pldaenfrdeuk


 wtorek 22 października 2019r.   imieniny: Filip, Halka, Kordula

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

W artykule "Kolejny problem służb ratowniczych" pisaliśmy o kłopotach z dojazdem karetką, do osób wymagających pomocy medycznej, a zamieszkałych w bloku przy ulicy Marii C. Skłodowskiej.

O pomoc w tej sprawie, jak i o umożliwienie dojazdu pod wspominany blok osobom, które na przykład zakupiły meble i muszą je dostarczyć do mieszkania, zwrócił się do burmistrza Dariusza Zielińskiego radny Michał Antosiewicz.

REKLAMA

Okazało się, że umożliwienie takiego dojazdu nie jest prostą sprawą. Burmistrz mówił m.in.:

Informuję, że w tym miejscu obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Mam nadzieję, że pan radny nie apeluje do burmistrza o złamanie prawa. Bo czy ja, czy ktokolwiek na moim miejscu takiej decyzji nie podejmie. W świetle obowiązujących przepisów prawa informuję, że ciąg o którym pan radny mówi, ma określoną funkcję w planie MPZP w rejonie Górnego Tarasu. I tam jest ciąg pieszy. I ja tego nie mogę zmienić. Jest to kompetencja Rady Miejskiej. Czyli ja nie mogę usankcjonować złamania prawa. W tym momencie na pewno nie nakażę moim współpracownikom wyciągnąć słupek ograniczający tam dojazd.

js

 

 

Komentarze  

+17 # Guest 2019-10-09 09:12
PGK i dostawca pizzy pod blok potrafią podjechać wiec o jakich zakazach i ciągu dla pieszych tu mowa :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-10-09 11:02
To że potrafią nie znaczy, że powinni. Z drugiej strony pokazuje to tylko, że jest przejazd. Swoją drogą kiedyś widziałem dostawcę pizzy pędzącego ścieżką rowerową Barlinek-Dzikowo - oczywiście człowiek usprawiedliwiony ratował burczący brzuszek klienta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-10-09 07:48
Wygląda na to, że Pan Burmistrz nie chce pomóc w tej sprawie, jedynie ma okazję do przepychanek z Radnym i chce pokazać swoją wyższość. Dlaczego w takim razie kosztem mieszkających tam rodzin? Przecież przez ten słupek nawet nie mogą podjechać z ciężkimi zakupami pod klatkę, żeby je wyładować. O meblach nie wspominając. Jakoś na innych osiedlach w mieście nie ma słupków, tylko stoją znaki zakaz wjazdu. Mam wrażenie że przez to, że mieszka tam Radny który ma wiele do powiedzenia, dużo robi i jest niewygodny dla rządzących, to mieszkańcy tego bloku są również traktowani po macoszemu. Dopiero jak coś się naprawdę stanie to zaczną działać i oczy im się otworzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-10-09 10:59
Meble można jeszcze jakoś zrozumieć, ale jazda chodnikiem bo zakupu 2 metry od klatki trzeba wypakować to już przesada chyba. Kodeks drogowy jasno wskazuje, że to nie ładnie. Każdy ma z drugiej strony bloku miejsce parkingowe, jak ciężko siatkę z zakupami nieść to może trzeba w wózek na kółeczkach zainwestować?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 # Guest 2019-10-09 12:28
Zakupy to także sprzęty typu RTV i AGD i inne ciężkie rzeczy, płytki, farby itd. (nie wiem skąd wątpliwość?) To też z wózkiem? Ciekawe kto pisze te komentarze - że to nie potrzebne ułatwienie - chyba ten kto sam jakby mógł to pod same drzwi by wjechał samochodem, bo zwykle tak bywa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-10-09 07:07
Cytuję Guest:
I Cytuję Guest:
Niestety widocznie nie wystarcza. Właśnie takim społeczeństwem jesteśmy. Pan radny Antosiewicz mógłby się zainteresować śmieciami spod jego bloku, bo fruwają po całej ulicy.

po co te złośliwości! W barlinku brak lekarzy, karetek i jeszcze brak dojazdu w tym przypadku ! Proszę sobie samemu odpowiedzieć ! A w niektórych przypadkach liczą się sekundy! Brawo Panie Radny ! Jeden z nielicznych , który coś chce zrobić dla dobra mieszkańców i nie siedzi cicho jak mysz pod miotłom!


