pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 czwartek 21 stycznia 2021r.   imieniny: Agnieszka, Epifani, Marcela

Reklama

A A A
4.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 4.67 (3)

Wakacje bardzo szybko minęły. Studenci wprawdzie zaczęli naukę w październiku, ale Ci którzy mieli poprawki, zjawili się na uczelniach już miesiąc wcześniej, aby wziąć udział w tzw. kampanii wrześniowej. Tak bowiem w studenckim żargonie, mówi się o wspomnianych poprawkach.

Mówi się również, że student bez egzaminu poprawkowego to pół studenta. Jednak czy Ci, którzy dziś mieli swoje święto na sali widowiskowej BOK, zdali wszystkie egzaminy w terminie? Oczywiście, że tak. 04 października odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie rozpoczęto od uroczystego odśpiewania hymnu „Gaudeamus Igitur” w wykonaniu grupy artystycznej BUTW, pod kierownictwem Romana Lackowskiego.

REKLAMA

Na uroczystość przybyli m.in. Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Przewodniczący RM Mariusz Maciejewski wraz z Radnymi, Starosta Powiatu Myśliborskiego Andrzej Potyra, Radny Rady Powiatu Myśliborskiego Zygmunt Siarkiewicz, Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz, delegacje z zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Pyrzyc, Dębna i Myśliborza oraz słuchacze i sympatycy Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W imieniu Prezes Marii Mitek i wiceprezesa Kazimierza Borowskiego, uroczystość poprowadziła Anna Adamiok. W części artystycznej, zgromadzeni na sali widzowie, zobaczyli premierę programu „Taniec – lekiem na całe zło”, który wraz ze słuchaczami przygotowała kierownik artystyczny Magdalena Zynda – Lis. Były tańce, piosenki, scenki kabaretowe, przez które w zabawny sposób przeprowadziła Małgorzata Kapela.

 

Foto: Mateusz Zych

Opublikowany przez Barlinek24.pl Piątek, 4 października 2019

 

Na zakończenie spotkania były kwiaty i gratulacje a Prezes Maria Mitek, podziękowała za pomoc w realizacji uroczystości – Magdalenie Zynda – Lis, Romanowi Lackowskiemu, Leokadii Malanowskiej, Katarzynie Bator, Annie Olszewskiej, Annie Adamiok, Małgorzacie Kapela, Katarzynie Bil, Jadwidze Boran, Sławomirze Tumasz, Brygidzie Liśkiewicz, Piotrowi Stanisławskiemu, Eugeniuszowi Skoczylas oraz Teresie Czerwik. Wieczór zakończył się spotkaniem przy kawie i ciastku we foyer sali widowiskowej BOK. Dzisiejsza Inauguracja, rozpoczęła ósmy rok działalności Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

monikary

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.