pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 czwartek 21 stycznia 2021r.   imieniny: Agnieszka, Epifani, Marcela

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (29)

Artur Szałabawka polityk, ukończył socjologię na Uniwersytecie Szczecińskim, samorządowiec, uzyskał mandat Rady Miasta Szczecin w 2002, 2006, 2010 roku. Przewodniczący Rady Miasta w latach 2014-2015. Poseł RP od 2015 roku.

Panie pośle, jest Pan posłem obecnej kadencji i ubiega się Pan o powtórny mandat do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości poz.3. Będąc posłem jakie prawo chciał Pan stanowić?

Chciałem zostać posłem, ponieważ tylko na poziomie krajowym mogłem mieć wpływ na politykę komunikacyjną w naszym regionie. Poprzednie rządy, PO-PSL ale i wcześniej SLD, nie dbały o nasz region. O infrastrukturę drogową naszego województwa w szczególności. Moim celem było wyrwanie Pomorza Zachodniego z tej wielowymiarowej zapaści. Chciałem pozyskać dla naszego regionu jak najwięcej inwestycji w infrastrukturę drogową, morską i oczywiście przemysłową. Takie wyznaczyłem sobie zadanie jako poseł.

 

barlinek

 

Proszę o przykład. Do realizacji jakiej pańskim zdaniem najważniejszej inwestycji drogowej w naszym regionie, przyczynił się pan osobiście?

Jedną? Najważniejszą? To trudne. Jest ich wiele, ale proszę: dla mnie najważniejsza jest zachodnia obwodnica Szczecina. Co prawda jest w fazie przygotowania, ale to największa i najważniejsza drogowa inwestycja.

A inne przykłady?

Jest tego sporo dlatego wymienię tylko kilka. Odcinek S3 miedzy Świnoujściem a Troszynem, tunel pod Świną, DK 13 czyli obwodnica Przecławia, DK 26 obwodnica Myśliborza, obwodnica Gryfina, droga Gryfino - Radziszewo w ciagu drogi DK 31, obwodnica Węgorzyna DK 20, rozpoczęcie prac przygotowawczych przy budowie S 10.

To wszystko?

Nie. Podałem przykłady inwestycji realizowanych. Są też takie, które jeszcze nie wyszły z fazy przygotowawczej.

 

barlinek

 

Panie pośle, jest Pan częstym gościem w gminie Barlinek co Pana tu sprowadza?

Bardzo lubię tu przyjeżdżać. Barlinek to perła w zachodniopomorskim, to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek jakie znam. Mam tu przyjaciół i znajomych, których chętnie odwiedzam. Ostatnio, na zaproszenie burmistrza Barlinka, miałem zaszczyt uczestniczyć w różnych pięknych wydarzeniach. Wręczałem nagrody uczestnikom w VII MISTRZOSTWACH POLSKI W EUROPEJSKIEJ STOLICY NORDIC WALKING. Pięknie zorganizowana impreza. Jestem pod wielkim wrażeniem trudu i pracy jaką włożyli organizatorzy w jej przygotowanie. 21 września byłem gościem na X Biesiadzie "Sąsiadki zza miedzy" organizowanej w Rychnowie, w której uczestniczyły panie z 5 gmin. Spotykam się z mieszkańcami gminy Barlinek, rozmawiamy o problemach z jakimi się borykają. Pomogłem mieszkańcom Rychnowa w zakupie ogródków, które uprawiają od lat a nie mogli ich prawnie nabyć. Mam nadzieję i wierzę że współpraca z gminą Barlinek to dopiero początek naszej wspólnej drogi. Jestem pod wrażeniem władz gminy jej zaangażowania i tego co robią dla tutejszej społeczności.

Dziękuję za rozmowę.

Wywiad przeprowadził: Mariusz Brzostek

 

barlinek

 

[Artykuł sponsorowany]