A czy to przypadkiem nie wspólnota z Marii Skłodowskiej Curie prosiła swojego czasu o zablokowanie dojazdu? Ktoś napisał "Czy jesteśmy społeczeństwem cywilizowanym?" - nie, nie wszyscy są cywilizowani bo jak nazwać rajdy autem pod klatkami oraz potrącenie dziecka na chodniku przed klatką. Swoją drogą co jakiś czas widać, że część mieszkańców potrafi podjechać pod klatkę więc gdzieś jeszcze przejechać można ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+39 # Guest 2019-10-09 05:24
Cytuję Guest:
Cz sam znak zakaz wjazdu nie wystarczy? Czy jesteśmy społeczeństwem cywilizowanym? Czy nie? Czy wszystko u nas musi być zagrodzone , zamurowane, zablokowane itd.? Nic z tego nie rozumiem. Chyba nie pasuję do tej rzeczywistości?


niestety informacja czy znak nie są wystarczające :( popatrz ile osób nadal parkuje przy Oskrobie i w wielu innych miejscach na zakazach - bo przecież ONI TYLKO PO CHLEB - a reszta po co?
ze Stodolnej jadą do Bitla, potem pod szkołę na Leśną i znów na zakupy pod Biedronkę czy Lidla (tam z fochem, że bilecik trzeba wziąć) - jakby nie można było pieszo...
kilka lat temu nikomu by do głowy nie przyszło rano dzieciaka do szkoły autem wozić... a teraz? ***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-10-11 05:52
Nic prostszego jak tylko patrol policji i mandaciki. Jak ktoś ma nadmiar "mamony" to niech parkuje na zakazach ,niech jeździ pod prąd, niech łamie wszystkie zakazy. Tylko nie 50 zł mandatu tylko 50 zł za pierwszy raz a za recydywę 500 zł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-10-12 06:37
Cytuję Guest:
Nic prostszego jak tylko patrol policji i mandaciki. Jak ktoś ma nadmiar "mamony" to niech parkuje na zakazach ,niech jeździ pod prąd, niech łamie wszystkie zakazy. Tylko nie 50 zł mandatu tylko 50 zł za pierwszy raz a za recydywę 500 zł.

W Barlinku nie ma wolnego patrolu policji wiec ludzie robia co chca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-10-09 10:11
owszem ludzie parkują w miejscach niedozwolonych i to się dzieje wszędzie, ale chyba od weryfikacji tego typu zachowań są odpowiednie służby czyż nie? podejrzewam, że gdyby kilka razy ktoś dostał mandat za parkowanie na zakazie to szybko by przestał. A jeżeli wszyscy o tym wiedzą ze mimo zakazu ludzie parkują i nikt nie dostał mandatu to wiadomo że dalej to będą robić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+41 # Guest 2019-10-08 20:39
Cz sam znak zakaz wjazdu nie wystarczy? Czy jesteśmy społeczeństwem cywilizowanym? Czy nie? Czy wszystko u nas musi być zagrodzone , zamurowane, zablokowane itd.? Nic z tego nie rozumiem. Chyba nie pasuję do tej rzeczywistości?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-9 # Guest 2019-10-09 05:40
Niestety widocznie nie wystarcza. Właśnie takim społeczeństwem jesteśmy. Pan radny Antosiewicz mógłby się zainteresować śmieciami spod jego bloku, bo fruwają po całej ulicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-10-09 09:57
W takim układzie trzeba zaproponować radnemu żeby zatrudnił się jeszcze w PGK Sp. z o.o. w Barlinku aby pilnował jak wyrzucane są śmieci:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-10-09 05:54
I Cytuję Guest:
Niestety widocznie nie wystarcza. Właśnie takim społeczeństwem jesteśmy. Pan radny Antosiewicz mógłby się zainteresować śmieciami spod jego bloku, bo fruwają po całej ulicy.

po co te złośliwości! W barlinku brak lekarzy, karetek i jeszcze brak dojazdu w tym przypadku ! Proszę sobie samemu odpowiedzieć ! A w niektórych przypadkach liczą się sekundy! Brawo Panie Radny ! Jeden z nielicznych , który coś chce zrobić dla dobra mieszkańców i nie siedzi cicho jak mysz pod miotłom!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi