pldaenfrdeuk

 czwartek 18 lipca 2019r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (6)

Od pewnego czasu na parkingu sklepu LIDL obowiązują opłaty za parkowanie. W tym celu ustawiono tam dwa parkomaty. Pierwsza godzina jest darmowa, za kolejne trzeba płacić w zależności od czasu postoju. W związku z opłatami coraz więcej naszych czytelników informuje nas o nakazach zapłaty 95 zł za brak biletu za pierwszą darmową godzinę postoju.

Bilet powinien być pozostawiony w widocznym miejscu, w samochodzie. Tak, aby osoba kontrolująca nie miała trudności w jego odczytaniu. I tutaj najczęściej dochodzi do nieporozumień. Jeden z naszych czytelników pisze m.in.

Robiłem zakupy w sklepie Lidl. Przyjechałem samochodem na parking. Przy samym sklepie parking jest zawsze zajęty, więc trzeba zaparkować gdzieś w samym końcu. No i tu pojawia się mały problem. Parkomaty są na wysokości sklepu. Parkując auto w przeciwnym końcu trzeba iść po bilet i wracać się z powrotem, aby bilecik włożyć za szybę auta. A więc wziąłem ów bilet no i wszedłem do sklepu. Niestety nie wróciłem do samochodu, aby go włożyć za szybę. No i zostałem upolowany przez kogoś, kto pilnuje interesu firmy parkingowej. Nie było mnie dwadzieścia minut. Po powrocie był bilecik, który informował mnie, że muszę zapłacić karę 95 zł za parking... I teraz pojawił się problem, jak anulować temat? Trzeba wejść na stronę firmy parkingowej zrobić skan dowodu rejestracyjnego auta z moimi danymi, włącznie z adresem zamieszkania, bileciku z parkomatu, paragonu ze sklepu. Firma ma 30 dni na rozpatrzenie sprawy. Myślę że takie problemy miało wielu. A może ten ktoś kto wystawia kary na parkingu mógłby po prostu po wyjaśnieniu sprawy anulować karę? No i te parkomaty Może sklep Lidl mógłby zainteresować się tym gdzie parkomaty są ustawiane. Przecież chyba chodzi o to, aby ułatwiać klientom życie. Sklep chwali się że jest przyjazny dla ludzi. 

REKLAMA

Tyle czytelnik. O parkomaty w Barlinku, zapytaliśmy w biurze prasowym LIDL Polska.

Informujemy, że wszystkie parkingi przed sklepami Lidla są bezpłatne dla naszych klientów na czas dokonywania zakupów. Wybrane spośród naszych parkingów wyposażone są w systemy parkingowe, które chronią przed nieuprawnionym korzystaniem z miejsc postojowych, jednak i tam parkowanie jest bezpłatne pod warunkiem pobrania z parkomatu i umieszczenia za szybą darmowego biletu. Chcielibyśmy podkreślić, że stosujemy to rozwiązanie tylko w przypadku, gdy istnieje realny problem z parkowaniem sygnalizowany przez naszych klientów. Na terenie każdego parkingu umieszczony jest regulamin informujący o zasadach korzystania z tego terenu. Zgodnie z regulaminem, podstawą prawną korzystania z parkingu jest zawarcie umowy najmu miejsca parkingowego. Regulamin stanowi treść umowy najmu miejsca parkingowego. Do zawarcia umowy dochodzi poprzez wjazd i zaparkowanie pojazdu na terenie parkingu. Umowa jest odpłatna, a zatem każdy korzystający z parkingu zobowiązany jest do uiszczenia z tego tytułu opłaty w wysokości wskazanej w regulaminie. W razie nieuiszczenia opłaty właścicielowi pojazdu może zostać naliczona opłata dodatkowa. Zgodność z przepisami prawa jest podstawą działalności firmy Lidl Polska. Ochrona danych osobowych jest dla nas bardzo ważna. Parkingi obsługiwane są przez zewnętrzne firmy, które wybierane są przez nas z należytą starannością.

js

Komentarze  

+1 # Guest 2019-07-12 21:33
Pozdrawiam sympatycznego Pana kontrolera w pomarańczowej koszulce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-07-11 14:48
Ludzie nakupywali rupci a później nie mają ich gdzie parkować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-07-11 14:19
Nie rozumiem tego niektórych wypowiedzi, bardzo szyderczy i protekcjonalny. Nikt, nikogo nie zmusza do robienia zakupów w Lidlu, ja akurat lubię ten sklep, *** Wolny kraj, wolny wybór!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-07-11 08:03
A jak ktoś po Polsku nie umie czytać ,na przykład jest obcokrajowcem to co w takim przypadku .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-07-11 14:05
Cytuję Guest:
A jak ktoś po Polsku nie umie czytać ,na przykład jest obcokrajowcem to co w takim przypadku .

A jeśli jest pan w innym kraju i nie zna pan przepisów, to nie zobowiązuje pana do przestrzegania ich? Skąd osoba ta ma wiedzieć, czy ktoś po prostu nie sprowadził auta i poszedł sobie do domu? Myślę jednak, że do każdego podchodzi się indywidualnie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-07-11 05:34
W wielu biedrach są szlabany przy wjeździe na parking, bo ludzie z sąsiedztwa zostawiali tam na stałe auta. Teraz mozna wjechac po zakupy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-07-10 21:37
Nie rozumiem tych wszystkich narzekaczy. Przecież Lidl dba w ten sposób żeby mieli gdzie stanąć pod sklepem. Zwłaszcza w soboty był z tym większy problem.
Przecież jak komus zabraknie godziny na zakupy to może wyjść na chwilę i wziąć drugą kartke.
Może to jest jakiś kłopot ale ja wybieram karteczki zamiast braku miejsca na parkingu.
Ale może zamiast tych którzy narzekają przyjadą ci którzy nie przyjeżdżali bo nie było gdzie stanąć i sie ilość klientów wyrówna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-11 # Guest 2019-07-10 18:23
Ludzie z administracji Lidla jacy aktywni hehe wiadomo ze wiekrzosc plusikow i pozytywnych komentarzy to biurko Lidla ;) po tej akcji tez jak jakis szczegolny produkt z lidla nie jest mi potrzebny wybieram ktorys z innych marketow a przyznam ze najczesciej tam jezdzilam :/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-16 # Guest 2019-07-10 12:53
Więcej w Lidlu zakupów nie będę robiła.
Tresowanym pieskiem nie jestem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-07-10 15:13
Z wielką przyjemnością chciałbym zobaczyć jak pani radzi sobie z codzienną jazdą samochodem :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-07-10 10:52
Ludzie!!! To jest parking prywatny Lidla... A że tak zrobili bo ludzie z Żabiej całymi dniami i nocami stali swoimi samochodami i zajmowali miejsca. Dobre rozwiązanie. W Gorzowie też jest parkomat przy Lidlu. Jak ktoś nie ma z bloków przy Żabiej gdzie postawić auto to zapraszam do skupu i zlomowania pojazdów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-07-10 07:19
Ostatnio byłem stanąłem po prawej stronie parkingu poszedłem po bilecik i wróciłem by go położyć w aucie i poszedłem na zakupy. Jak czytam te komentarze to chyba źle zrobiłem. Haha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 # Guest 2019-07-09 21:53
Bo podejście do auta z bilecikiem jest
Takim wielkim problemem? A godzinę po sklepie chodzić to się chce i nie ma z tym problemu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2019-07-09 21:51
Proponuję ustalić raz w miesiącu bojkot na korzystanie z LIDLA :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-27 # Guest 2019-07-09 19:26
Wiecej tam moja noga nie postanie , smieszni sa - ile razy tam sie zaogladalem na narzedzia , lub na spokojnie robilismy z zona duze zakupy na swieta itd. Nie bede z zegareczkiem patrzal czy juz czas wyjezdzac z wozkiem z dzieckiem przebijac sie przez kasy zeby isc zaplacic ze im kase w sklepie zostawiam . Parodia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-07-09 19:45
Cytuję Guest:
Wiecej tam moja noga nie postanie , smieszni sa - ile razy tam sie zaogladalem na narzedzia , lub na spokojnie robilismy z zona duze zakupy na swieta itd. Nie bede z zegareczkiem patrzal czy juz czas wyjezdzac z wozkiem z dzieckiem przebijac sie przez kasy zeby isc zaplacic ze im kase w sklepie zostawiam . Parodia

Pan to chyba każdy produkt czyta i sprawdza po 20 razy. Ja osobiście może to może tylko na święta byłem dłużej niż godzinę w sklepie :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-07-10 18:30
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Wiecej tam moja noga nie postanie , smieszni sa - ile razy tam sie zaogladalem na narzedzia , lub na spokojnie robilismy z zona duze zakupy na swieta itd. Nie bede z zegareczkiem patrzal czy juz czas wyjezdzac z wozkiem z dzieckiem przebijac sie przez kasy zeby isc zaplacic ze im kase w sklepie zostawiam . Parodia

Pan to chyba każdy produkt czyta i sprawdza po 20 razy. Ja osobiście może to może tylko na święta byłem dłużej niż godzinę w sklepie :D
jak tam po lizaka wpadasz to moze i tak ale jak ktos w sobote robi zakupy na caly tydzien i jest pelno ludzi to nie raz 15-20 min sie czeka do samego kasowania, nie jestes na pelnej swobodzie tylko juz trzeba sie kontrolowac a jakbys wylapal w takiej sytulacji jak ja 95zl to nie wiem czy bys tu tak sie mondrowal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-07-11 13:15
Pa pa i nie wracaj. Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Wiecej tam moja noga nie postanie , smieszni sa - ile razy tam sie zaogladalem na narzedzia , lub na spokojnie robilismy z zona duze zakupy na swieta itd. Nie bede z zegareczkiem patrzal czy juz czas wyjezdzac z wozkiem z dzieckiem przebijac sie przez kasy zeby isc zaplacic ze im kase w sklepie zostawiam . Parodia

Pan to chyba każdy produkt czyta i sprawdza po 20 razy. Ja osobiście może to może tylko na święta byłem dłużej niż godzinę w sklepie :D
jak tam po lizaka wpadasz to moze i tak ale jak ktos w sobote robi zakupy na caly tydzien i jest pelno ludzi to nie raz 15-20 min sie czeka do samego kasowania, nie jestes na pelnej swobodzie tylko juz trzeba sie kontrolowac a jakbys wylapal w takiej sytulacji jak ja 95zl to nie wiem czy bys tu tak sie mondrowal

Trzeba było wsadzić bilecik za szybę, i nie robić z siebie Janusza. Teraz płać i nie rób z siebie ofiary.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-9 # Guest 2019-07-09 19:05
Miałem podobną sytuację wziołem ten bilecik poleciałem prosto do sklepu bo miałem pieska w samochodzie, dosłownie byłem może z 5-min.w sklepie po wyjściu zauważyłem za wycieraczką ten mandacik. Rozglądając się za tym p. Który mi wręczył ten mandacik przez jakieś dziesięć min, nie widziałem tego biletera który robi to chyba z ukrycia. Bo tylko chciałem się jego zapytać czy mógłby anulować lub zapytać tego biletera a on jakby się pod ziemię zapadł. To on tak czatuje w ukryciu. Ha ha....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-07-09 20:44
21 wiek, a wciąż są ludzie którzy wybierają się na zakupy z psem pod ręką i zostawiają go w aucie albo pod sklepem xD

Tacy to mają na fejsie "szlachta nie pracuje"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-07-09 19:24
Przecież jest napisane w każdym możliwym miejscu, że za brak biletu jest mandat. Szkoda, że pan tego nie zauważył wcześniej (jeśli w ogóle). Jeśli kontroler wystawi mandat, to nie ma możliwości jego anulowania, więc rozmowa jest zbędna. Wiele osób już się tak pytało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-15 # Guest 2019-07-09 19:03
Również zrezygnuje z Lidla ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-07-09 20:00
Cytuję Guest:
Również zrezygnuje z Lidla ...

tia, do czasu następnej promocji na masło...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-07-09 19:26
Cytuję Guest:
Również zrezygnuje z Lidla ...

Bo przejście się zwykle 5m do parkomatu i włożenie biletu za przednią szybę jest faktycznie problematyczne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-12 # Guest 2019-07-09 18:23
Pozdrowienia dla Moderatora, który wygwiazdkował fragment mojego komentarza... stwierdzenie, że ktoś może mieć dodatkowy chromoson jest tak bardzo obraźliwe, że ojo joj :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-07-10 08:30
To nie jest obraźliwe, to stygmatyzowanie osób cierpiących na zespół DOWNA, to bardzo, ale to bardzo ksenofobiczne.Wstyd używać takich porównań, dodatkowy chromosom, to genetyczna wada, a nie świadomy wybór osób chorych! Więcej empatii!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-07-10 06:32
Cytuję Guest:
Pozdrowienia dla Moderatora, który wygwiazdkował fragment mojego komentarza... stwierdzenie, że ktoś może mieć dodatkowy chromoson jest tak bardzo obraźliwe, że ojo joj :)

Jest i to bardzo stygmatyzujace osoby z zespołem Downa h62h5
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # TBM58 2019-07-09 18:18
Wystarczy jeszcze jeden biletomat i problem będzie rozwiazany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-07-09 17:53
A może ten ktoś kto wystawia kary na parkingu mógłby po prostu po wyjaśnieniu sprawy anulować karę? - Każdy parking działa tak samo, że nie można anulować wystawionego mandatu, więc nawet jeżeli już złapie się parkingowego, to nic nie da, ponieważ i tak trzeba się odwoływać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-21 # Guest 2019-07-09 17:03
Ja również nie będę robiła już zakupów w Lidlu skoro Lidl tak cuduje z parkingiem. Nie mam zwyczajnie czasu na czytanie jakichś regulaminów i bieganie z karteczkami po parkingu. Jakoś przy Netto, Biedronkach i Mili nie ma takiego problemu. Można spokojnie parkować i nie martwić się, że ktoś za to nałoży jakąś śmieszną karę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-07-09 16:56
Zawsze tam na górze można zaparkowac tam juz nie Lidlowy parking.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-07-09 16:49
Cytuję Guest:
Ja już więcej do Lidla na zakupy nie pojadę...


:lol: no tez mi wyjście i co? Teraz Lidl pewnie zbankrutuje.

--
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-07-09 16:38
Niech zrobią szlaban
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-37 # Guest 2019-07-09 14:18
Pytanie ,czy osoba która wkłada bileciki do zapłaty za wycieraczkę samochodu może to robić .Przecież w ten sposób zaśmieca moją własność
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-16 # Guest 2019-07-09 14:02
Jeżeli ,miał by problem któryś z piszących z chodzeniem problem ,,dwie kule do poruszania się ,, to nie wiem czy to było by do śmiechu dlaczego w Choszcznie stoi pan który pomaga klientom w nabyciu bileciku .A nie jak małpa skacze z ukrycia i wkłada ludziom mandaty .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-07-09 15:43
Ale pan spod Lidla nie wyskakuje z ukrycia, dziś był no w bardzo rażącej , pomarańczowej koszulce, na kilometr go było widać i od razu rzuca się w oczy, że to on to kontroluje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-18 # Guest 2019-07-09 13:15
Ja już więcej do Lidla na zakupy nie pojadę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-07-10 08:35
Nie musisz jechać, możesz przyjść :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-07-09 14:02
Cieszymy się, zyskamy +1 miejsce parkingowe więcej... może jakieś argumenty, czemu zaprzestaniesz zakupów? Bo trzeba wykonać 2 czynności, zabrać bilet i wrócić do auta zostawić go... kirie elejson, straszne rzeczy... albo jesteś trollem, albo ***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-07-09 17:44
Dla ciebie troll, to to samo, co osoba z zespołem Downa, wnioskuję z tego, co piszesz...żal mi ciebie abderyto!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-07-09 17:41
Cytuję Guest:
Cieszymy się, zyskamy +1 miejsce parkingowe więcej... może jakieś argumenty, czemu zaprzestaniesz zakupów? Bo trzeba wykonać 2 czynności, zabrać bilet i wrócić do auta zostawić go... kirie elejson, straszne rzeczy... albo jesteś trollem, albo masz dodatkowy chromoson

DLACZEGO OSOBY Z ZESPOŁEM DOWNA, MAJĄCE DODATKOWY CHROMOSOM TRAKTUJESZ TAK POGARDLIWIE?!Chyba masz problem ze swoim człowieczeństwem albo małą wiedzę na temat wady genetycznej, jaką jest zespół Downa!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-07-10 10:03
Racja, to puste używać takich argumentów, jak ten o dodatkowym chromosomie , ten, kto to napisał, chyba nie wie, czym jest zespół Downa, a może, tę wadę utożsamia z osobą pustą, jak wnioskuję z tego wpisu. Mimo wszystko nadal brak tolerancji w naszym społeczeństwie, skoro używa się tak płytkich i prostackich argumentów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+51 # Guest 2019-07-09 12:27
Parkomaty to przecież nie problem. Funkcjonują w innych miastach bez problemów.
Problemem jest mentalność użytkowników parkingów.
A największym problemem są kierowcy parkujący wzdłuż budynku Lidla, tym samym utrudniając wyjazd innym.
Więcej wyobraźni kierowcy. Niektórzy jakby mogli to wyjeżdżali by do środka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+35 # Guest 2019-07-09 12:00
Bez przesady, przejść się 30 metrów więcej nikogo nie zabije. W miastach z parkomatami czasami trzeba dalej chodzić po bilecik. Mi parkomaty nie przeszkadzają, przynajmniej jest teraz gdzie zaparkować. Jeszcze tylko trzeba wystawić mandaty tym którzy parkują na miejscu inwalidów, czy tam na tym dla rodziny z dzieckiem w wózku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2019-07-09 11:58
A moze pan by sie zastanowil,ze wreszcie rozwia zano problem wiecznie zajetego parkingu.Przeciez on ma sluzyc klientom sklepu,ktorzy przez jedna godzine zrobia najwieksze zakupy,wiec nie ma problemu zaplaty,tylko problem udokumentowania rozpoczecia postoju.No,ale jesli ma sie nawyk podjezdzania pod same drzwi,to pora to zmienic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-07-09 11:46
Czy na prawdę to jest aż taki problem i takie skomplikowane żeby wziąć ten bilet i zanieść go do samochodu ? Spacerek zawsze fajny a aż tyle czasu chyba to nie pochłania ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-07-09 11:22
Najdalszy punkt parkingu jest oddalony od parkometru o jakieś 30m. No faktycznie kawał drogi ;) Odpowiedź Lidla na poziomie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+49 # Guest 2019-07-09 10:32
Pewnie problem pojawił się wtedy, gdy osoby przyjeżdżające do kogoś z bloków przy sklepie lidl zostawial sobie auto na w/w parkingu na parę godzin przez co klienci byli pozbawiani miejsc parkingowych o które i tak trudno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi