spacer? Niesłychane. Koty też pozamykasz w klatkach?akvhq
+2

Guest

Cytuję Guest:
No tak policja będzie chodzić za psami, bo ktoś ma jakieś fobie. Bez przesady.

A właśnie z przesadą. Psy nie powinny chodzić luzem i jestem wręcz zdumiona, że trzeba to komuś jeszcze tłumaczyć. W dodatku... Pan/pani wyżej wyraźnie napisał/napisała, że psy na Krętej i Słonecznej są agresywne, więc nie rozumiem tej wstawki o "fobii". Bo ten komentarz nie wyrażał obawy przed atakiem psów, a ich zachowania które rzeczywiście się zdarzają.
-1

Guest

Pies u wlascicieli bez *** to ODBEZPIECZONA BROŃ. Policja, jak najbardziej, powinna dbać o bezpieczeństwo tych, którzy są narażeni na atak.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.