pldaenfrdeuk


 wtorek 12 listopada 2019r.   imieniny: Jonasz, Krystyn, Witolda

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Barlinecki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza 29. listopada o godz. 18:00 na spektakl kabaretowy „Kariera po polsku” w reż. Macieja Damięckiego,. Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury o godz. 18.00. Wystąpią: Ewa Kuklińska, Artur Dziurman, Dariusz Gnatowski, Michał Pietrzak i Zuza Gaińska.

KARIERA PO POLSKU, to sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed burmistrzem eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili zaczyna się ciągnące się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek.

 

barlinek

 

W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.

REKLAMA

Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.

Bilety w cenie 60 zł (grupowe 55 zł) do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Paderewskiego 7, tel. 95 7462 874) lub na online na stronie kupbilecik.pl:

Producent: Leszek Kwiatkowski
Reżyseria: Stefan Friedmann
Muzyka: Mariusz Telicki
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Tarasewicz- Wosik

Serdecznie zapraszamy.

BOK

 

barlinek

 

 

Komentarze  

0 # Guest 2019-10-18 06:12
Termin idealny wprost..... Andrzejki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-10-18 05:34
Poczujemy muśnięcię muz teatru i komedii!
Reżyseria: Stefan Friedmann czy Maciej Damięcki, bo obaj są wymienieni powyżej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież