pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 sobota 23 stycznia 2021r.   imieniny: Ildefons, Jan, Klemens

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Inaczej jedziemy samochodem z Pełczyc do Płotna i dalej do Choszczna. Zamiast dawnego skrzyżowania z drogą do Dolic i Warszyna, nowa trasa prowadzi prosto do Płotna. Kierowcy jadą już komfortowym 4-kilometrowym odcinkiem Płotno – Pełczyce.

To już trzeci przebudowany odcinek na drodze wojewódzkiej 151. Duża przebudowa objęła przejście drogi przez Płotno. Powstały tam nowe chodniki, pasy zieleni, zatoki autobusowe oraz parking. Zastosowano udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, takie jak obniżone krawężniki na przejściach dla pieszych oraz płytki integracyjne, wspomagające komunikację osób niewidomych. Przebudowane zostały skrzyżowania, zjazdy, ciągi piesze, zatoki autobusowe i postojowe. Zbudowano nową kanalizację deszczową oraz przebudowano znajdującą się w złym stanie sieć teletechniczną.

REKLAMA

Na szlaku jezdnia została poszerzona do 7 m. Część odcinka poprowadzono nowym śladem, aby zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić komfort podróżowania. Dzięki temu zlikwidowano dotychczasowe mało komfortowe skrzyżowanie z drogą powiatową prowadzącą do miejscowości Dolice. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Wartość całego zadania wyniosła ponad 16,3 mln zł. Dofinansowanie unijne to prawie 13,8 mln zł. 

Droga wojewódzka nr 151 to trasa prowadząca ze Świdwina do Gorzowa Wlkp. W minionej perspektywie unijnej, czyli na lata 2007-2013, ZZDW realizował na tej trasie dwa projekty. Przebudowano wówczas 10-kilometrowy odcinek Węgorzyno - Ińsko oraz 8,7-kilometrowy odcinek Choszczno-Pełczyce. Całkowita wartość obu inwestycji wyniosła 28,1 mln zł.

 

 

W oficjalnym oddaniu drogi do użytkowania wzięli udział m.in. członek zarządu samorządu województwa zachodniopomorskiego Janusz Gromek, starosta powiatu choszczeńskiego Wioletta Kaszak, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Michał Żuber, przedstawiciel wykonawcy. Mieszkańcy Płotna.

js

 

 

Komentarze

-2

Guest

Pełczyce mają drogi w prawie całej gminie nowe. W tym roku rusza remont Pelczyce-Jagow. A w Barlinku? Nic... Ale za to ścieżkę mieliśmy o rok szybciej :D
+2

Guest

I tu powinni uczyć się nasi włodarze ( jako współfinansujący zadanie) jak powinny wyglądać pobocza przy inwestycji. Solidnie i estetycznie a nie jak te nasze przy średnicówce i przy pierwszych lepszych deszczach spływające, bez wzmocnień i zarośnięte chwastami.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.