pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 czwartek 21 stycznia 2021r.   imieniny: Agnieszka, Epifani, Marcela

Reklama

A A A
4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (5)

Na każdej sesji barlineckiej Rady Miejskiej poruszane są tematy związane z bezpieczeństwem w gminie, porządkiem i dewastacjami mienia komunalnego. Jedną z przyczyn tego wszystkiego jest alkohol. Łatwość w dostępie do niego.

Wystarczy w niedzielny poranek udać się na ścieżkę rowerową, nad jezioro, żeby zobaczyć ślady libacji. Z łatwym dostępem do alkoholu postanowili zawalczyć radni Rady Miejskiej Dębna. Na swojej ostatniej sesji podjęli uchwałę o zakazie sprzedaży alkoholu na wynos w godz. od 22:00 do 6:00 rano. Zakaz nie dotyczy restauracji, pubów, czy kawiarni.

REKLAMA

Jak mówił w trakcie sesji burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki, jeżeli ta uchwała spowoduje, że jeden dzieciak nie sięgnie po alkohol, w jednej rodzinie nie dojdzie do tragedii to już będzie sukces. Zapowiedział zarazem, że zwróci się do władz gmin sąsiednich z propozycją ograniczenia handlu alkoholem, tak jak w Dębnie. Być może tym sposobem powiat myśliborski stanie sie pierwszym powiatem w Polsce, gdzie w godz. od 22:00 do 6:00 rano nie będzie można kupić alkoholu na wynos.

Czekamy na opinie naszych czytelników na powyższy temat. Chętnie opublikujemy wypowiedzi barlineckich radnych, którzy stanowią prawo miejscowe. Bo temat wart jest zastanowienia.

js

 

Komentarze

+1

Guest

To prawda,że jak za PRL.Kto będzie chciał kupić alkohol,ten i tak kupi.Każdy powinienem mieć prawo wyboru.Przepis na który powołuje się Burmistrz jest z 1982 roku,a więc z okresu stanu wojennego.To się zle kojarzy,a Burmistrz jest na tyle młody,że nie pomięta tych czasów.Zle Pan robi Panie Burmistrzu.
+3

Guest

A gdzie w tej dyskusji jest glos Urzedu Miasta, Burmistrza. Jako gospodarz miasta chyba interesuje sie tym, co dzieje sie na jego podworku.
Tak pieknie byl przygotowany podczas kampanii, a teraz tylko Nordic Walking!
+7

Guest

Chętni do policji są. To, że jest mniejsza obsada w Barlinku to chyba nie problem zarobków (jakie by nie były) tylko rozlokowania zasobów - w Myśliborzu przecież wielka komenda została zbudowana, a w Barlinku ograniczona.
+8

Guest

Właśnie gdzie jest Policja?
Od lat obserwuję postępującą anarchię w społeczeństwie u nas w Barlinku a także szerzej w całym kraju.
Pijani i naćpani, wszędzie meliny (na ławkach, pod klatkami, przy sklepach w piwnicach w parkach) piją bez żadnego wstydu publicznie także tam gdzie bawią się dzieci. Awanturnicy, bandyterka, groźne typy grasują wieczorami niczym dzikie agresywne zwierzęta. Wszędzie śmieci, niszczenie mienia publicznego i prywatnego. Piraci w samochodach i na motorach hałasują i stanowią zagrożenie dla innych. Psy wyprowadzane na trawniki i na chodniki aby załatwic swą potrzebę, ujadają całe dnie i noce tak jakby to bylo w porządku wobec innych którzy oczekują spokoju.
Gdzieś to wszystko się rozjechało i normy społeczne zostały poluzowane.
Nie tak sobie wyobrażam ład społeczny w cywilizowanym kraju w 1/5 21 wieku.
Liczę ze ktoś przytomny pójdzie po rozum do głowy gdy nie jest jeszcze za późno i zrobi z tym porządek tak aby każdy mógł żyć bezpiecznie i w spokoju.
Więc gdzie jest ta Policja?
Gdzie jest Straż Miejska?
Gdzie są stróże prawa?
Gdzie są rodzice, nauczyciele, autorytety?
Przykład idzie zawsze z góry. Rozluźnić normy społeczne jest bardzo łatwo, poskładac potem to wszystko bardzo trudno.
+12

Guest

Tyle komentarzy i nawet sądząc po tonie wypowiedzi jest jeden Policjant w dyskusji i nic się nie zmienia. Wczoraj godzina 17:30 w Parku Laskera 4 grupki na spokojnie piją sobie w najlepsze alkohol, buteleczki na widoku, nikt się z niczym nie kryje bo po co przecież i tak nie ma patroli. Ktoś się chyba wygadał, że jest tylko 2 policjantów obsługujących zgłoszenia i nie ma miejsca na interwencję bo to przecież paraliż i miasto jest wtedy bezbronne. 2 policjantów na kilkutysięczne miasto - tu chyba obecni włodarze powinni się zastanowić czy to wystarcza. Skoro jest ich "tylko" 2 to nie ma siły, żeby w Parku Laskera był porządek i nie można ich o to winić no bo niby dlaczego. Pójdą we dwóch, dzieciaki się rozbiegną, trzeba będzie pewnie użyć siły a to później procesować się rodzice będą bo dzieci niewinne. W sumie tak wczesne picie kończy chyba dyskusję na temat zakazu od 22:00 do 06:00.
+7

Guest

Dopóki policjanci będą tak słabo nagradzani i doceniani, trudno będzie znaleźć odpowiednich kandydatów do tego zawodu. Nie da się ukryć że w tej chwili nie jest to profesja ciesząca się uznaniem i poważaniem wśród mieszkańców oraz potencjalnych kandydatów do wykonywania tego zawodu. Wręcz przeciwnie, słyszy się tylko kpiny i opinie podważające kompetencje i poczynania policjantów. Należy to zmienić jak najszybciej bo Barlinek i nie tylko zmieni się w miejsce bezprawia.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.