pldaenfrdeuk


 piątek 13 grudnia 2019r.   imieniny: Łucja, Otylia, Włodzisława

Reklama

A A A
4.0588235294118 1 1 1 1 1 Ocena 4.06 (17)

Dokładnie 75 lat temu, wybuchło jedno z najważniejszych powstań w historii Polski. 01 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00, w tzw. Godzinę „W”, mieszkańcy Warszawy zbrojnie wystąpili przeciw okupującym stolicę wojskom niemieckim.

Walka trwała 63. dni i z uwagi na przeważające siły Niemców, zakończyła się kapitulacją. W Powstaniu Warszawskim zginęło lub zaginęło ok. 16 tyś. żołnierzy, 20 tyś. zostało rannych a 15 tyś. zostało wziętych do niewoli. W wyniku nalotów i masakr, zginęło także ok. 200 tyś. cywilnych mieszkańców Warszawy. Aby upamiętnić Bohaterów walczących za wolną Polskę, każdego 01 sierpnia organizowane są m.in. koncerty patriotyczne, spektakle poświęcone Powstańcom, gry miejskie, rajdy rowerowe.

REKLAMA

Dokładnie o godz. 17.00 wyją syreny, a Polacy zatrzymują się na trzy minuty aby uczcić Tych, dzięki którym dziś, mogą cieszyć się wolnością. Z uwagi na brak oficjalnych uroczystości w Barlinku, grupa internautów skrzyknęła się na jednym z portali społecznościowych. Spotkali się aby pochylić głowę oraz złożyć hołd Ofiarom i Bohaterom tamtych pamiętnych 63. dni.

monikary

 

Mieszkańcy Barlinka Bohaterom Powstania Warszawskiego

Opublikowany przez Barlinek24.pl Czwartek, 1 sierpnia 2019

 

Komentarze  

+10 # Guest 2019-08-04 16:25
Do uczestników na rondzie nie przejmujcie sie krytycznymi opiniami. Wiecie jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Fajna akcja szacun. A dla krytykujących kij wam w oko marudy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-08-04 23:01
tobie tez
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-08-05 14:57
Cytuję Guest:
tobie tez

Raczej nie, bo do krytykujacych nie należe. Takze odpusc sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-08-04 08:57
Pomysł z 75 drzewami zaraz ktoś wykorzysta do swoich celów i pewnie w TV będzie... A u nas Panowie i Panie z Nadleśnictwa chętnie pomogą.
Dla Bohaterów Powstania Warszawskiego dorzucę się na wodę do podlewania!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-08-03 18:45
Panowie pełen szacunek, w czerwonym mieście jakim jest Barlinek to zrobić jesteście wielcy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2019-08-03 19:09
I co jeszcze? Raz sierpem raz młotem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2019-08-03 15:55
Co to Legia wygrala? :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-9 # Guest 2019-08-03 15:41
Chłopaki chcieli dobrze, ale im nie wyszło. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-08-03 13:16
Jestem ciekaw opinii władz miasta, na temat formy tej spontanicznej inicjatywy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-08-03 06:49
Szanuję i pochwalam waszą inicjatywę, ale pomyślcie też o innych formach uczczenia takiej rocznicy, a może kolejnych-zaraz mamy 1 września.
W Barlinku brakuje drzew i w związku z tym, można wybrać sobie miejsce lub ulicę i zasadzić 75 drzew z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jeśli jeszcze zadbalibyście o to, żeby się drzewka przyjęły i jakieś minimum pielęgnacji to z przyjemnością pochwaliłbym się wśród znajomych z całej Polski BARLINECKĄ MŁODZIEŻĄ, która szanuje tą małą i tą WIELKĄ Ojczyznę.
Byłaby to trwała pamiątka, prawdopodobnie do końca waszego życia każdy mógłby się nią pochwalić...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-17 # Guest 2019-08-03 15:46
Niestety oni nie mysla w tych kategoriach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-26 # Guest 2019-08-02 21:51
Liczę że policja zajmie się tymi ludzikami, bo nie mieli żadnego pozwolenia na organizowanie takiej akcji. To była totalna samowola za którą powinni być pociągnięci do odpowiedzialności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2019-08-02 19:10
Najwięcej krytykują ci,co nic nie robią
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-08-02 18:27
Może na 80-cio lecie powstania włodarze cos zorganizują. Byłoby miło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-08-02 17:34
Powstanie było tragicznym w skutkach błędem , powstańcy niezaprzeczalnie bohaterami , ale jak sami teraz mówią , odpalane race i krzyki nie pasują. Proszą o zadumę I szacunek bez fajerwerków. Również te wszystkie "gadżety" z symbolami powstania noszone przez tych którzy nie mają nic wspólnego z tamtymi wydarzeniami , a i często nie znają historii, ranią ich uczucia . Może warto posłuchać tych nielicznych którzy jeszcze żyją?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-08-03 14:21
Młodzież wyklęta i prawdziwi patrioci i tak wiedza swoje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-14 # Guest 2019-08-02 17:02
Już tak nie narzekajcie bo zaraz wam coś z tyłu wyleci. Zawsze narzekajcie a pewnie z brudnym rowem przed telewizorem siedzieliscie ludzie z Barlinka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-08-02 16:22
Zastanawia mnie, jak perfidnie odbieracie innym prawo do polskości i patriotyzmu, pytam-jakim prawem czujecie się bardziej polscy niż chłopcy, którzy na rondzie w taki, a nie inny sposób uczcili rocznicę PW? Jakie macie do tego prerogatywy? Oni tak czują i mają do tego prawo, jest taka piękna pieśń zespołu metalowego SABATON, która gloryfikuje polskich żołnierzy, proponuję posłuchać i obejrzeć... może i krzyczą, ale ten krzyk wzrusza i chwyta za serce. Mimo tego, że komuś się nie podobało, ja Wam dziękuję!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-20 # Guest 2019-08-03 14:03
Co za brednie ! Nikt nikomu nie zabrania czcić poległych. Chodzi o to że chłopcy nie ogarneli tematu organizacji swojej inicjatywy. Nie zgłosili do odpowiednich organów ze zamierzają zatrzymać ruch na drodze i używać materiałów pirotechnicznych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-08-02 15:47
Piszcie sobie, co tam chcecie, że wiocha, że w dresach, że race, mi się podobało i nie zmienię zdania, fajnie, że młodzież pamięta i innym przypomina!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-08-02 15:44
Brawo Panowie, szacunek za oddanie hołdu Powstańcom. A wy, co wypisujecie jakieś brednie zastanówcie się Janusze czy warto narzekac na tak dobry krok że strony młodzieży. Ahh no tak race przecież, to takie straszne mało nie spalili miasta i nie zorganizowali ustawki ;) za dużo TV. A co do osoby która pisze o tym że nikt się nie podpisał, kto ma wiedzieć ten wie kto w tym uczestniczył. A co do anonimowości gdzie Wy wszyscy wielce oburzeni się wypowiedzieliscie? Na stronie gdzie jesteś anonimowi, a na fejsbuku owej strony same pozytywne reakcje. Ale przypadek ;) Popieram takie zachowania, oby więcej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2019-08-03 14:29
Wy dalej nic nie kumacie - w takich sytuacjach działa się zgodnie z literą prawa i z okazaniem należytego szacunku do danego wydarzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # Guest 2019-08-02 15:24
Ciekawa jestem czy Ci, którzy zachowanie chłopaków krytukuja podnieśli pupy sprzed telewizora, czy zatrzzymali sie na te 3 minuty gdy wyły syreny by ddac hołd powstańcom warszawszkiem Wątpię. Takze niech swoje nic nie warte i podcinajace skrzydla innym komentarze zostawia sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-08-02 21:27
a co jesli tak zrobili?
to ze masz jakies watpliwosci nie oznacza ze zmieni sie rzeczywistosc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-08-02 19:27
Dokładnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-08-02 13:28
kibolsko to wyszło, oprawa meczowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # jacuś 2019-08-02 12:52
ciekawe że nikt się nie PODPISAł same anonimy sami patrioci , a śmieci do rowu albo do lasu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-08-02 12:39
Jestem przekonany że połowa z tych „patriotów” nie zna słów naszego hymnu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-08-02 15:40
Cytuję Guest:
Jestem przekonany że połowa z tych „patriotów” nie zna słów naszego hymnu.


Jestem przekonany, że połowa z tych ludzi krytykujących inicjatywę nie zrobiła nic, by upamiętnić powstańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-08-02 13:05
Mysle, ze wiecej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-08-02 11:34
Wystarczy zapytać tych Panów od rac za kilka dni kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie...
Bez sprawdzenia w internecie żaden nie poda daty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-08-03 15:48
Tu nie chodzi o wyuczenie dat, tu idzie o wartość tego, czego dokonali, datę można zawsze sprawdzić, od tego są encyklopedie. Ważne, że wiedzą, gdzie umiejscowić ten fakt i jaka jest jego wartość, nie umniejszaj tym chłopakom!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-14 # Guest 2019-08-02 11:20
To przypomina kibolskie burdy. Nie ma co się tym zachwycać. Brakowało tylko rasistowskich sloganów.
Powinni zostać wszyscy ukarani za utrudnianie ruchu na rondzie.
Mogli zrobić to z większą godnością.
Wyskoczyli w dresach i krótkich spodenkach. Heh.
Ale czego oczekiwać...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-08-05 10:23
Przykro czytać jak osoba z pierwszej ławki w kościele wypowiada się negatywnie na tematy, których sama do końca nie rozumie. Ale cóż takie wartości się wynosi z domu. I dlaczego ta osoba nie wyszła w garniturze i nie pokazała jak to zrobić - wstydzi się???!!! Proszę zapamiętać, że nie szata zdobi człowieka :) BRAWO CHŁOPAKI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-08-02 19:39
A w czym!!! W garniturach, pod krawatem?Co masz człowieku w sercu jak na opakowanie patrzysz-na szczęście nie takie marudy wtedy o naszą wolność walczyły...już by nie było o co. Ruch na rondzie! ojejej
Krótkie spodenki w sierpniu(lato??)
Dresu nie widać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2019-08-02 10:45
Race, krzyki to kibole lub narodowościowy. Ta heca nie miała nic wspólnego z oddaniem pamięci tym wszystkim, który zginęli w Powstaniu Warszawskim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-08-02 10:14
Dla wszystkich którym się nie spodobało huczne okazanie jak bardzo ważne to święto jest dla Polaków krótka informacja. Chłopaki podczas syren stanęli na baczność i uczcili walczących za nas ciszą. Po syrenach pokazali że to nie jest tylko dzień który trzeba odbębnić jak w większości takich miast. Za to właśnie wielki szacunek dla nich. Natomiast ludzie którzy to krytykują to przysłowiowe Jurki którzy nawet nie byli w stanie wyjść z przed telewizora i pokazać swoją obecność. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-08-05 10:34
Nawet jak padało to nie można było na te 3 minuty zdjąć czapek i kapturów?
I jak mówimy o staniu na baczność to nic się nie trzyma w rekach gdy stoimy na baczność :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-11 # Guest 2019-08-02 14:34
Nie było stania na baczność tylko przeskakiwanie z nogi na noge i bieganie po rondzie. Do tego kaptury na głowach, czyżby padało?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-08-02 20:39
Cytuję Guest:
Nie było stania na baczność tylko przeskakiwanie z nogi na noge i bieganie po rondzie. Do tego kaptury na głowach, czyżby padało?

Padało :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-08-02 19:40
A nieee???!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-08-02 15:16
Cytuję Guest:
Nie było stania na baczność tylko przeskakiwanie z nogi na noge i bieganie po rondzie. Do tego kaptury na głowach, czyżby padało?

nie ** wcale nie padąło, mokro widać krople deszczu ahha ale nie nie padało :)

pomysł mega! brawo pany ogien i jazda!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-08-02 12:03
Fajnie zakrzywiac rzeczywistosc. Nawet minuta nie minela jak zaczeliscie drzec japy. Racami I dymem ograniczyliscie widocznosc na drodze powodujac, jak ktos slusznie zauwazyl zagrozenie. I jeszcze jedna uwaga, jest roznica miedzy krzykiem a stadionowym darciem mordy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-08-02 19:42
Następny ZAGROŻONY na rondzie :lol: :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-08-03 15:03
Następny patriota wyklęty :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-08-03 14:37
Zagrożeni to wy byliście najbardziej, bo co chwile wjeżdżały w was samochody a wy zamiast czcić powstańców to skupialiscie się nad wyzywaniem kierowców - gdzie tu logika?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-08-02 10:13
Wioche to wy ludzie robicie .Przeszkadza wam to ze odpalili race chyba wam przeszkadza to ze zatrzymano wam ruch i nie mogliście dalej jechac .Kto z was się zatrzymał na ta minutę?odpowiem wam nikt z Was .Więc cicho cieszmy sie ze chlopaki wyszli i uczcili kolejna rocznicę PW bo miasto nic nie robi .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-08-02 10:13
Ludzie o pamiętajcie się- kazdemu przychodzi tak łatwo krytykowanie! Zebrała się grupa ludzi by uczcić pamięć poległych i walczących w Powstaniu Warszawskim! Super i szacunek im za to! Nikogo nie obrazili - uczcili a co zrobili włodarze Barlinka! Nic!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-08-02 09:43
Ale wiocha. Syreny by wystarczyły. To takie Polskie, darcie ryja i kibolskie race. Zapewne po sobie nie posprzątali. Nie popieram takich zachowań.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-08-02 14:31
Cytuję Guest:
Ale wiocha. Syreny by wystarczyły. To takie Polskie, darcie ryja i kibolskie race. Zapewne po sobie nie posprzątali. Nie popieram takich zachowań.

Wiochę to raczej Pan lub Pani reprezentuje..posprzątali i to dokładnie. Stałam autem przy rondzie i widziałam. Sane syreny? Większość udaje, że ich nie słyszy.. Race i hasło wykrzykiwane było w całej Polsce. Szacun dla chłopaków!!! Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.. Do narzekania jesteśmy pierwsi szkoda, że tylko do tego..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-08-02 20:03
Na obchodach 100-lecia Niepodległości w Warszawie też były race,w Barlinku celebruje się tylko wieńce pod pomnikiem w parku.Co rok,przy każdej okazji,te same delegacje,w tym samym składzie,te same twarze na foto...Jak z matrycy...Jak coś innego-to już złe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2019-08-03 14:18
jezeli miasto wyda pozwolenie i odpowiednio zabezpieczy wydarzenie nie mam z tym problemu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-08-02 11:05
Cytuję Guest:
To takie Polskie, darcie ryja i kibolskie race. Zapewne po sobie nie posprzątali. Nie popieram takich zachowań.


To takie Polskie, narzekać i domniemywać złego, mimo tego, że się tam nie było i nie widziało... Nie popieram takich zachowań.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2019-08-02 09:01
Zamiast rac sugerowałbym flagę, zamiast okrzyków minutę ciszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-08-02 20:18
i jeszcze ubrać się NA CZARNO!!! Powstańcy na pewno zamiast pamięci oczekują marudzenia marudnych ludzi. Którzy nie robią nic, tylko sugerują...
I takich co przez JEDNĄ minutę żałują u t r u d n i a n i a ruchu na rondzie, gdzie inni pofatygowali się specjalnie, żeby wyjść i uczcić ich pamięć i POŚWĘCENIE!!! p.s. jeszcze się nie wystroili jak t rz e b a
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-08-02 07:05
Super inicjatywa, młodzież wreszcie zwróciła uwagę społeczeństwa na tak ważne wydarzenie, niekoniecznie trzeba milczeć, czasem należy wykrzyczeć coś, żeby ktoś inny zwrócił uwagę. POWINNO TAM BYĆ WIĘCEJ OSÓB! Pokutuje w nas nasza polska mentalność, żeby czcić, trzeba milczeć...a dlaczego?! I, jeszcze jedna sprawa, przez kilka ostatnich lat deprecjonuje się rolę powstania, a gloryfikuje żołnierzy wyklętych, słusznie, że młodzież wykrzyczała światu kim są dla nas-pokoleń następnych powstańcy i jaki etos niosą ze sobą. CHwała bohaterom!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-08-02 06:14
Niestety, gdybym nie wiedziała że chodzi o uczczenie Powstania Warszawskiego to bym pomyślała że panowie wracają po wygranym meczu. Przydałby się choć jeden symbol związany z Powstaniem a tu panowie z racami w dresach i krótkich spodenkach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-08-02 20:29
jakich dresach!!!???A w co Pani była ubrana tego letniego dnia? I jak pani uczciła TĘ chwilę..?
Co wy z tymi meczami???Jeden zacznie ,to stado baranów za nim. Krótkie spodnie są na lato,a race też stworzone do innych celów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-08-02 09:13
A co ci przeszkadzają race, dresy, krótkie spodenki???? WW całym kraju 1 sierpnia odpalane są race. Moim zdaniem to piękny gest, wręcz symbol! A przepraszam gdzie oficjalne w garniturach, garsonkach? No gdzie? Gdyby przyszło nam bronić kraju to kto pierwszy zerwał by się do walki? Ten w garniturze z teczką czy w spodenkach, dziś trzymający racę! Zastanów się kobieto zanim coś głupiego napiszesz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-08-02 20:48
Nie zrozumiałe skąd się tacy ludzie biorą, jak ma być dobrze na tym świecie...jedni starają się jakoś uczcić te chwilę,a inni tylko krytykują. Kto będzie walczył za nas jak trzeba będzie ? Na pewno nie ci drudzy-będą patrzyć na ubiór i co inni powiedzą,czy się spodoba i czy wypada, a czy nie skrytykują...Biada oj biada...SMUTNE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-08-02 09:04
W punkt. Niektórym zależy tylko na tym, żeby robić dym. Z drugiej strony może lepiej bez symboli bo w naszym kraju obok symbolu Polski Walczącej "najprawdziwsi patrioci" dzierżą symbol falangi albo krzyż celtycki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-08-02 01:34
Wolałabym aby w naszym mieście zorganizowano koncert lub wspólne śpiewanie. I przestrzeń na zadumę. Race i okrzyki źle mi się kojarzą. Doceńmy życie ludzi a nie ideę wojny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-08-02 09:22
a kto tu docenia ideę wojny? Bzdura! Piękny gest młodych, odważnych. Chyba zaściankowość się załączyła co niektórym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-08-02 20:57
zaściankowość? to nie *** ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-08-02 07:16
