pldaenfrdeuk


 piątek 6 grudnia 2019r.   imieniny: Emilian, Jarema, Mikołaj

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

19 lipca w najbliższy piątek w samo południe, odbędzie się uroczyste otwarcie obejścia Barlinka w ciągu DW 151. Symboliczne przecięcie wstęgi, będzie miało miejsce przy ul. 31-go stycznia. Przypomnijmy, że budowa rozpoczęła się w październiku 2017 roku i pierwotnie, jej zakończenie planowano na wrzesień 2018 r.

Inwestycja jest więc otwierana niemal rok później niż zakładano. Wszystko przez pogodę, błędne projekty i wzrost kosztów. W końcu jednak się udało i już od piątku, pojedziemy nowym obejściem Barlinka. Najważniejsze abyśmy zwracali uwagę na znaki, bowiem w tej kwestii trochę się zmieniło.

REKLAMA

Nowa organizacja ruchu już obowiązuje! Przekonać się o tym mogą m.in. kierowcy jeżdżący w okolicach ul. Pełczyckiej i Dworcowej. Drogowcy odpowiedzialni za te zmiany, pomalowali już nowe znaki poziome, także uważajmy i nie jedźmy na pamięć! 

monikary

 

Foto: Jacek Słomka

Foto: Marek Kupczyński

 

Komentarze  

+3 # Guest 2019-07-24 07:52
Rozumiem, że przez ul. Mickiewicza przechodzić piesi nie mogą?
Brak przejścia, podwójna ciągła linia...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-07-24 10:59
Tu niedoróbka, tam bubelek. Na rondzie Bonifacego brak kontynuacji chodnika, na Dworcowej wymalowano ciasne wysepki, na Niepodległości obok SDH brak ograniczeń co do ciężaru pojazdów.... Czas czasem leczy rany, ale czy tutaj będzie tak samo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-07-23 08:25
Wszystko ładnie wygląda. Ale pytanie ile osób będzie jeździło ulicą Dworcową, a ile Pełczycką? Wydaje mi się że droga z pierwszeństwem powinna przebiegać tam gdzie będzie jechało więcej samochodów. Ślepa uliczka raczej nie będzie aż tak oblegana jak droga wyjazdowa z miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-07-19 14:55
Ronda na obecnych skrzyżowaniach 1. !Maja-Mickiewicza-Ogrodowa-Dworcowa i 2. 31
Stycznia- Obwodnica- druga część Obwodnicy - Szosa do Lipian są konieczne ze względu na bezpieczeństwo użytkowników dróg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-07-19 10:38
Pewnie, że średnicówka nie odciąży ruchu w mieście ponieważ z netto do banku trzeba podjechać autem a można byłoby na pieszo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-07-19 08:15
średnicówka nie odciąży ruchu w Barlinku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-07-19 05:40
A rybołowy nic sobie z nowej organizacji ruchu nie robią. Za chwilę odlecą na samodzielny połów rybek.
Piękne ptaki!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # TBM58 2019-07-18 18:33
Spokojnie ,spokojnie.Damy radę i nikt Nas nie zniechęci do jazdy samochodem po Barlinku.Zadna średnicówka i inne nowe wyzwania .Za kilka miesięcy tylko starzy nowi przyjezdni będą mieli kłopot z lokalizacją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-07-18 18:21
Mi wygląda na to że ul Dworcowa będzie drogą DW 156
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-07-18 18:44
Cytuję Guest:
Mi wygląda na to że ul Dworcowa będzie drogą DW 156

Na rondzie Bankowym zmieniono oznakowanie na znakach E1 i E3
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2019-07-18 17:30
To są chyba żarty jakieś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-21 # Guest 2019-07-18 12:18
czy ja dobrze rozumiem? jadąc drogą wojewódzką od pełczyc mam ustąpić pierszeństwa użytkownikom drogi gminnej (miejskiej)?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-07-18 21:24
Teraz droga wojewodzka bedzie przebiegała srednicowka czy obwodnica /sic!/ Barlinka. Odcinek ul. Pelczyckiej do Netto będzie dtogą gminną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-07-18 12:58
Źle rozumiesz, obydwie drogi nie są wojewódzkie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2019-07-18 15:58
wpisz sobie w google droga 151 i zobaczysz, że wyjdzie droga wojewódzka, źle rozumujący człowieczku.

W Barlinku przecinają się dwie drogi wojewódzkie: nr 151 Świdwin- Gorzów Wielkopolski i 156 Barlinek – Lipiany. Drogą nr 151 przejeżdża przez Barlinek średnio ponad 10 tys. samochodów w ciągu doby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-07-19 07:03
Po uruchomieniu obejścia droga 151 będzie po trasie średnicowej, a droga 156 w miejscu o którym piszemy nie występuje. Za chwile google będzie miało (pewnie przez pewien czas) nieaktualne dane, nie wierz we wszystko co przeczytasz w internecie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-07-19 12:47
przeczytaj sobie ten wpis

# Guest 2019-07-18 12:58
Źle rozumiesz, obydwie drogi nie są wojewódzkie :)
napisał, że obie drogi nie są wojewódzkie.
Więc czytaj ze zrozumieniem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-07-18 10:47
Wypadki za 3, 2, 1.. straż sobie zarobi :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-07-18 10:30
No to z lotu ptaka mamy pół rondo Word ma coś nowego w Barlinka :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2019-07-18 09:30
Cytuję Guest:
do # Guest 2019-07-18 08:31
To ja bede pierwszy :)
Dlaczego nie zrobiono kilku miejsc parkingowych na wyłączonym z ruchu miejscu na przeciwko sklepu Netto? chodzi o miejsce tam gdzie był kiedyś tylko po drugiej stronie ulicy...

Nie rozumiem, po co ten parking, skoro ludzie i tak parkują na ulicy Mickiewicza, zabierając tym samym miejsce dla mieszkańców dwóch kamienic. Parkują i idą na zakupy do netto, a parking stał pusty...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-07-18 08:52
do # Guest 2019-07-18 08:31
To ja bede pierwszy :)
Dlaczego nie zrobiono kilku miejsc parkingowych na wyłączonym z ruchu miejscu na przeciwko sklepu Netto? chodzi o miejsce tam gdzie był kiedyś tylko po drugiej stronie ulicy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-07-18 08:31
Normalnie szok, artykuł na stronie już od 30 minut i jeszcze żaden malkontent nie zaczął narzekać, jak to źle wymyślili i ile milionów wypadków teraz z tego pomysłu wyniknie :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-07-18 08:44
Sory że tak późno.
Kurcze, trochę lipa że tak to wygląda rondo było by lepsze to to ciężko będzie wyjechać z Ogrodowej
Kiedyś to było lepij.
Ciekawe skąd na to pieniążki były...

Mam nadzieję że nie zawiodłem. -_^
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi