pldaenfrdeuk


 wtorek 22 października 2019r.   imieniny: Filip, Halka, Kordula

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Gmina Barlinek występuje do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z wnioskiem o środki na usuwanie wyrobów zawierających azbest rozdysponowywanych w ramach naboru pn. AZBEST 2019. W związku z powyższym, wszystkie osoby, które planują usunąć azbestowe wyroby ze swoich nieruchomości mają możliwość złożenia odpowiedniej deklaracji w Urzędzie Miejskim. Szczegóły nt. deklaracji zawiera Informacja od Burmistrza w ww. sprawie.

W Gminie Barlinek od 2010 roku przeprowadzano inwentaryzację wyrobów zawierających azbest obejmującą budynki mieszkalne i inne nieruchomości, na których stwierdzono występowanie płyt cementowo - azbestowych, tj. eternitu.

Jednocześnie opracowany został „Program usuwania wyrobów zawierających azbest wraz z inwentaryzacją wyrobów zawierających azbest dla Miasta i Gminy Barlinek". Na jego podstawie istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest (eternit).

REKLAMA

Pomoc finansowa nie obejmuje kosztów związanych z wykonaniem nowego pokrycia dachowego. W związku z powyższym, zachęcamy Państwa do wykonania w roku 2019 usunięcia materiałów zawierających azbest.

Druki deklaracji uczestnictwa w programie oraz wszelkie informacje dotyczące dofinansowania można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Barlinku - pokój nr 25; tel. 95 746-55-76.

Druki deklaracji dostępne są również na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Barlinku w zakładce > „Jak załatwić sprawę?" > „Ochrona środowiska".

Termin składania deklaracji upływa 18 lipca 2019 r.

 

UM Barlinek

Komentarze  

+13 # Guest 2019-07-16 18:59
Pani "Świetlik" czytała może „Program usuwania wyrobów zawierających azbest wraz z inwentaryzacją wyrobów zawierających azbest dla Miasta i Gminy Barlinek" i znalazła w nim ziwentaryzowaną w Łubiance świetlicę jak i przystanek? Nie sądzę. Zanim Pani zacznie mieszać i jątrzyć od dołu, proszę się doedukować. A mieszkancy Łubianki doskonale dbają o "własny ogródek"! Natomiast eternitu sami nie ściągną, kwestia chyba dla Pani oczywista? Proszę też sprawdzić od ilu lat NFOŚiGW dopłaca do tego typu zadań! Aż ciśnie się na usta pytanie, dlaczego gmina do tej pory nic w tym kierunku w Łubiance nie zrobiła? Z pozdrowieniami gorącymi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-07-14 13:10
Panie Burmistrzu ludzie mieszkają na wsi w Łubiance nie dlatego ,że muszą tylko dlatego ,że chcą i płacą podatki do gminy nie małe -tak dla przypomnienia i też są mieszkańcami gminy Barlinek proszę o tym nie zapominać! A eternit jest nie tylko na świetlicy- gminnym budynku ale także na przystanku na którym przez rok szkolny dzieci oczekują na autobus szkolny!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-07-15 16:37
Jak można ryzykować życiem dzieci! *** :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-07-13 17:13
karsko :roll:
Tu chodzi by tylko bezpiecznie i w miarę z przepisami BHP usuwać zalegający ,szkodliwy dla zdrowia Azbest .Rada miasta i tu tez Gminy maja duże dofinansowania w tej jakże rzekomo niemałej sprawie . Tu powinny działać odpowiednie jednostki ,wyszkolone do tego by go ściągnąć i odpowiednio zapakować,oraz zutylizować owe szkodliwe materiały.Ten materiał nie morze być jak robią to inni mieszkańcy w naszych gminach z dachu i w las:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2019-07-12 15:01
Cytuję Guest:
A w Łubiance na świetlicy azbest jak ta lala! Przykład dla mieszkańców gminy? Kiedy wreszcie Urząd zajmie się tą sprawą?

Azbest jest ale ten budynek to ciężko nazwać swietlicą ponieważ nie spełnia żadnych wymogów-brak wody, zaplecza sanitarnego, strach coś podłączyć bobinstalacja elektryczna prosi o wymianę ale stawka za wynajem jedyne 100zł w tym darmowe korzystanie z kibelka wiejskiego jak to na wsi !!! Pozdrawiamy Włodarzy Barlinka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-07-12 16:00
Tam jest na zewnątrz drewniany kibelek? W tych czasach? I wynajmem za 100 zł? To jakiś żart chyba! :D Eternit na dachu, kibelek na dworze? To skansen jakiś? A sanepid na to zezwala? No bo jak urząd stawki za wynajem ustalił to chyba tak.
Może kiedyś mieszkańcy Łubianki doczekają się prawdziwej świetlicy!
Co Pan na to Panie Burmistrzu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-07-11 10:35
Ale azbest to jest tylko na dachu te płyty tak? Czy w domu też może być??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+36 # Guest 2019-07-11 09:55
A w Łubiance na świetlicy azbest jak ta lala! Przykład dla mieszkańców gminy? Kiedy wreszcie Urząd zajmie się tą sprawą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-22 # Guest 2019-07-12 05:54
Azbest dopóki leży i nikt go nie kruszy, nie demontuje to nie szkodzi - jak papieros póki nie zapalisz to nie szkodzi. Więc bez paniki do 2032 roku musi zniknąć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+32 # Guest 2019-07-12 07:12
Człowieku na budynku użyteczności publicznej! *** To trzeba czekać aż się wydarzy nieszczęście? O czym Ty piszesz? Bez paniki? Bo na wsi to przecież mogą poczekać!!!!?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+38 # Guest 2019-07-11 13:28
Włodarze zauważą azbest jak zrobi się szum!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+34 # Guest 2019-07-11 14:48
Przecież to rakotwórcze!!!! Podatki płacić i siedzieć cicho?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+33 # Guest 2019-07-11 18:24
Cytuję Guest:
Przecież to rakotwórcze!!!! Podatki płacić i siedzieć cicho?!

Pamietajcie karzde nawed drobne pęknięcie azbestu powoduje zapylenie ,a nie umiejętne ściąganie i łamanie doprowadza do skarżenia powietrza nawed do 1000m a mikro fazy wpadają w układ oddechowy ,co powoduje ze azbest jest wchłonięty przez płuca ,co za tym idzie poważne problemy nie odrazu ale po latach morze zachorować na azbestoze.Dlatego uwarzajcie!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2019-07-11 21:18
Tu trzeba TV zaprosić i to koniecznie :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-07-12 09:04
Dobry pomysł ! Może mieszkańcy Łubianki wkońcu czegoś się doczekają!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+34 # Guest 2019-07-11 21:16
I na to pozwalają w ratuszu miejskim? Przecież to trucie mieszkańcow! Panie Burmistrzu czy Pan o tym wie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-07-12 19:00
Oj napewno nie! Nic nie wie bo tak wygodniej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi