pldaenfrdeuk


 wtorek 22 października 2019r.   imieniny: Filip, Halka, Kordula

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej, głos zabrał m.in. radny Jerzy Symela. Mówił m.in. - Wnioskuje o zamontowanie znaku B 36, zakaz zatrzymywania się na tzw. łączniku pomiędzy ulicą Żabią, a 31 Stycznia. Na tym odcinku drogi stojące pojazdy utrudniają ruch kołowy, łamią przepisy i zasady ruchu drogowego przez parkowanie na skrzyżowaniach.

- Chcę podkreślić, że ten wniosek składam po raz czwarty czy piąty, bo jeszcze w poprzedniej kadencji. Ale usłyszałem, że są ogólne zasady ruchu drogowego, są skrzyżowania i kierujący powinni wiedzieć, że nie wolno tam parkować. Z perspektywy okazuje się, że nikt tego nie respektuje. Nie wiem, czy mieszkańcy to zgłaszają. Policja w swoich działaniach jest nieskuteczna, dlatego chciałbym, aby ten znak zamontować i sprawa będzie rozwiązana.

REKLAMA

Burmistrz Dariusz Zieliński odpowiadał radnemu. - Temat ten był analizowany. Informacje mieliśmy takie, że w tej przestrzeni instalacja tego typu znaku, zmiana organizacji ruchu jest niezasadna. Takie informacje otrzymaliśmy od Komisji ds. Bezpieczeństwa w powiecie myśliborskim. Ale zwrócimy się ponownie z wnioskiem, bo wniosek jest jak najbardziej zasadny, bo wydaje mi się, że kierowcy nie stosują się do zasad ruchu drogowego.

js

 

Komentarze  

0 # Guest 2019-07-11 11:32
Byłam dzisiaj w sklepie Lidl. Pol parkingu wolne a na poboczu dalej stoją. To chyba nie kwestia parkingu z biletami tylko lenistwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # ?Guest? 2019-07-10 19:32
e znak zakazu parkowania powinien być, co to znaczy, żeby wjeżdżając w ulicę kombinować aby wyminąć się z pojazdem z naprzeciwka, bez przesady. Dosyć, że trzeba się naczekać jadąc z góry aby skręcić w stronę Lidla to jeszcze przejechać nie idzie normalnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-07-06 13:10
A może ktoś wreszcie przemyślałby kwestię parkingu przy sklepie p. Bittla, tzn. żeby był na nim ruch jednokierunkowy (wyjazd na ul. 31 stycznia), bo to co się tam wyprawia, zwłaszcza w soboty, to woła o pomstę do nieba! Wydaje mi się, że taka organizacja ruchu miałaby też znaczenie dla stawiania samochodów koło Oskroby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-07-05 12:44
Na Słowackiego od strony starego żłobka po lewej stronie stoi znak zakazu,lecz ani policja ani kierowcy nic sobie z tego nie robią. Nie słyszałem o przypadku ukarania kogokolwiek za utrudnianie wyjazdu z Sienkiewicza. Skończą się wakacje i znowu będą busami kombinować jak wyjechać żeby nikogo nie zahaczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-07-06 09:35
I, tu się zgodzę, przecież codziennie tą drogą dowożone są dzieci do "Bratka", pan radny powinien to zauważyć, bo kierowcy busów muszą mocno się wysilać, żeby przejeżdżać tamtędy. Trzeba zauważyć, że tych busów jest troszkę, rano przywożą, a popołudniu odwożą dzieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-07-04 19:17
Koło szpitala zakazu zatrzymywania nie widziałem a policja co jakiś czas wypisuje mandaty- można? Pewnie tylko trzeba chcieć. Jeśli jesteśmy już na zakazach to ja bym szczególnie przyjżał się skrzyżowaniu 31 stycznia i stodolnej mianowicie pod sklepem monopolowym i AS-em postają jak wlezie na parkingu pod drzwi podjeżdżją gdzie miejsca tylko na 3 auta chodnik zajęty ludzie nie mają jak przejść po chodniku i wychodzą na jezdnię już nie wspominając o wózkach a skręcając z 31 stycznia od Lipian w prawo nieraz ktoś się znajdzie przed maską, na szczęście na razie nic się nie stało ale nigdy nie wiadomo a czasami jadąc od ronda i chcąc skręcić w lewo w w/w drogę nie ma jak wykonać manewru bo pod sklepikami odbuwają się manewry zawracania, pogadanki przez szybę itd. Wiem bo jeżdżę do przedszkola po dzieci i do znajomych. A mało tego kilka metrów dalej wzdłuż ulicy jest duży nowo wybudowany parking. Polecam się nad tym również zastanowić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-17 # Guest 2019-07-04 13:30
Polecam ,parking na terenie ,Lidla , tylko 95.00 zł .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-07-04 17:06
Bez przesady, jeśli weźmiesz bilet, to wjazd masz darmowy, ale to chyba normalne, że dla robiących zakupy w sklepie, to teren sklepu i rozumiem, dlaczego nie chcą, żeby wszyscy tu parkowali, to już było przerabiane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-07-04 09:28
Symela naucz się przepisów, parking to nie skrzyżowanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-07-04 08:09
Prawo o ruchu drogowym
Art. 46 ust. 1 - zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.
Art. 47 ust. 1 pkt 2 - Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m.
Art. 49 ust. 1: pkt 1 - zabrania się zatrzymywania pojazdu na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania; pkt 2 - na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem.
Art. 49 ust. 2 pkt 1 - zabrania się postoju w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej.
Art. 129 ust. 1 - Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-07-04 01:25
Rozwiązaniem jest podwójna linia ciągła z przerwami w miejscach wyjazdów.
Wówczas pozostawienie samochodu w ten sposób by zmuszał innych kierujących do jej przekraczania jest też niezgodne z zasadami ruchu drogowego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-07-04 01:20
Wjazd na parking to nie skrzyżowanie. Więc wystarczyłyby 2 znaki z obu stron. Chyba że to co jest pomiędzy wyjazdami to skrzyżowanie. Wówczas 4.
Gorąco popieram!

Prawo o Ruchu Drogowym
Art. 2. pkt. 10

skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-07-03 21:52
Ja się tak tylko zastanawiam, znali zakazu znakami zakazu, gdzie Ci wszyscy ludzie maja parkować swoje samochody jak w rym mieście jest brak parkingów i tylko narzekanie z każdej strony na kierowców ze parkują gdzie popadnie. Narzekajcie na władze która tych parkingów nie buduje a nie na użytkowników dróg.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-07-10 14:04
Parking na górze koło lidla. Nigdy się tak nie
zdarzyło żeby nie było wolnego miejsca :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-9 # Guest 2019-07-03 20:55
Najpierw policja powinna właścicieli o ogólny stan techniczny spytać i odholować na złom te pojazdy które tam cały czas stoją i utrudniają ruch bo to jedne i te same prawie osoby ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-07-03 20:09
Osoby przywożące nie mają ograniczenia prędkości parkują gdzie im się podoba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-07-03 20:00
Wjeżdżając na drogę do Lidia przejście dla pieszych jest nom stop zastawione dentysci lekarze nie parkują na patkingu Lidl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-07-03 19:55
Mieszkancy z bloku zabia 9 /11 i stycznia oraz klienci lidl parkują od wjazdu na tą drogę mają w d... Bo sami policjanci parkują tam podjeżdżając do sklepu. A osoby przywożące dzieci do przed szkola tak samo stawiają auta. Mając pusty patking u góry.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-07-03 16:18
Popieram!! mam juz tego dosyć, nie mogę przejechac hulajnogą koło tych wstrętnych samochodów, zero wyobraźni !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-07-03 15:41
Znak ten by musiał stać za każdym skrzyżowaniem... Bo znaki obowiązują do skrzyżowania...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-07-05 02:21
A gdzie tam masz skrzyzowania?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2019-07-03 15:26
Parkingi
Brak brak brak :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-07-03 15:23
Koniecznie! Tam nie ma nie tylko jak przejechać, ale i jak przejść chodnikiem, a jak idę z wózkiem (z dzieckiem) to już w ogóle jest ciężko się przedostać! Trzymam kciuki bo tam nie tylko jest niewygodnie ale i niebezpiecznie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-07-03 17:22
Mam niepełnosprawne dziecko i wiem, jak ciężko tamtędy chodnikiem przejechać, niestety trzeba ulicą wymijać zaparkowane na chodniku auta, wczoraj szłam i taką sytuację miałam, to bardzo niebezpieczne!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-07-03 15:05
Znak bardzo potrzebny, nie sposób przejechać, zamiast wjechać na parking sklepu, stawiają auta po prawej stronie, a inni muszą kombinować, jak przejechać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-07-03 14:03
Popieram. Codziennie woże dziecko do przedszkola i szlag mnie trafia. Na całej długości stoją samochody po prawej stronie i nie mozna dojechac do przedszkola jak jedzie ktos z na przeciwka. Zakazać parkowania!!! tak jak na ul. Żabiej i święty spokój jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-07-03 13:39
8 lipca zostanie zamknięta na dwa miesiące Biedronka na Górnym Tarasie, więc wszyscy będą po zakupy jeździć do miasta więc wstawianie kolejnych znaków zakazu jest chyba nie do końca przemyślana. W ostatnich latach zamiast miejsc parkingowych są jedynie wnioski o kolejne zakazy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-07-03 13:23
I dobrze czasem nie ma jak przejechać. A obok tyle parkingu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-07-03 15:17
Trzeba przyznać, że nasi radni specjalizują się w oznakowywaniu miasta, tu jakiś znak postawić, tu zabrać, tu coś otworzyć, przeciąć wstęgę i tak jakoś zleci kadencja, w końcu po cóż się wysilać zbytnio, przykre, ale prawdziwe...Pan "Znakowy" specjalizuje się w znakach, pewnie każdy ma swoją wąską specjalizację :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi