pldaenfrdeuk


 piątek 13 grudnia 2019r.   imieniny: Łucja, Otylia, Włodzisława

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Ochotnicza Straż Pożarna w Pełczycach, zaprasza wszystkich, nie tylko mieszkańców Gminy Pełczyce, na warsztaty dotyczące pożarów sadzy w przewodach kominowych. 17 sierpnia godz. 16.00 – 19.00 plac przy remizie OSP Pełczyce (ul. Pełczyk 6).

Projekt jest realizowany w ramach programu "Społecznik na lata 2019-2021 - Program Marszałkowski". Specjalnie dla Państwa, szykowany jest specjalny model przewodu kominowego, przy pomocy którego zademonstrowany zostanie przebieg pożaru sadzy. Druhowie przedstawią także zagrożenia występujące przy takich pożarach.

REKLAMA

W ramach projektu zakupiony został zestaw specjalistycznych lanc gaśniczych przeznaczonych do gaszenia m.in. pożarów sadzy oraz pożarów budynków mieszkalnych. W czasie warsztatów strażacy zademonstrują działanie tych urządzeń. Kolejną atrakcją będzie szykowana przez druhów makieta pomieszczenia mieszkalnego, która zostanie wykorzystana do pokazania jak szybko rozwija się pożar w budynkach mieszkalnych. 

 

Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej PSP w Choszcznie do pokazów wykorzystana zostanie również kamera termowizyjna. Przy jej pomocy, wszyscy będą mogli zobaczyć, jakie temperatury występują w trakcie demonstrowanych pożarów. 

Serdecznie zapraszamy.

OSP Pełczyce

 

barlinek

 

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież