pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 czwartek 21 stycznia 2021r.   imieniny: Agnieszka, Epifani, Marcela

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)

Dzień Działacza Kultury, to jedno z najważniejszych wydarzeń dla twórców, animatorów i działaczy życia kulturalnego. Rok rocznie, Barlinecki Ośrodek Kultury, organizuje w ten dzień koncerty, spotkania, aby podkreślić wyjątkowość i różnorodność działań w Gminie Barlinek na tej właśnie płaszczyźnie. 11 października na sali widowiskowej BOK, odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia były Królowa Puszczy Barlineckiej Emanuela Kiełbasa oraz Boginka Moriana Nikola Wiśniak wraz ze Skrzatami z Puszczy Barlineckiej.

REKLAMA

W części oficjalnej uroczystości, wręczono „Pegazy kultury” a także podziękowania za pomoc finansową i wsparcie w organizacji imprez organizowanych przez Barlinecki Ośrodek Kultury.

„Pegazy kultury” 2019 otrzymali:

- Ewa Dzierbunowicz, Stanisław Rewers, Grzegorz Przybylski za książkę „Śladami Pionierów Barlinka”
- Andrzej Mrowiński za książkę „Barlineckie kamienie pamięci”
- Małgorzata Iwona Żytkowiak za książkę „Zamknij oczy”
- Paweł Kopala za Euforię Dźwięku
- Barlinecki Uniwersytet Trzeciego Wieku za liczne inicjatywy na rzecz seniorów
- Stowarzyszenie Przyjaciół Dziedzic za aktywną działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz podtrzymywanie pamięci o jeńcach obozu Oflag II C Woldenberg
- Katarzyna Mielcarek za działania promocyjne na rzecz Barlinka

Podziękowania za wsparcie finansowe i osobiste zaangażowanie w barlinecką kulturę otrzymali:

- Gmina Barlinek, którą reprezentowali Edyta Włodkowska, Janusz Mickiewicz za projekt renowacji murów i wybudowanie punktu widokowego na terenie BOK
- Jadwiga Szymczak, Urszula Rutkowska GBS Bank mecenas barlineckiej kultury za wielokrotne wsparcie imprez i liczne ich współorganizowanie
- HaCon, Gospodarczy Bank Spółdzielczy, Gaspol, Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Barlineckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne „Płonia” Sp. z o.o., Echo Internet i telewizja, Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „Warta” S.A., Poradnia Dietetyczna Smak Zdrowia Patrycja Krynicka, Fabryka Piękna Barlinek Agnieszka Krynicka, B.fT okna i drzwi Bartłomiej Karaszewski, Skotrans, Walbart, Macon, Gabinety na Staromiejskiej Klaudia Mączka – Kołosowska, Osiedle pod Jabłonią, LuCar Partner, Zakład transportowo – usługowy Paweł Kowalewski, Maral, eFKa, Borne Furniture, Libra Jan Liśkiewicz, Optyline, Feel Good Cafe, Joanna Sucha, Tomasz Gapski, Jarosław Górczewski, Łukasz Stefański, Tomasz Myślicki za wsparcie Letnich Wieczorów Filmowych i Dni Barlinka

Podziękowana za wsparcie działań Muzeum Regionalnego w Barlinku otrzymali:

- Błażej Skaziński, Stowarzyszenie Miłośników Kresów Wschodnich, Bożena Rudnicka, Marzena Olszewska

Podziękowania za wsparcie działań Biblioteki Publicznej otrzymali:

- Jolanta Karasińska, Justyna Stawicka, Urszula Piotrowicz, Izabela Leszczyńska, Krzysztof Komorowski, Monika Jabłońska

W części artystycznej wystąpiliFabryka Tańca Barlinek, Feeling Dance Group i Artur Gotz w repertuarze m.in. Kabaretu Starszych Panów. Spotkanie zakończono rozmowami przy kawie i słodkim poczęstunku, przygotowanym przez pracowników Barlineckiego Ośrodka Kultury.

Organizatorami uroczystości, którą poprowadziła Anna Adamiok byli – Burmistrz Barlinka, Gospodarczy Bank Spółdzielczy oraz Barlinecki Ośrodek Kultury.

 

monikary

Foto: Mati

Komentarze

+39

JoannaR

Podziękowania za wsparcie finansowe i osobiste zaangażowanie w barlinecką kulturę otrzymali:

- Edyta Włodkowska, Janusz Mickiewicz za projekt renowacji murów i wybudowanie punktu widokowego na terenie BOK. I to się nazywa prywatna inicjatywa. Z własnych pieniędzy, robiąc projekt po nocach wybudowali punkt widokowy. Czy tutaj coś, komuś się nie pomieszało? W jakim my świecie żyjemy?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.