pldaenfrdeuk


 wtorek 12 listopada 2019r.   imieniny: Jonasz, Krystyn, Witolda

Reklama

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (4)

13 października odbyły się wybory do Sejmu i Senatu. W Polsce zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. A jak głosy rozłożyły się w Gminie Barlinek? Tutaj, na pierwszym miejscu jest Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni, który zdobył 3 065 głosów (39,35%). Miejsce drugie to Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, na który zagłosowało 2 989 osób (37,38%).

Kolejne miejsca to Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 793 głosy (10,18%), Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – 531 głosów (6,82%) i Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 412 głosów (5,29%).

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni – 3 065 głosów (39,35%)

39.3%

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 2 989 osób (37,38%)

37.3%

Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 793 głosy (10,18%)

10.1%

Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – 531 głosów (6,82%)

6.8%

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 412 głosów (5,29%)

5.2%

REKLAMA

Najwięcej głosów uzyskali kandydaci:

- Zygmunt Siarkiewicz Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni 1543 głosy

- Marek Gróbarczyk Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 997 głosów

- Sławomir Nitras Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni 830 głosów

- Leszek Dobrzyński Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 452 głosy

- Dariusz Wieczorek Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej 451 głosów

- Artur Szałabawka Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 434 głosy

- Magdalena Filiks Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni 351 głosów

- Rafał Mucha Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 220 głosów

- Marcin Bedka Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość 204 głosy

- Jarosław Rzepa Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 130 głosów

- Grzegorz Napieralski Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N iPL Zieloni 101 głosów.

 

Frekwencja w Gminie Barlinek była najwyższą w powiecie myśliborskim i wyniosła 54,08 %.

 

W wyborach do Senatu, w Gminie Barlinek wybieraliśmy pomiędzy Magdaleną Kochan a Edwardem Kosmalem. Zwyciężyła Magdalena Kochan Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N Ipl Zieloni, która zdobyła 4 437 głosów (58,25%). Na Edwarda Kosmala Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, zagłosowało 3 180 osób (41,75%).

 

 

Komentarze  

+3 # Guest 2019-10-15 17:22
Ceny zawsze szły w górę. W latach 208-2015 koalicja rządząca PO-PSL podniosła wiek emerytalny do 67 lat, zabrała 50 %pieniędzy z OFE i jakoś nikt źle o tym nie mówił. Czy to było zgodne z Konstytucją RP z 1997 roku? Jak może umówić złe o rządzie który realizuje obietnice wyborcze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-10-15 18:39
Szanowny panie zwracam uwage ze obecny Rząd tak samo jak PO i PSL przejął resztę funduszy z ofe pobierając daninę w wysokości 15% za przeksiegowanie środków, to ten Rząd wplacil 70 mln do firmy mającej stworzyć samochód elektryczny choc noe mamy wiedzy ani technologii, to ten Rząd zmarnowal dziesiatki milionów z fundacji narodowej na fikcyjna promocje Polski na świecie, to ten Rząd zmarnował 214mln oddając je pseudo księdzu z Torunia, to ten Rząd wyprowadził kilkaset milionów ze SKOK, to ten Rząd pozwolił na Getback, to ten Rząd kupil samoloty dla Rządu ktorymi nie miał kto latać, to ten Rząd wydał 4 mln na poszukiwania przyczyn " zamachu smoleńskiego ", to ten Rząd dał prawie 2 mld złotych na TVP-PIS tworząc największą machinę propagandową podobną do tej z Korei północnej...mam wymieniać dalej????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-10-16 09:11
Cytuję Guest:
Szanowny panie zwracam uwage ze obecny Rząd tak samo jak PO i PSL przejął resztę funduszy z ofe pobierając daninę w wysokości 15% za przeksiegowanie środków, to ten Rząd wplacil 70 mln do firmy mającej stworzyć samochód elektryczny choc noe mamy wiedzy ani technologii, to ten Rząd zmarnowal dziesiatki milionów z fundacji narodowej na fikcyjna promocje Polski na świecie, to ten Rząd zmarnował 214mln oddając je pseudo księdzu z Torunia, to ten Rząd wyprowadził kilkaset milionów ze SKOK, to ten Rząd pozwolił na Getback, to ten Rząd kupil samoloty dla Rządu ktorymi nie miał kto latać, to ten Rząd wydał 4 mln na poszukiwania przyczyn " zamachu smoleńskiego ", to ten Rząd dał prawie 2 mld złotych na TVP-PIS tworząc największą machinę propagandową podobną do tej z Korei północnej...mam wymieniać dalej????

A ile miliardów dolarów wyprowadziły rządy SLD-KLD-UW-UD przydzielając sobie 18 Oddziałów Banku NBP oraz PKO SA, który gromadził ponad 8 mld USD oszczędności dewizowych Polaków i firm(sprzedał rząd Bieleckiego z 60 mln zł). Ile akcji Banku Sląskiego i komu poprzydzielał niejaki Borowski będący w rządzie Pawlaka ministrem finansów(znowu ten Pawlak) -zwieracze im puściły po wystąpieniu Leppera w Sejmie wtedy podjęli decyzję - zamordowano Leppera i wszystkich, którzy mieli dostęp do jego dokumentów, ciekawe - do dzisiaj nic nie wykryto. I ta można się licytować malwersantami a Biedroń ostatnio stwierdził , że do "Prezia" nie ma po co iść bez wysoko procentowego wina no i płyniemy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-10-16 10:37
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Szanowny panie zwracam uwage ze obecny Rząd tak samo jak PO i PSL przejął resztę funduszy z ofe pobierając daninę w wysokości 15% za przeksiegowanie środków, to ten Rząd wplacil 70 mln do firmy mającej stworzyć samochód elektryczny choc noe mamy wiedzy ani technologii, to ten Rząd zmarnowal dziesiatki milionów z fundacji narodowej na fikcyjna promocje Polski na świecie, to ten Rząd zmarnował 214mln oddając je pseudo księdzu z Torunia, to ten Rząd wyprowadził kilkaset milionów ze SKOK, to ten Rząd pozwolił na Getback, to ten Rząd kupil samoloty dla Rządu ktorymi nie miał kto latać, to ten Rząd wydał 4 mln na poszukiwania przyczyn " zamachu smoleńskiego ", to ten Rząd dał prawie 2 mld złotych na TVP-PIS tworząc największą machinę propagandową podobną do tej z Korei północnej...mam wymieniać dalej????

A ile miliardów dolarów wyprowadziły rządy SLD-KLD-UW-UD przydzielając sobie 18 Oddziałów Banku NBP oraz PKO SA, który gromadził ponad 8 mld USD oszczędności dewizowych Polaków i firm(sprzedał rząd Bieleckiego z 60 mln zł). Ile akcji Banku Sląskiego i komu poprzydzielał niejaki Borowski będący w rządzie Pawlaka ministrem finansów(znowu ten Pawlak) -zwieracze im puściły po wystąpieniu Leppera w Sejmie wtedy podjęli decyzję - zamordowano Leppera i wszystkich, którzy mieli dostęp do jego dokumentów, ciekawe - do dzisiaj nic nie wykryto. I ta można się licytować malwersantami a Biedroń ostatnio stwierdził , że do "Prezia" nie ma po co iść bez wysoko procentowego wina no i płyniemy

Panowie i Panie, PIS obejmując władzę obiecał że nie będzie afer i polityka przez nich uprawiana będzie wolna od kolesiostwa, brudów i hejtu. Jest zgoła inaczej. NIestety :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-10-16 10:31
Absolutnie nie negujemy że poprzednie Rządy nie oszukiwały i nie kradły na potęgę. Zwracam tylko uwagę że miało się to zmienić odkąd tak Kościołem stojąca partia doszła do władzy, zwracam uwagę na sposób zarządzania finansami, na kłamliwe oblicze polskiej polityki. Gdzie jest obiecane 100 tys mieszkań, gdzie jest 1 mln samochodów elektrycznych, gdzie jest polski prom pływający po morzach i oceanach - jest ale pływa w wyimaginowanej kłamliwej rzeczywistości tak prawdomównych polityków partii rządzącej. Ogłupione polskie społeczeństwo karmione nienawiścią do bliźniego swego, zgadzające się na zamiatanie pod dywan afer pedofilskich, cieszące się z nowego lodołamacza posklejanego taśmą klejącą żeby nie było widać niedoróbek, ogłupione budowaniem niezależności transportu morskiego przez budowę mającego początkowo kosztować 800mln złotych a de facto 2 mld zł przekopu mierzei wiślanej, ogłupione przez hasła że Polska węglem stoi, że Putin to zło bo atakuje sąsiadów a kupujemy od złego Putina 20 mln ton naszego czarnego złota?? Pycha i butność nie zna granic, bronicie tych działań upolityczniających Sądy gdzie Ziobro może wszystko, łamać konstytucję, karać sędziów, niszczyć niewygodnych obywateli. Może czas spojrzeć na to co się dzieje nie przez pryzmat płynącego z TVP przekazu tylko jasnej a szczerze mówiąc niezbyt jasnej rzeczywistości. Oprócz tego że Rząd murem stoi za kościołem i gościem z Torunia i broni tego ogłupionego elektoratu za wszelką cenę, to niczym nie rózni się od poprzedników.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-10-16 06:05
Cytuję Guest:
Szanowny panie zwracam uwage ze obecny Rząd tak samo jak PO i PSL przejął resztę funduszy z ofe pobierając daninę w wysokości 15% za przeksiegowanie środków, to ten Rząd wplacil 70 mln do firmy mającej stworzyć samochód elektryczny choc noe mamy wiedzy ani technologii, to ten Rząd zmarnowal dziesiatki milionów z fundacji narodowej na fikcyjna promocje Polski na świecie, to ten Rząd zmarnował 214mln oddając je pseudo księdzu z Torunia, to ten Rząd wyprowadził kilkaset milionów ze SKOK, to ten Rząd pozwolił na Getback, to ten Rząd kupil samoloty dla Rządu ktorymi nie miał kto latać, to ten Rząd wydał 4 mln na poszukiwania przyczyn " zamachu smoleńskiego ", to ten Rząd dał prawie 2 mld złotych na TVP-PIS tworząc największą machinę propagandową podobną do tej z Korei północnej...mam wymieniać dalej????

Widać zwolenników dobrej zmiany jest więcej niż przeciwników na Barlinek24 świadczą o tym minusy przy tym komentarzu dlatego dopiszemy jeszcze kilka afer tak "czystej" i walczącej z "układami" i nepotyzmem partii: afera KNF gdzie przedstawiciel Rządu próbował uchronić Bank w zamian za łapówkę, afera Getback gdzie poszkodowanych jest prawie 30 tyś osób którym zabrano ponad 2 mld zł, zamach na Sądy, ekshumacje ofiar smoleńskich bez zgód rodzin - nic to nie dało ani nic nie wyjaśniło, Dwie Wieże - podejrzany nie został do dnia dzisiejszego przesłuchany, złamany przez Ziobrę Artykuł 103. paragraf 2 konstytucji mówiący o tym że nie można łączyć funkcji posła i prokuratora, afera Banasia wybitnie pokazuje jak nieczyste są szeregi PIS i na co sie pozwala, na koniec afere hejtowania sędziów przez pracowników Ministerstwa pod rządami Ziobry....wszyscy dający minusy - zastanówicie się czy z faktami powinniście walczyć - hejtować? NIE!!!!pochylcie głowy i przyznajcie że nie jest tak kolorowo jak miało być, miało być przejrzyście a nie jest! Hańba i tyle!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2019-10-15 12:19
Wynik wyborów zaskakuje dobrym wynikiem przeciwników partii rządzącej, PIS posiada potężną machinę propagandową, rozdaje fundusze na pomoc socjalną w niewyobrażalnych ilościach obciążając tych uczciwie pracujących i zarabiających a mimo to 55% obywateli zagłosowało inną partię niż PIS,bravo! Najwyższa frekwencja w historii świadczy o świadomości społecznej, niestety nie wybraliśmy jednej partii na którą oddaliśmy swoje głosy i to nas pogrążyło. mimo wszystko super. Czekamy na wzrost cen i galopującą inflację bo przy tym rozdawnictwie to nas czeka, zobaczymy wtedy jak zwolennicy PIS będą płakać i szukać winnych....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-10-15 16:22
ale wiesz w ogóle, że PO zatrzymałoby obecne 500+? Obiecali to. xD Jedynie konfederacja by to zniosla, reszta zostawiłaby te 500+. Więc o czym ty piszesz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-10-15 11:56
Jeszcze Zygmunt powinien otrzymać 2000 głosów więcej od Barlinka za to że tyle zrobił dla nas mieszkańców no i że jest Nasz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-23 # Guest 2019-10-14 21:50
Ja w ogóle nie rozumiem jak można głosować na 3 pierwsze partie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-10-15 16:23
nie wiem za co te minusy, święta prawda. Już pokazały, że nic dobrego dla Polski nie robią, powinni szansę dostać takie, które jeszcze nie nakradly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-21 # Guest 2019-10-14 19:04
PIS wygrywa w Polsce. Taka bedzie wladza w Polsce i to jest najwazniejsze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-10-14 18:29
Jednak Barlinek to inteligencja.Brawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-19 # Guest 2019-10-14 16:24
Dla niedoinformowanego przypominam ze drogi nie buduje w Polsce Unia Europejska. Polska wplaca do kasy Uni pieniadze a one wracaja do Polski na okreslone zadania uwazane w Uni za priorytet, wiec zwolennicy PIS nie jezdza po drogach danych od Uni. To my za swoje budujemy. Jak rozmawiam ze zwolennikami PO to jestem przerazony ich wiedza. Mowia ze za PIS wszystko zdrozalo. Pytam sie ale co konkretnie. Odpowiedz pada wszystko. Mowia ze PIS lamie konstytucje, jak pytam ktorego puntu konstytucji tyczy sie te lamanie to nie maja pojecia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Alek 2019-10-15 11:24
Informacyjnie w ciągu 15 lat obecności w unii Polska wpłaciła ok 53 mld euro a dostała ok 163 mld . Więc czy aby na pewno budujemy tylko za swoje ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-10-15 21:12
a co powiesz jak za chwile bedziemy wiecej wplacac niz dostawac?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Alek 2019-10-16 06:22
Jak już pisałem poniżej budżet ue na lata 2020 - 2026 będzie dopiero negocjowany. Jeśli nasz rząd mądrze wynegocjuje i jego pozycja negocjacyjna będzie "mocna" to będziemy dalej dostawać więcej niż wpłacamy . Ale jak nam wszystkim wiadomo obecna ekipa nie ma za dobrych "notowań" w ue , ich zdolności koalicyjne są powiedzmy bardzo ograniczone ( Węgry , może Łotwa itp.) . A co powiem jak będziemy płacić więcej niż dostajemy ? Że rząd który doprowadził do takiej sytuacji jest do du...y !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-10-15 13:43
Polska oddała swoje rynki zbytu, polskie fabryki poszły w obce ręce. Polska musiała zamknąć stocznie w Gdańsku i w Szczecinie, bo taka była wola UE. Padły zakłady kooperujące ze stoczniami. Polska oddała dużo więcej niż dostała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Alek 2019-10-16 08:20
Poczytaj sobie o przyczynach likwidacji polskich stoczni . I tak informacyjnie stocznie w Szczecinie zlikwidowano w 2002 . Wiem że wg Ciebie to wina ue i oczywiście Tuska tylko jeszcze sprawdź kiedy wstąpiliśmy do ue . Czuwaj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-10-14 15:59
Wybory skończyły się godzina 17,38 Hacon truje Górny Taras, wpuszcza do środowiska toksyczne substancje, benzopireny, cyjanowodory, formaldehydy i inne rakotwórcze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-10-15 16:24
gdyby tak każdy truty mieszkaniec pisał do interwencji czy nawet do wiadomości, do skutku. Do tego naglosnic to na demotywatorach, na facebooku, wszędzie. Zrobic siarę trucicielom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-10-15 12:57
Może mieszkańcy zrobiliby zrzutkę, zatrudnili niezależną instytucję, zbadali faktyczny skład powietrza zanieczyszczonego przez Hacon i wtedy zrobili zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa poprzez zatruwanie środowiska i mieszkańców Górnego tarasu. To że włodarze miasta nic z tym nie robią świadczy o panującym układzie, którego potwierdzenie pokazał Radny Sz. który na wrześniowej sesji sugerował zmianę miejsca zamieszkania bo przecież zakłady już od dawna stoją. Mieszkańcy obudźcie się bo to Wasze dzieci będą w przyszłości ofiarami Haconu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-10-15 06:45
Cytuję Guest:
Wybory skończyły się godzina 17,38 Hacon truje Górny Taras, wpuszcza do środowiska toksyczne substancje, benzopireny, cyjanowodory, formaldehydy i inne rakotwórcze.

Trzeba się przyzwyczaić to tej bezsilności
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-21 # Guest 2019-10-14 15:17
Jak ludzie w Zachodniopomorskim mogą tak głosować na KO-PO? ... Czyż już zapomnieli kto zlikwidował np. Stocznie ( w Barlinku ZUO Bomet) pod dyktando niemiec i francji. ?... i cały przemysl w Szczecinie.
Barlinek był i jest, niestety, nadal ostoją czerwonej pajęczyny.

Dobrze, że przynajmniej woj. Lubuskie się nawróciło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-10-15 14:28
To ja ci odpowiem. ZSRR obecnie Rosja zaprzestał kupowania Polskich statków (prawie 100% produkcji tam szło co prawda za transferowe "WRÓBLE" a nie dolary) i nasz przemysł stoczniowy padł na łapy! Po prostu rynek zbytu nas zweryfikował. Byliśmy za słabi technologicznie i za drodzy (ZSSR brało wszystko jak szło , byle za darmo). Kadłuby Chińskie okazały się dużo tańsze , a wyposażenia statków i tak robiły stocznie zachodnie. I to jest fakt niepodważalny. Gdyby komuna istniała to by istniały nasze stocznie. mam nadzieje , że komuna nie wróci nasze stocznie w pocie i mozole będą powstawały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-10-14 14:57
A się ludzie spinacie, nie ma znaczenia czy to PIS czy PO wygra, ani jedno ani drugie nie zrobi rewolucji w tym kraju i to jest smutne. Trzeba poczekać aż komuchy ze swoim prymitywnym myśleniem odejdą i młodzi ludzie coś zmienią!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-10-14 11:41
Mieszkańcy Barlinka stanęli na wysokości zadania.
Duża frekwencja no i co najważniejsze przegrana PiS.
Szkoda tylko, że nie w skali całego kraju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-10-14 12:58
Właściwie to dobrze. PO utrzymałoby 500+ i jedyne co by zmienili to śluby dla mniejszości, adopcje dla nich i aborcje do 9 miesiąca, a potem robiliby to, co dawniej. Może socjalu mniej, ale braliby jeszcze więcej.
Najlepsza gospodarczo byłaby konfederacja (jedyna partia, która usunęłaby socjal i dawałaby zamiast tego ulgi w podatkach), ale skoro ludzie jeszcze do niej nie dorośli, to dobrze że Lewica nie zagarnęła calego kraju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-10-14 18:45
Cytuję Guest:
Właściwie to dobrze. PO utrzymałoby 500+ i jedyne co by zmienili to śluby dla mniejszości, adopcje dla nich i aborcje do 9 miesiąca, a potem robiliby to, co dawniej. Może socjalu mniej, ale braliby jeszcze więcej.
Najlepsza gospodarczo byłaby konfederacja (jedyna partia, która usunęłaby socjal i dawałaby zamiast tego ulgi w podatkach), ale skoro ludzie jeszcze do niej nie dorośli, to dobrze że Lewica nie zagarnęła calego kraju.

Tak...... słyszałem te obietnice Konfederacji :benzyna po 3zł ,dowolność płatności składki na ZUS itp.szkoda ,że nie obiecywali darmowych lotów na księżyc. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-10-15 16:26
mozesz sobie gdybac, ale zus i ulgi podatkowe na pewno by wprowadzili
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-20 # Guest 2019-10-14 12:52
Całe szczęście, że nie w skali całego kraju, z dwojga złego PiS jest mniejszym złem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+44 # Guest 2019-10-14 12:49
to niezła frekwencja wysoka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-10-14 12:02
Spokojnie w skali kraju pis nokautuje ko :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-10-14 19:53
Nokautuje? Za tyle wydanej kasy na te wszystkie obiecanki z naszych podatków, i za tyle wydanych bezsensownie pieniędzy na TV Pis i tą pożal się Boże kampanię wyborczą, zdobyć raptem o 10 mandatów więcej i przegrać senat? To nazywasz nokautem??? Niech tylko nadejdzie jakikolwiek kryzysik... naprawdę nie życzę nam wszystkim takiej przyszłości...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-10-14 11:49
Ci co głosowali na KO powinni przyjąć do domu muzułmanina i oddać podwyżki wypłat a zostawić tylko podwyżki cen bo ceny poszły do góry w całej Europie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-10-14 14:17
A ci co głosowali na PiS powinni przestać jeździć po drogach finansowanych ze środków unijnych, a jak już to tylko polskimi samochodami jak duży fiat czy polonez :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-10-14 18:49
Cytuję Guest:
A ci co głosowali na PiS powinni przestać jeździć po drogach finansowanych ze środków unijnych, a jak już to tylko polskimi samochodami jak duży fiat czy polonez :)

Te pieniądze w kasie unii to pewnie z marsa się wzięły co? :D To taki system argentyński w wydaniu europejskim.Polska też wpłaca a za kilka lat będzie więcej wpłacała jak wyciąga.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Alek 2019-10-15 07:13
A na jakiej podstawie sądzisz ,że Polska będzie wpłacać więcej niż dostawać . Słyszałeś to w telewizji czy w radiu z Torunia ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-10-15 07:52
Brawo Alek!
Taka prawda, jeszcze długo będziemy więcej dostawać niż wpłacać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Alek 2019-10-15 09:21
Nic pewnego . Negocjacje budżetu 2020 - 2026 się dopiero zaczną . Będzie brexit , czyli odejdzie jeden z głównych płatników netto . Nowy - stary rząd ma pole do popisu ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-10-14 15:23
Jeżeli niemcy oddadzą Polakom to co bandyckim atakiem zabrali podczas II wojny światowej, to Polacy pobudują autostrady czteropasmowe.
unia Polsce więcej zabiera niż daje. Ponad 80% tego co daje i tak wraca do niemiec. Donald T. pod dyktando starej unii zlikwidował wszystko co było konkurencyjne dla starej unii: Stocznie, zakłady Diora, huty, traktory URSUS, i.t.p., trzoda chlewna ( kiedyś 20 mln. szt. teraz zaledwie ok 9 mln. reszta importowana m.in. z danii i niemiec)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-10-15 12:11
Może stocznie gdańską też zlikwidował Tusk? Przecież to Lech sprzedał a Morawiecki odkupił...ktoś tu komuś zrobił wodę z ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Alek 2019-10-15 11:33
A dlaczego nie wspominasz o "braciach" Rosjanach ? Przecież zabrali nam po wojnie prawie połowę państwa , wymordowali znaczną część obywateli i grabili nas przez prawie 45 lat . Od nich nic nie żądasz , uważasz że to ok ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-10-15 09:59
Tylko nie zapomnij, że jak tak sobie zaczniemy wyliczać kto komu co zabrał w czasie wojny, to może się okazać, że któregoś pięknego dnia nasz Barlinek może znowu będzie musiał zmienić nazwę na Berlinchen ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-10-15 11:19
Chyba bym wolał, tam chociaż PiSu nie ma :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-10-14 13:39
Taaak.... A Kopernik była kobietą i też do pis należała. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi