pldaenfrdeuk


 poniedziałek 20 stycznia 2020r.   imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

02 września  społeczność SP nr 1 wzięła udział w pięknej uroczystości upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Związku Dzieci Wojny oraz Stowarzyszenia Miłośników Kresów Wschodnich. Wspólnie uczciliśmy pamięć osób poległych w wyniku agresji radziecko – niemieckiej na nasz kraj, oraz tzw. „przerwanego marszu” do szkoły.

Wysłuchaliśmy apelu o pokój na świecie odczytanego przez Pana Józefa Urbanowskiego, a także hymnu Dzieci Wojny, w trakcie którego młodzież z klasy 6A obdarowała starsze pokolenie czerwonymi różami. Następnie przed budynkiem szkoły zasadziliśmy wspólnie symboliczny dąb , na pamiątkę tego wydarzenia.

REKLAMA

Spotkanie zakończyło się w Muzeum Regionalnym , gdzie przy kawie i ciastku wspominaliśmy dawne dzieje.

Akcja #PrzerwanyMarsz została zorganizowana przez Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Polskich Dzieci Wojny - prof. Jacka Kurzępe oraz przez Zespół Koordynacyjny Związków i Stowarzyszeń Polskich Dzieci Wojny. Nasza szkoła wraz z Muzeum Regionalnym w Barlinku włączyła się do wspólnych obchodów upamiętniających wybuch wojny.

Pragniemy podziękować Pokoleniu Dzieciom Wojny za wspólną inaugurację nowego roku szkolnego oraz uczestnictwo w akcji Przerwany Marsz.

SP1

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież