pldaenfrdeuk


 niedziela 22 września 2019r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Patrząc na swoich bliskich, chcemy aby byli oni bezpieczni każdego dnia. Dbamy o nich, jednak sami nie jesteśmy w stanie zapanować nad wszystkim. Jednym z czynników będącym poważnym zagrożeniem, jest brak odpowiednich warunków dla ruchu pieszego, szczególnie na obszarach wiejskich.

I właśnie teraz możecie mieć na to wpływ. Wspólnie możemy zadbać o pieszych w miejscowości Jaromierki. Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i spowolnienie ruchu pojazdów w miejscowości Jaromierki - jest to jedno z zadań, które dzięki Państwa głosom, może zostać zrealizowane w ramach Barlineckiego Budżetu Obywatelskiego 2020.  01 września ruszyło głosowanie, w którym to Państwo zadecydują, na co zostaną wydane pieniądze gminne. Głosować można na jedno zadanie miejskie i dodatkowo na jedno zadanie sołeckie.

REKLAMA

Do Barlineckiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok, wpłynęło pięć wniosków. Są to:

ZADANIE MIEJSKIE

-  Zakup karetki sanitarnej dla Szpitala Barlinek Sp. z o.o.

Karetka ta będzie spełniała wiele zadań niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania szpitala – znacznie poprawi sytuację sprzętową, poprawi jakość i niezawodność usług medycznych, poprawi standard wykonywanych usług medycznych, zwiększy sprawność i skuteczność pomocy doraźnej w nagłym zdarzeniu, zapewnieni szybkie przewiezienie i przyjęcia pacjenta do szpitala  usprawni przewóz leków, krwi lub preparatów do badań histopatologicznych, wyeliminuje koszty związane z eksploatacją starego ambulansu (koszty napraw) oraz skróci czasu średniego dotarcia ambulansu.

 

barlinek

 

ZADANIE SOŁECKIE

- Plac zabaw i siłownia zewnętrzna w Rychnowie – taki plac zabaw, byłby z pewnością znakomitą alternatywą dla komputerów. Poprawiłyby się również relacje społeczne a siłownia przyczyni się do podniesienia aktywności fizycznej mieszkańców wsi.

- Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i spowolnienie ruchu pojazdów w miejscowości Jaromierki – jest to jeden z bardzo niebezpiecznych odcinków drogi. Z uwagi na wybudowany tam cmentarz, znacznie zwiększył się ruch pieszy, więc zadbanie o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich oraz o mieszkańców wsi, należy do zdecydowanych priorytetów.

 

barlinek

 

- Mini centrum rekreacyjno - sportowe w Łubiance – podczas gdy wszędzie powstały Orliki, budowane były boiska, w Łubiance zapomniano o najmłodszych mieszkańcach wsi. Czas to zmienić i zadbać o Ich kondycję fizyczną.

- Naprawa drogi gminnej Żydowo – Wilcze – każdy deszcz i śnieg wiąże się z nieprzejezdną drogą a mieszkańcy poważnie obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

W głosowaniu udział biorą mieszkańcy Gminy Barlinek.

Każdy głosujący ma do dyspozycji tylko po jednym głosie na zadanie miejskie i zadanie sołeckie, przy czym można głosować tylko jeden raz. Głos można oddać tylko na jeden projekt miejski i jeden projekt sołecki. Głosowanie odbywa się na karcie do głosowania (pdf).

 

barlinek

 

Wypełnioną kartę do głosowania należy złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Barlinku, ul. Niepodległości 20 lub przesłać listownie na adres: Urząd Miejski w Barlinku, 74-320 Barlinek, ul. Niepodległości 20, z adnotacją na kopercie „Barlinecki Budżet Obywatelski” lub przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pod warunkiem, iż wypełniona karta do głosowania będzie stanowiła skan dokumentu.

Głosowanie trwa do 30 września.

Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości w dniu 8 października.

 

Komentarze  

0 # Guest 2019-09-17 20:15
Po co nam kolejna karetka jak i tak jej nie ujrzymy na naszych drogach, będzie oddelegowana np do Szczecina itp. A poza tym szpital nie najlepiej prosperuje to jak go zamkną to karetkę oddadzą pewnie do Dębna bo nam nie będzie potrzebna wtedy :( Ja jestem np za budową ścieżki rowerowej pieszej chociaż wersji uproszczonej z Barlinka do Krzynki. Jeżdżę tam często i na tych zakrętach szczególnie teraz w okresie jesienno - zimowym spotkać rowerzystę albo co lepsza grupę pieszych idącą obok siebie a nie w rządku, gęsiego i nie oświetlonych odpowiednio gdzie np z przeciwka jeszcze oślepi cię np ciężarówka. ............ dokończcie sobie sami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-09-18 08:54
Wzdłuż ulicy Uklejowej jest ścieżka rowerowa do Krzynki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-09-13 19:46
Zadanie miejskie jeden wybór toż to żaden wybór.To jakaś kpina po co głosować skoro już postanowiono zakup karetki :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-09-13 10:31
Dla Rychnowa jest idealny program dofinansowany min.50% z Ministerstwa Sportu i Turystyki -Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym tzw.Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Czyli oszczędność dla budżetu Gminy!!! Dlaczego więc budżet obywatelski? to marnotrawienie pieniędzy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-09-13 13:47
Cytuję Guest:
Dla Rychnowa jest idealny program dofinansowany min.50% z Ministerstwa Sportu i Turystyki -Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym tzw.Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Czyli oszczędność dla budżetu Gminy!!! Dlaczego więc budżet obywatelski? to marnotrawienie pieniędzy!

Dlaczgo bo dla Rychnowa zawsze wszysto jest czas to skończyć są także inne sołectwa!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-09-13 14:19
Zgadzam się w 100% W Rychnowie już bardzo dużo zrobiono. Soltys i przewodniczący rady miejskiej w jednym to i mają. A co z innymi wnioskami? Podobno przprzewodniczacy rady miasta jest w komisji budżetu obywatelskiego! Czy to nie jest konflikt interesów?? Zresztą rzeczywiście to marnowanie pieniędzy skoro akurat na takie zadanie można mieć tak wysokie dofinansowanie z ministerstwa. Gmina mogłaby takie strefy zrobić kompleksowo w każdej wsi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-09-13 19:53
w komisji jest sołtys Rychnowa :) :) :) to dopiero kpina
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-09-13 09:24
Zpowolnienie i przejście dla pieszych do przystanku przydało by się w krzynce tam jeżdżą jak na f1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-09-13 16:59
No przecież jest na głównej krzyżówce :D Jak się jedzie to w padasz w dziurę po której auto podskakuje jak ping pong .Następnie w kierunku Strzelec przez całą długość Krzynki droga usłana spowalniaczami czytaj garbami które skutecznie spowalniają jazdę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-09-13 04:58
W Jaromierkach droga jest powiatowa. Może tak w ramach budżetu starostwa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-09-13 12:21
Cytuję Guest:
Bezpieczeństwo ponad wszystko! Ilu ludzi i dzieci korzysta codziennie z drogi do Osiny i przystanku, ***. Stawiam na Jaromierki

Proszę składać wniosek do powiatu to wkońcu ich groga a nie gminna!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-09-13 12:17
Dokładnie tak mieszkańcy powinni wiedzieć przecież że to powiat powinien wyłożyć pieniądze!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+37 # Guest 2019-09-12 13:52
Każdy mieszkaniec gminy ma prawo oddać jeden głos.na projekty miejski i jeden na projekt sołecki . Popieram projekt Łubianki niech wkońcu włodarze naszego miasta sobie przypomną o tym sołectwie bo tam od lat nic nie jest robione wiec czas najwyższy !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-22 # Guest 2019-09-13 05:20
Bezpieczeństwo ponad wszystko! Ilu ludzi i dzieci korzysta codziennie z drogi do Osiny i przystanku, ***. Stawiam na Jaromierki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-09-12 13:47
Barlinek ma dostać nową karetkę więc po co powielanie tego w budżecie obywatelskim.Informację pidaję za radiem Szczecin.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2019-09-12 13:07
owszem karetka pojazd na 4 kołach ale niestety nie będzie ona wyjazdową do nagłych przypadków .. tylko jak to już ktoś kiedyś powiedział . Żeby lekarz wyjechał do kogoś kto równie dobrze może przyjechać do lekarza czym kolwiek . dziwi mnie fakt iż w szpitalu będzie więcej karetek niż kierowców . Czy nie lepiej zakup zrealizować dla np. straży która ma tak stare auta że wycofane z podziału są bo już są tak zużyte że ludzie nie mają czym, na akcje jeździć .. nowy wóz dla Rychnowa dobry wóz oddany do Mostkowa owszem tam też potrzebne ale czy Barlinecka OSP nie zasługuje na nowe auto ? czy może szpital pożyczy nowy wóz by mieli czym jeździć ? karetką … kabarety istne kabarety … obsada karetek też znikoma .. jak tak dalej będzie to będzie stała z folią na kołach bo ludzi jakby brak ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-09-12 12:43
podobno Barlinek dostanie nową karetkę z innych funduszy. - W tele jest głośno. tak więc czyż ma być jeszcze jedna? - od przybytku głowa nie boli.

coś z budżetu obyw. powinno służyć wszystkim a nie tylko jakiejś drobnej grupce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-09-13 13:42
Ta drobna grupka to także mieszkańcy gminy o których się zapomina i nic nie robi o wszystko muszą walczyć taka jest prawda! Każdy mógł złożyć projekt o budżet obywatelski i chwała za to tym którzy chcą i walczą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-09-13 20:41
Mądrego zawsze dobrze posłuchać.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-09-12 20:14
Cytuję Guest:

coś z budżetu obyw. powinno służyć wszystkim a nie tylko jakiejś drobnej grupce.


Trzeba było pisać wniosek do budżetu obywatelskiego, a nie teraz marudzić!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-09-12 13:28
Karetke dostanie Barlinek, ale będzie to karetka dlaWoj. Stacji Pogotowia Ratunkowego, nie dla Szpitala.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2019-09-12 16:27
no to ta z budżetu obywatelskiego może przede wszystkim być dla Szpitala i będzie jednocześnie dla wszystkich a nie jakaś dróżka tylko dla wąskiej grupki - chociaż ona też potrzebna jednak nie z budżetu obywatelskiego, ale z ogólnego powinna być zrobiona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-09-13 13:09
Może kiedyś w tej grupie znajdzie się twoja pociecha... Oby była bezpieczna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi