pldaenfrdeuk

 poniedziałek 10 sierpnia 2020r.   imieniny: Asteria, Bernard, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Sporo w ostatnim czasie mówiło się o konieczności wybudowania nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pisaliśmy o tym w artykułach „Śmieciowy problem na sesji”, „OPB pisze do rady miejskiej i burmistrza”, „List otwarty Organizacji Przedsiębiorców Barlinek ws. PSZOK”.

Przypomnijmy, że chodziło w nich o przeniesienie PSZOK z ulicy Szpitalnej, na ulicę Okrętową. Wiązało się to m.in. z koniecznością zakupu terenu pod tą inwestycje od prywatnego właściciela. O dalsze losy tej inwestycji pytał burmistrza, w trakcie sesji Rady Miejskiej, radny Rafał Szczepaniak.

REKLAMA

- Na jakim etapie jest zakup nieruchomości pod tą inwestycję? - pytał radny. Z tego, co wiem jeden oferent wycofał sie, ale wpłynęła kolejna oferta. Czy dojdzie do finalizacji tego wszystkiego?

Podkreślał, że w jednym z apeli do burmistrza podpisali sie przedsiębiorcy i mieszkańcy. On, jako mieszkanie nie jest tej inwestycji przeciwny. Wspominał w swojej wypowiedzi, że była szansa na pozyskanie środków na te inwestycję z zewnątrz, aby tą inwestycje przeprowadzić. Pytał, czy jeżeli gmina będzie musiała te inwestycje przeprowadzić na swój koszt, czy nadmiernie sie nie zadłuży? Podkreślał, że działki pod inwestycję można było kupić, jedną za 630 tys. zł i drugą (oferta pojawiła się nieco później) za 480 tys. zł.

 

Burmistrz Dariusz Zieliński odpowiadał.

- Właściciele nieruchomości (tej za 630 tys. zł) napisali pismo, że wycofują swoją ofertę sprzedaży nieruchomości na rzecz gminy. Po sesji nadzwyczajnej otrzymałem ofertę zakupu nieruchomości po sąsiedzku, pod potrzeby PSZOK, z ta kwotą o której mowił pan wiceprzewodniczący (480 tys. zł.). Oferta była atrakcyjna, chociaż teren znajdował sie poza naszym planem miejscowym naszej strefy przemysłowej. Poprosiłem o spotkanie z oferentami i do takiego spotkania doszło. W jego trakcie zapowiedziałem, że w wypadku dojścia umowy do skutku, będę żądał zachowania ceny jaką zaoferowali, czyli 480 tys. zł. Bez względu na wycenę biegłego. W tym momencie dwójka, z trzech współwłaścicieli nie była w stanie sie określić i ustaliliśmy termin kolejnego spotkania. Dwa kolejne nie odbyły się, dostałem jednocześnie pismo, że wycofują swoją ofertę - mówił m.in. burmistrz Zieliński.

Tym samym w chwili obecnej budowa nowego PSZOK została wstrzymana. Co zaś tyczy się dofinansowania inwestycji, burmistrz wspomniał, że rok 2019 najprawdopodobniej jest ostatnim rokiem, aby takie pieniądze pozyskać.

js      

 

Komentarze

+1

Guest

Przecież temat PSZOKu cięgnie się od co najmniej 5 lat... teraz pan burmistrz się obudził że dofinansowanie przepadnie?
A poza tym co z odpadami zmieszanymi? dalej mają być ładowane w PGKu? przecież PSZOK w ogóle nie rozwiązuje tego tematu, to jest zbiórka selektywna!

Guest

Cytuję Guest:
Prezes PGKu mówił na sesji że jest gotowa dokumentacja, a teraz lokalizacja uciekła. I pieniądze w błoto wyrzucone, pewnie nie małe i w dodatku nasze, podatników :(

To w Gminie Barlinek częsta sprawa!
+1

Guest

Cytuję Guest:
A w barlineckiej zabytkowej hali sportowej selektywną zbiórkę zrobić :) i tak stoi pusta i niewykorzystywana od paru lat.

A może na rynku?Takie ładne miejsce z każdej strony można dojechać ,Jeszcze czego w takiej pięknej hali sportowej ?????Selektywna zbiórka powinna znajdować sie w miejscu nie daleko od mieszkańców Barlinka i naturalnie w miejscu gdzie każdy może dojechać .
.
+12

Guest

Kiedy obecna władza była w opozycji to mało głowy nie urwała poprzedniemu burmistrzowi za nie zagospodarowanie hali. Niegospodarność grzmiano! A teraz co? Druga kadencja i nic? Fajnie się poucza i karci innych jak się chce zdobyć władzę , tylko samemu ciężko jest swoje mądrości wypowiadane ganiąc innych , zrealizować jak się już władzę zdobyło.
+9

Guest

Prezes PGKu mówił na sesji że jest gotowa dokumentacja, a teraz lokalizacja uciekła. I pieniądze w błoto wyrzucone, pewnie nie małe i w dodatku nasze, podatników :(

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.