pldaenfrdeuk

 poniedziałek 25 maja 2020r.   imieniny: Grzegorz, Maria Magdalena, Urban

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

W dniach 12 – 13 października 2019 roku w naszym mieście partnerskim Courrières we Francji odbyło się spotkanie miast partnerskich. W którym udział wzięli: Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Maciejewski oraz inspektor ds. współpracy zagranicznej Magdalena Walaszczyk.

Spotkanie miało na celu podsumowanie dotychczasowego partnerstwa oraz wytyczenie celów na kolejne lata. Punktem kulminacyjnym spotkania było odśpiewanie hymnów narodowych wraz z uroczystym odsłonięciem pamiątkowej tablicy przed Ratuszem oraz wystawa poświęcona miastom partnerskim zorganizowana przez stowarzyszenie historyczne.

REKLAMA

Współpraca pomiędzy Courrières i Barlinkiem rozpoczęła się 04 .06. 1998 roku, wraz z podpisaniem aktu o partnerstwie. Od początku najważniejszym punktem współpracy była wymiana młodzieży i tak też jest do dziś. Regularnie spotykają się także przedstawiciele miasta oraz radni, celem wymiany doświadczeń.

Miastami partnerskimi Courrières oprócz Barlinka są także: Weissenthurm (Niemcy), Mittweida (Niemcy), Aleysham (Wielka Brytania).

UM Barlinek

 

barlinek

 

barlinek

 

 

Komentarze

+16

Guest

Ciekawy jestem czy pan przewodniczący wymienił się z poglądami z kolegami z rad miejskich z miast partnerskich. Na temat zabrania głosów mieszkańców na sesjach rady miejskich.?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".