pldaenfrdeuk


 poniedziałek 20 stycznia 2020r.   imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Reklama

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (4)

01 września to bardzo pracowity dzień dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełczycach. Tuż przed godz.17.00 otrzymali wezwanie po pożaru lasu przy wyjeździe z Pełczyc w stronę Barlinka.

Płonął tam las sosnowy a z ogniem walczyły dwa zastępy OSP z Pełczyc, po jednym z OSP Płotno, Boguszyny i JRG Choszczno. Na miejscu pracowali także leśnicy z Nadleśnictwa Barlinek. Spłonęło około 1 ha lasu. 

REKLAMA

Niecałą godzinę po pierwszym wezwaniu, konieczne był szybkie przemieszczenie się do Jarosławska, bowiem stamtąd napłynęło kolejne zgłoszenie. Tam, płonie ok. 120 balotów słomy.

Jak udało nam się dowiedzieć od strażaków z OSP Pełczyce, akcja gaśnicza potrwa jeszcze wiele godzin. Na miejscu pracuje OSP Pełczyce, OSP Krzęcin i OSP Zamęcin.

monikary

 

Foto: OSP Pełczyce

barlinek

 

 

Komentarze  

+16 # Guest 2019-09-01 20:35
Troszke to dziwne ze ostatnimi czasy jak jest pozar to po chwili zaraz jest gdzies niedaleko drugi. Zbieg okoliczności czy komus sie nudzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-09-01 19:35
Pełen podziw i uznanie dla strażaków
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież