pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 czwartek 21 stycznia 2021r.   imieniny: Agnieszka, Epifani, Marcela

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

W sobotę, 7 września, w parku przy świetlicy w Moczkowie odbyły się dożynki wiejskie, czyli popularne święto plonów. Plonów zarówno tych z pól, jak i ogródków. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną.

W jej trakcie dziękowano m.in. za tegoroczne plony, z których wypieczono dwa bochenki chleba, a które są symbolem święta rolników i działkowców. Chlebem, z uczestnikami dożynek podzielili się zastępca burmistrza Barlinka Krzysztof Paszek i sołtys Moczkowa Piotr Kołosowski.

REKLAMA

Tuż po tej części dożynek, wszyscy zasiedli do stołów, na których pojawiły się potrawy z grilla, ciasta, napoje. Jak zawsze w trakcie dożynek, odbyły się konkursy, w których udział wzięli starsi i młodsi uczestnicy uroczystości. Do tańca przygrywał zespół Soler. I co najważniejsze, nikomu z uczestników dożynek nie przeszkadzał padający deszcz. Organizatorem święta plonów był sołtys i Rada Sołecka Moczkowa. Za naszym pośrednictwem organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie dożynek sponsorom: Boys Toys Sport Dawid i Adrian Zych, Sklep Karafka, Bola Bogdan, Owczarz Sebastian, Potyra Dariusz, Borowski Waldemar, Bartnicki Andrzej, Michalski Marek.

 

js

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.