pldaenfrdeuk

 sobota 4 lipca 2020r.   imieniny: Ageusz, Alfred, Elżbieta

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

Ponad 1 mln zł przeznaczą władze gminy Nowogródek Pomorski na zmiany w Giżynie. W wyniku rewitalizacji przestrzeni publicznych wokół zbiornika retencyjnego powstanie centrum sportowo-rekreacyjne. Dwie trzecie kosztów przedsięwzięcia pokryje unijna dotacja RPO WZ 2014-2020.

Umowę wsparcia podpiszą we wtorek, 11 czerwca 2019 roku w Giżynie, wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa oraz wójt Krzysztof Mrzygłód.

Inwestycja przewiduje przebudowę istniejącego zbiornika retencyjnego, a dokładnie zmniejszenie jego powierzchni o około połowę i utworzenie centrum sportowo-rekreacyjnego. Nowa przestrzeń, jaka w Giżynie powstanie dla mieszkańców, to przede wszystkim nowoczesna infrastruktura. Będzie to m.in.: scena koncertowa, wiata biesiadna, pomost, plac wielofunkcyjny z boiskiem do siatkówki oraz koszykówki, palenisko, siedziska na skarpie, a także ścianka wspinaczkowa i oświetlenie solarne.

REKLAMA

Rewitalizacja i zagospodarowanie terenu pozwoli na stworzenie atrakcyjnego miejsca do aktywności rekreacyjnej, kulturalnej, edukacyjnej i sportowej. Prace modernizacyjne mają rozpocząć się w sierpniu br. i zakończyć w czerwcu 2020 roku. Nowoczesna infrastruktura kosztować będzie ponad 1 mln zł. Prawie 700 tys. zł przekaże Urząd Marszałkowski ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

barlinek

Zadanie wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”. Przyznana pomoc to efekt rozstrzygniętego w pierwszym kwartale ubiegłego roku przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego konkursu. Po niedawnej aktualizacji listy beneficjentów będącej wynikiem oszczędności przy realizacji poszczególnych projektów, liczba dofinansowanych przedsięwzięć wzrosła z 48 do 54, a kwota wsparcia z blisko 100 do prawie 120 mln zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

barlinek

barlinek

Komentarze

+1

Guest

To trzeba zmienić wójta to może wtedy na bruk na łoża grubą warstwę asfaltowej, 1 rok jazdy trzeba zmieniać całe zawieszenie
+11

Guest

Super i oby sie spelnilo. Trzymam kciuki. Na dzisiaj najbardziej mieszkancy by chceli miec czysta wode, bo jak narazie plynie z kranow doslownie rdzawa. Sa poniszczone wszelkie urzadzenia sanitarne. Wszyscy kupujemy wode butelkowana do spozycia a biale bluzki standardowo wozimy prac do znajomych w innych miejscowosciach lub pierzemy w wodzie butelkowanej . Szkoda, ze tutaj fotek nie mozna zamieszczac. Ta woda truje osoby , ktore ja czasem jednak spozywaja. Bedziemy wywierac presje aby ten stan sie zmienil.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".