pldaenfrdeuk

 czwartek 18 lipca 2019r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (5)

W czasie ostatniej sesji myśliborskiej Rady Powiatu, radni podjęli decyzję o zaciągnięciu kredytu, w formie obligacji w kwocie 9 mln zł z przeznaczeniem na spłatę zadłużenia Szpitala Powiatowego w Dębie. Jak mówił w trakcie sesji starosta Andrzej Potyra, starostwo pokryje dług, który powstał do 31 marca 2019 roku.

Pozostałą kwotę spłaci gmina Dębno, która po tej operacji ma objąć 80 procent udziałów w szpitalu, a pozostałe 20 procent powiat myśliborski. Zaznaczył, że jeżeli tak się stanie, powiat corocznie będzie przekazywał po 500 tys. zł obu szpitalom. - Dzisiejsza decyzja rozwiązuje jeden problem - mówił w trakcie sesji radny Jerzy Faliński. Oddłużenia i zmiany właściciela szpitala w Dębnie. Dzięki temu spojrzenie miejscowych radnych i włodarzy gminy Dębno będzie inne. Dla szpitala w Dębnie daje to możliwość odetchnięcia i oddalenia widma komorników. Chociażby dlatego ta decyzja jest istotna i ważna. Oczywiście wydajemy pieniądze, które moglibyśmy wydać na inne potrzeby w powiecie. Będzie też jednakowa sytuacja oby szpitali. W Barlinka i Dębnie będziemy mieli po 20 procent udziałów i nie będzie niepotrzebnych dyskusji i animozji, który bliższy, który ważniejszy, który mniej ważny. Jeden i drugi jest ważny, bo leczy mieszkańców naszego powiatu. Wreszcie są jakieś konkretne decyzje - podkreślał radny Faliński.

REKLAMA

Zabierając głos w dyskusji radny Arkadiusz Mazepa podkreślał, że ma wielką nadzieję, że decyzja zostanie podjęta dużą większością głosów. Chciał zarazem wiedzieć, czy rzeczywiście gmina Dębno przejmie 80 procent udziałów w szpitalnej spółce. I spłaci wszystkie straty do końca roku.

- Powiem, co stało się na kolejnym spotkaniu w sprawie szpitala, 10 czerwca - mówił starosta A. Potyra. Byli na nim m.in. pracownicy lecznicy, burmistrz, ja i członek zarządu Mariusz Norsesowicz. Pan burmistrz zaczął się wycofywać z wcześniejszych ustaleń. Zaczął składać dziwaczne propozycje, jeżeli chodzi o wartość przejęcia udziałów gminy w szpitalu. Ja się z tym nie zgadzam. Coś wcześniej ustaliliśmy i powinniśmy tego dotrzymać. Uważamy, że piłka jest w tej sprawie po stronie pana burmistrza i Rady Miejskiej w Dębnie - podkreślał starosta A. Potyra. Odczytał pisma, jakie w omawianym temacie krążyły pomiędzy władzami gminy Dębno i starostwem myśliborskim, aby pokazać, jak często burmistrz Dębna zmieniał zdanie. W trakcie głosowań radni powiatowi większością głosów zgodzili się m.in. na emisję obligacji.

Tyle o szpitalu w Dębnie. Jak się dowiedzieliśmy od jutra tj. 14 czerwca do 31 lipca 2019 roku zawieszona zostanie działalność oddziału internistycznego (wewnętrznego) w Barlinku. Spowodowane jest to brakiem lekarzy. Pacjenci kierowani będą do innych placówek medycznych. W Choszcznie, Pyrzycach, Gorzowie Wlkp.

js

 

Komentarze  

+14 # Guest 2019-06-15 21:31
Błędów trzeba szukać od samej góry.
Po co było rozdawać te plusy na przejedzenie ?
Trzeba było ratować służbę ZDROWIA.
To wszystko po kolei o kant stołu rozbić.
Trzynastkami trzeba było Szpitale uzdrowić, ale byście
stołki potracili Państwo Rządzący.
Wy się wykarmicie i wyleczycie a narodowi niepisana eutanazja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-06-19 14:10
Ogarnij się bo z matematyki miałeś chyba ocenę niedostateczną.To co dostanę to wydaję z powrotem.Dla Państwa idzie vat od towarów i stąd na inne inwestycje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-06-17 10:38
Cytuję Guest:
Błędów trzeba szukać od samej góry.
Po co było rozdawać te plusy na przejedzenie ?
Trzeba było ratować służbę ZDROWIA.
To wszystko po kolei o kant stołu rozbić.
Trzynastkami trzeba było Szpitale uzdrowić, ale byście
stołki potracili Państwo Rządzący.
Wy się wykarmicie i wyleczycie a narodowi niepisana eutanazja.

jasne byłoby więcej Amber-Goldów- ale dla kogo?.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-06-15 20:03
A może lepiej byłoby gdyby Gmina odsprzedała Akcje Powiatowi za odpowiednią kwotę? i uwierzyła w mądrość Władz powiatowych, że działają i będą działać dla dobra Mieszkańców Powiatu w tym i Gminy z wolniejsza budową siedzib a większą dbałością o Szpitale?. A potem przyspieszyć realizację gminnych zadań w kierunku poprawy bytu i bezpieczeństwa Mieszkańców Gminy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-06-15 13:45
Kto z gminy odpowiada za szpital?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-06-16 14:37
Burmistrz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-06-15 09:33
Trudno sie zgodzić z panem Falinskim że sytuacja obu szpitali będzie jednakowa...dług barlineckiego szpitala nadal pozostaje. Skoro 9 mln dla Dębna to dla Barlinka też. Wtedy można będzie powiedzieć że sytuacja jest jednakowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2019-06-14 19:14
Odeszli lekarze, odchodzi prezes, główna księgowa też odeszła....źle się dzieje a powiat spłaca długi szpitala w Dębnie. A kto spłaci kilka milionów długu naszego szpitala?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-06-14 13:43
Łącznik sobie wybudujcie za nasze pieniądze, zostawcie starą kadrę z ambicjami na zarządzanie. A gdzie się podziali lekarze?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-06-14 19:18
Ci ze Szczecina poszli do Drezdenka bo mają bliżej niż do Barlinka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-06-14 13:36
Racja, to już dawno powinno się stać...
Ale bojaźliwa władza nie tupnie i nie krzyknie bo nie wypada przecież. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 # Guest 2019-06-14 12:10
Do wszystkich barliniakow czekajcie dalej z utworzeniem swojego powiatu już jesteście jedną reka w nocniku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2019-06-14 11:03
No takie życie będzie jeszcze gorzej jak przyjdzie dołek w gospodarce i nie będzie kogo okradać podatkami może wtedy urzędnicy zaczną wypracowywać pkb
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2019-06-14 08:48
Pan prezes zadlużył nasz szpital A teraz odchodzi! A ja się pytam czy nikt nie rozlicza Pana prezesa?Moze trzeba zglosic to do prokuratury! Nie można pozwolić żeby szpital w Barlinku zamknęli!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-06-14 08:24
Trzeba zmienic kadre zarzadzajaca na mloda, bo ta osoba ktora teraz stawia caly szpital do pionu to juz dawno powinna byc na emeryturze i nastepna kwestia to dobrzy fachowcy z Barlinka odchodza do innych szpitali bo ciezko jest wytrzymac a takim szefem i ktos mysli ze to jego prywatny szpital..Za niedlugo wpadnie CBA do szpitala i bedzie sie dzialo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-06-14 08:09
Ten gorący kartofel jak powiedział przedmówca powinni trzymać w rękach Politycy ,Posłowie , Rząd i Minister Zdrowia a nie przerzucać go na lokalna społeczność.To Politycy ustalają zasady funkcjonowania i finasowania opieki zdrowotnej i to w ich stronę należy kierować żale i pretensje.
W całej Polsce ubywa kadr , luka pokoleniowa i brak następców. Na naszym podwórku jest to samo .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-06-14 05:09
Ot i problem zaczyna się od początku.Szpital powiatowy stał się gminny.Powiat umywa ręce .Szpital z długami stabedzie jak kukułcze jajo.Kto za to zapłaci? mywszyscy mieszkańcy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-06-13 20:34
To się dzieje na prawde??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-06-13 19:20
Brawo Panie Burmistrz zamykamy komisariat Policjii teraz oddział wewneczny szpitala o plaży miejskiej nie spomnem propozycja zlikwidować urząd miasta i gminy bo i tak nic nie robią najważniejsze są kijki i tenis co co nasz burmistrz uprawia i pod siebie tworzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-06-13 18:03
Radni niech się obudzą czas odłączyć Myślibórz i Dębno od Barlinka szpital na miejscu a będzie czeba jeździć do Dębna jaja sobie robią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+41 # Guest 2019-06-13 13:59
Burmistrz Dębna już kilka razy zmienił zdanie, a nasz chociaż się odezwal?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-06-13 13:52
Szpital Powiatowy zawiesza funkcjonowanie oddziału???? Dobry żart ,szkoda że to chory tego nie ogłosił tylko zdrowy .aaaa może jak upadnie to wtedy się sprzeda i prywatny będzie funkcjonował a i jaka kadra wtedy będzie - ja to myślę że polak potrafi w sam sezon wakacyjno-urlopowy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+46 # Guest 2019-06-13 11:52
Jeśli ktoś myśli że w ten sposób rozwiązuje jakikolwiek problem szpitali to jest w błedzie,problem zostaje ten sam,jedynie sytuacja prawna nieco sie zmienia,czyli przerzucić ten gorący kartofel w inne rece,tak aby to mieszkańców gminy obciążyć długami szpitali a nie prezesów,dyrektorów tych którzy podejmują fatalne decyzje,bo nie ma co sie oszukiwać długi przy takim podejściu do sprawy bedą w dalszym ciągu generowane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-06-13 11:47
Niech już te szpitale będą sprywatyzowane i niech nie będzie obowiązku płacenia na publiczne. Tak czy siak trzeba korzystać z prywatnych, a poziom w nich w porównaniu do publicznych to niebo a piekło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-06-13 21:03
a w którym Szpitalu prywatny się leczyłeś, że możesz wydawć takie opinie?.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-06-14 15:35
Cytuję Guest:
a w którym Szpitalu prywatny się leczyłeś, że możesz wydawć takie opinie?.

ortopedia enelmed w centrum wawy i lux med w GW

Już mogę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+37 # Guest 2019-06-13 11:32
Barlinek.. "zawieszona zostanie działalność oddziału internistycznego" szkoda gadać...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-06-14 07:26
To po co było rozbudowywać szpital, skoro nie ma pomysłu na funkcjonowanie podstawowego oddziału?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-06-14 19:17
bo ktoś miał ambicje rozbudować :-x
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi