pldaenfrdeuk

 piątek 18 września 2020r.   imieniny: Irena, Irma, Józef, Tytus

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Kolejna runda żużlowego Grand Prix za zawodnikami. Tym razem niemieckie Teterow okazało się być szczęśliwe dla Bartosza Zmarzlika, który zajął drugie miejsce i wrócił na pozycję lidera całego cyklu.

W poprzedniej rundzie, która odbyła się w Malilli, nasz zawodnik zakończył swój udział na półfinale i do dorobku dopisał tylko 8 punktów. Wtedy jego najgroźniejszy rywal, czyli Leon Madsen wywalczył 14 punktów i jego przewaga po tym turnieju wynosiła sześć punktów. Wielu zastanawiało się, czy Zmarzlikowi uda się odrobić taką stratę do tak dobrze dysponowanego Duńczyka.

REKLAMA

Turniej w Niemczech układał się jednak od początku po myśli 24-latka z Kinic. Bartosz Zmarzlik rozpoczął od wygranego wyścigu, a później dokładał kolejne cenne punkty, dojeżdżając do mety najdalej na drugiej pozycji. To pozwoliło mu zdobyć 12 punktów w rundzie zasadniczej i ze spokojem podchodzić do walki w półfinale. W półfinale Bartek stanął na starcie obok najgroźniejszego rywala. Jednak Madsen nie poradził sobie z Polakami, bo na metę przed Zmarzlikiem wjechał jeszcze Maciej Janowski i to duet biało-czerwonych awansował do finału, a Duńczyk zakończył swój udział z dorobkiem 10 punktów.

 

It’s not a #SpeedwayGP without a selfie! 🤳 Your Aztorin #GermanSGP 🇩🇪 top three!

Opublikowany przez FIM Speedway Grand Prix Niedziela, 1 września 2019

 

W wielkim finale oprócz Zmarzlika i Janowskiego byli jeszcze Matej Zagar i Niels Kristian Iversen. Najlepiej spod taśmy ruszył Janowski, który od początku uciekał rywalom. Zmarzlik początkowo jechał na końcu stawki, ale na drugim okrążeniu wyprzedził dwóch rywali jednym atakiem i wyjechał na drugie miejsce. Do Janowskiego było jednak już za daleko i nasz zawodnik wpadł na metę za kolegą z reprezentacji. Tym samym Bartek zajął drugie miejsce w GP w Teterowie, a do swojego dorobku dołożył 16 punktów. Po tym turnieju dogonił Madsena w klasyfikacji przejściowej całego cyklu i ponownie obaj ci zawodnicy liderują.

Nie patrzę na klasyfikację generalną. Jestem bardzo szczęśliwy, że zająłem w tym turnieju drugie miejsce. Tor był bardzo twardy. Miałem nowy silnik i udało się go dobrze dostroić do panujących warunków. Czekam już na kolejne zawody - mówił Zmarzlik w wywiadzie telewizyjnym zaraz po zawodach.

Do końca cyklu pozostały już tylko trzy turnieje. W najbliższą sobotę zawodnicy powalczą o punkty w Vojens, 21 września w Cardiff i wielki finał odbędzie się 5 października na toruńskiej MotoArenie.

Dawid Lis

Wyniki:
1. Maciej Janowski (Polska) - 16 (2,2,2,2,2,3,3)
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 16 (3,2,2,3,2,2,2)
3. Matej Zagar (Słowenia) - 15 (3,3,1,3,1,3,1)
4. Niels Kristian Iversen (Dania) - 13 (2,3,1,2,3,2,0)
5. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 10 (0,0,3,3,3,1)
6. Leon Madsen (Dania) - 10 (3,1,2,0,3,1)
7. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 9 (1,1,3,2,2,0)
8. Patryk Dudek (Polska) - 8 (0,3,3,1,1,0)
9. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 8 (3,2,2,0,1)
10. Artiom Łaguta (Rosja) - 8 (1,2,0,3,2)
11. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 8 (2,3,1,1,1)
12. Jason Doyle (Australia) - 6 (2,0,3,1,0)
13. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 4 (0,1,0,0,3)
14. Martin Vaculik (Słowacja) - 4 (1,1,0,2,0)
15. Janusz Kołodziej (Polska) - 2 (0,0,1,1,0)
16. Martin Smolinski (Niemcy) - 1 (1,0,0,0,-)
17. Kai Huckenbeck (Niemcy)- 0 (0)
18. Max Dilger - NS

Biegi Bartka:
3. Zmarzlik, Iversen, Lindgren, Sajfutdinow
6. Woffinden, Zmarzlik, Lambert, Kołodziej
12. Doyle, Zmarzlik, Zagar, Łaguta
15. Zmarzlik, Janowski, Dudek, Smolinski
17. Madsen, Zmarzlik, Lindbaeck, Vaculik
Półfinał nr 1: Janowski, Zmarzlik, Madsen, Lindgren
Finał: Janowski, Zmarzlik, Zagar, Iversen

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.