pldaenfrdeuk

 poniedziałek 26 października 2020r.   imieniny: Dymitriusz, Ewaryst, Łucjan

Reklama

A A A
1.5652173913043 1 1 1 1 1 Ocena 1.57 (23)

Co zrobić aby letnie temperatury wróciły i dzieci znowu mogły się cieszyć wakacjami? Zorganizować festyn, co też 10 lipca uczynili organizatorzy „Letniego Pikniku” w Moczydle. Wszystko odbyło się w ramach gminnego projektu realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej, którego partnerem był Barlinecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Współorganizatorem festynu była sołtys Aldona Kaczmarek wraz z mieszkańcami wsi. Głównym celem zabawy była aktywizacja i integracja, co też było widać podczas wspólnych konkurencji sportowych. Zawody poprowadzili Andrzej Szubka z Płonna oraz Alicja Stadnik z Barlineckiego Ośrodka Kultury. Było przeciąganie liny, skoki w workach, rzut piłką do celu czy też tworzenie mumii z papieru toaletowego. Wszystkie osoby biorące w udział w poszczególnym konkurencjach otrzymywały nagrody.

REKLAMA

Nie zabrakło układania klocków i kącika czytelniczego z Martą Grygier. Były wspólne tańce z Magdaleną Zyndą – Lis a panowie musieli wykazać się tężyzną fizyczną wykonując pompki. Dla uczestników festynu przygotowano także darmowy poczęstunek. Wielką atrakcją był przyjazd strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, którzy m.in. zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu wozu bojowego a najmłodsi mogli do woli bawić się w pianie gaśniczej.

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 pt.: „Odmieniamy swoją przyszłość”.

monikary

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.