Nie rozumiem tego oburzenia...młodzi ludzie, którzy wykrzyczeli światu dumę z dokonań swoich przodków godni są uznania, a nie krytyki! Zwłaszcza w tych dziwnych czasach, gdy nie mamy zbyt wielu autorytetów, taka postawa utwierdza mnie w przekonaniu, że nasza młodzież, to wartościowi ludzie, ludzie myślący, szanujący historię. Niestety, czy to się komuś podoba, czy nie, nie jesteśmy wyobcowani z przeszłości i wbrew hedonistycznemu podejściu do życia musimy czasem wykrzyczeć światu co jest wartością . Miłość ojczyzny jest wartością i właśnie taka postawę zaprezentowały nam te osoby, mi race nie przeszkadzały, bardziej śmieszy mnie składanie kwiatów "po sznurku" przed pomnikiem Piłsudskiego, lepiej byłoby położyć wiązankę kwiatów, a pieniądze spożytkować na szczytny cel, np. budowę "Bratka", ale to moja osobista sugestia, do której mam prawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-08-02 21:10
Wykrzyczeli i brawo. A skrytykowali pewnie ci co teraz zrobiliby tak, że- niech ktoś nadstawi łeb za mnie ,ja się nie będę narażał ,a wolnością będę się cieszył .Takich teraz pełno, od groma. Fałsz,obłuda i krytyka tych co cokolwiek robią.Tak jak z Owsiakiem,nagonka za czynienie dobra.A przez kogo? takich ***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-21 # Guest 2019-08-02 12:52
Tak, bardzo myslaca I szanujaca ze nie przeszkadza im nielegalnie paralizowac ruch drogowy i w trakcie sygnalu rzucac slowa - hanba i ***.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-08-03 12:46
Nielegalnie, to można bimber pędzić na działce :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2019-08-03 13:10
Ignorancja jest gorsza od głupoty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-08-02 21:19
hańba to uslyszała tylko moja dusza po przeczytaniu tego komentarza.PARALIŻOWAĆ(1 min.) RUCH drogowy- wielka autostrada??-nie kilka autek w Barlinku ,które w *** mają historie, Polske ,wolność,i kto nią tam walczył...!
Zadnego PARALIŻU ja tam nie widze,chyba twojego ***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-08-02 16:28
Zobaczcie, jak podejście do historii potrafi nas poróżnić...to takie polskie...pewnie podobnie będzie na Westerplatte 1 września...żałosne, ale prawdziwe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-08-02 16:26
No, toś się nastał i naczekał, całą minutę...którą i tak , jako przyzwoity człowiek powinieneś stać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-08-04 20:29
W punkt :roll:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-08-01 22:01
Fajnie że młodzież pamięta i przeżywa rocznicę PW, ale race są tu nie na miejscu. Walczącym i poległym oddaje się cześć minutą ciszy a ni darciem mordy i festynem rodem ze stadionu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-08-02 09:19
Bez przesady!!! Uważam, że to wspaniała i piękna inicjatywa! Żadne "Darcie mordy rodem ze stadionu"! Jeśli nigdy nie byłeś/aś na stadionie to nie zrozumiesz. Cała Polska podobnie świętowała, a w Barlinku oczywiście taki sposób przeszkadza!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2019-08-02 11:14
Bez przesady ? Po pierwsze, tą ,,piękną inicjatywą'' stworzyliście zagrożenie bezpieczeństwa na drodze zarówno dla siebie jak i dla kierowców - założę się ze znajdzie się pare paragrafów na ten temat. Po drugie chcesz usprawiedliwiać stadionowe ryki?, naprawdę ?jest wideo, wszystko widać i słychać. Po trzecie jak co roku w barlinku są harcerze z tej okazji. Dlaczego was tam nie było? Przestańcie inspirować się ,, prawdziwymi patriotami,, ,którym brak rekolekcji i refleksji a przedewszystkim kultury i obycia bo dzięki temu bardziej będziecie postrzegani jako kibole a nie patrioci !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-08-02 21:53
jakie zagrożenie!!!???co za ***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-08-02 19:23
Wielkie zagrożenie! :D Śmiechu warte, brak słów... Te pare autek mogło się zatrzymać na TĄ MINUTĘ
Wielka autostrada :D Wielkie zagrożenie! :lol:
Chłopaki!!!Przepuście tą karetkę !!! i straż pożarną też!!! :-? :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-08-03 14:52
Ktoś wcześniej dobrze napisał : ,, ignorancja jest gorsza od głupoty,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2019-08-02 12:24
Cytuję Guest:
Bez przesady ? Po pierwsze, tą ,,piękną inicjatywą'' stworzyliście zagrożenie bezpieczeństwa na drodze zarówno dla siebie jak i dla kierowców - założę się ze znajdzie się pare paragrafów na ten temat. Po drugie chcesz usprawiedliwiać stadionowe ryki?, naprawdę ?jest wideo, wszystko widać i słychać. Po trzecie jak co roku w barlinku są harcerze z tej okazji. Dlaczego was tam nie było? Przestańcie inspirować się ,, prawdziwymi patriotami,, ,którym brak rekolekcji i refleksji a przedewszystkim kultury i obycia bo dzięki temu bardziej będziecie postrzegani jako kibole a nie patrioci !



Brawo! nic dodac nic ujac!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-08-01 21:27
Brawo chłopcy za piękny gest , gdyby nie Wasza inicjatywa to tylko syreny by były. Jesteście zgraną paczką że potrafiliście się zmobilizować by oddać Cześć i Chwałę Bohaterom. Brawo Wy !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-08-01 20:53
Chwała bohaterom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-08-01 20:33
A pochylić głów i złożyć hołdu bohaterom nie można bez użycia rac? Z tego co wiem, to ich używanie jest zakazane. Nie rozumiem co to za moda :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-08-02 21:51
nie moda,race są stare jak świat, były używane do wołania na ratunek, a teraz do uczczenia jakiejś wzniosłej chwili. Jak ktoś ma inne ,ograniczone skojarzenia to trudno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-08-02 09:23
a nie jest zakazane!- na szczęście!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 # Guest 2019-08-01 20:21
Kurcze, ale mięczak ze mnie aż sie wzruszyłam. Gratuluje pomysłu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-08-01 20:18
Panowie szacun za tą inicjatywę. Miło było popatrzec jak młodzi ludzie pamietaja i szanuja ludzi, którzy walczyli i ginęli za nasza wolnosc.. Chwała poległym.... Pamiętamy i dziękujemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+34 # Guest 2019-08-01 19:53
Akcja na duży plus! Brawa za pomysł. Cześć i chwała bohaterom!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-08-01 19:33
Inicjatywa świetna mimo że spontaniczna. Gdyby nie chłopaki to poza odgłosem syren nic by się nie działo w naszym mieście a przecież to święto państwowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-08-02 10:15
Dokładnie tak burmistrz jak zwykle przespał !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-08-01 19:21
Brawo dla barlineckiej młodzieży. Tak trzymać !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # Guest 2019-08-01 18:36
Chwała Bohaterom! Brawa dla organizatorów!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-08-01 18:32
Zuchy i to mi się podoba będzie w razie "W" iść z kim na wojnę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-08-01 23:53
Cytuję Guest:
Zuchy i to mi się podoba będzie w razie "W" iść z kim na wojnę.

jaką wojnę ? chyba że wirtualną z komórką w ręku.Dzisiaj to 3/4 by uciekła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi