pldaenfrdeuk

 

 


 sobota 6 marca 2021r.   imieniny: Róża, Wiktor, Wojsław

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

W sobotę, 7 września, w parku przy świetlicy w Moczkowie odbyły się dożynki wiejskie, czyli popularne święto plonów. Plonów zarówno tych z pól, jak i ogródków. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną.

W jej trakcie dziękowano m.in. za tegoroczne plony, z których wypieczono dwa bochenki chleba, a które są symbolem święta rolników i działkowców. Chlebem, z uczestnikami dożynek podzielili się zastępca burmistrza Barlinka Krzysztof Paszek i sołtys Moczkowa Piotr Kołosowski.

REKLAMA

Tuż po tej części dożynek, wszyscy zasiedli do stołów, na których pojawiły się potrawy z grilla, ciasta, napoje. Jak zawsze w trakcie dożynek, odbyły się konkursy, w których udział wzięli starsi i młodsi uczestnicy uroczystości. Do tańca przygrywał zespół Soler. I co najważniejsze, nikomu z uczestników dożynek nie przeszkadzał padający deszcz. Organizatorem święta plonów był sołtys i Rada Sołecka Moczkowa. Za naszym pośrednictwem organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie dożynek sponsorom: Boys Toys Sport Dawid i Adrian Zych, Sklep Karafka, Bola Bogdan, Owczarz Sebastian, Potyra Dariusz, Borowski Waldemar, Bartnicki Andrzej, Michalski Marek.

 

js

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.