pldaenfrdeuk


 piątek 22 listopada 2019r.   imieniny: Cecylia, Marek, Maur

Reklama

A A A
1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (1)
barlinek

04 listopada w Barlinku, otwarta zostanie filia Wydziału Komunikacji. Wielu mieszkańców miasta się cieszy, jednak równoważne jest to z głosami osób, które już widzą pojawiające się tam kłopoty. Chodzi o miejsca parkingowe. Jak dobrze wiemy, koło barlineckiej przychodni oraz szpitala, nie ma gdzie zaparkować.

Ten problem jest nierozwiązany już od bardzo dawna a i tzw. światełka w tunelu póki co nie widać. Z resztą, problemy pojawiają się nie tylko przy ul. Szpitalnej. Podobnie jest w innych miejscach miasta, w tym na Rynku Miejskim. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku, na sesji Rady Miejskiej, burmistrz Dariusz Zieliński, mówił o planowanej budowie kilku ogólnodostępnych parkingów na terenie Barlinka. W tej chwili gmina czeka na rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie w ramach rewitalizacji a realizacja założeń ma nastąpić w 2020 r.

REKLAMA

Parkingi miałyby powstać m.in. w kwartale ulic Różana, Niepodległości, Armii Polskiej (tam przewidziano około 60 miejsc parkingowych), na ulicy Paderewskiego, przy Rondzie Bankowym na ulicy Strzeleckiej oraz na skwerze przy ulicach Odrzańskiej, Niepodległości i Górnej. Nie zapominajmy również o parkingu przy starym tartaku. Tam w przyszłości, w ramach projektu związanego z Miejskim Centrum Rekreacji i Integracji Społecznej, ma powstać ok. 80 miejsc parkingowych.

W sprawie Rynku Miejskiego, otrzymaliśmy list od naszego Czytelnika, który ma kilka propozycji rozwiązania problemu parkowania w tym miejscu:

"Jak wiemy, rynek jest punktem centralnym w naszym mieście. Niestety, przez kierowców parkujących tutaj jak chcą, ciężko w godzinach popołudniowych gdziekolwiek w okolicy stanąć. Wszystko przez to, że miejsca parkingowe (znaki poziome) są bardzo stare i nie widoczne. Uważam, że wymalowanie nowych linii oraz dodanie kilku nowych tzw. martwych pól w okolicy skrzyżowań, byłoby dużym ułatwieniem dla osób tutaj parkujących. Sam parkuje kiedy pozwala mi na to miejsce w okolicy i martwi mnie bezmyślność niektórych kierowców. Moim zdaniem, na rynku powinny się pojawić: zakaz postoju na odcinku od hotelu "City Park Barlinek" do końca skrzyżowania po prawej stronie od wjazdu (zatrzymujące tam auta utrudniają wjazd autobusom); wymalowanie miejsc parkingowych przy prawej stronie zaraz obok ciągu od lodziarni do "Wielkopolanki", dałoby to możliwość zmniejszenia stawania "jak się chcę"; wymalowanie pasów skrętu przy skrzyżowaniach, co dałoby możliwość szybszych manewrów zjazdowych oraz odświeżenie starych miejsc parkingowych, może wtedy ludzie parkowali bliżej siebie i byłoby więcej miejsc. Proszę pomyśleć nad jakimkolwiek rozwiązaniem."

Tyle od naszego Czytelnika. A jakie jest Państwa zdanie na ten temat? Zapraszamy do komentowania.

monikary

Komentarze  

0 # Guest 2019-11-12 22:12
prosze o podstawienie busika na placu przy szkole .na ul kossaka,sa starsi ludzie i daleko maja do lekarza ,doa szpitala a nawet do sklepów, tyle to mozna zrobic ,,,,,,
ul matejki ,przemysłowa i szosowa,--brak komunikacji, dla młodzierzy szkolnej i starszych osób-błagamy o pomoc, Emeryci ,i młodzierz,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # jacuś 2019-11-06 19:39
Cytuję Guest:
Jak można wydać zgodę na budowę ogromnego centrum handlowego bez zapewnienia dla klientów miejsc parkingowych?
I to miejsca parkingowe powinien zapewnić inwestor a nie miasto.
Mam nadzieję, że miasto nie myśli budować w okolicy centrum handlowego, a więc dla centrum handlowego, parkingów z naszych podatków.
powtarzam się ale przyjrzyj się wykopom dlategoCytuję Guest:
Jak można wydać zgodę na budowę ogromnego centrum handlowego bez zapewnienia dla klientów miejsc parkingowych?
I to miejsca parkingowe powinien zapewnić inwestor a nie miasto.
Mam nadzieję, że miasto nie myśli budować w okolicy centrum handlowego, a więc dla centrum handlowego, parkingów z naszych podatków.
dziecko ,skoro są takie głębokie wykopy tzn. że będzie PODZIEMNY GARAŻ FINANSOWANY PRZEZ INWESTORA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-11-05 06:57
Jak można wydać zgodę na budowę ogromnego centrum handlowego bez zapewnienia dla klientów miejsc parkingowych?
I to miejsca parkingowe powinien zapewnić inwestor a nie miasto.
Mam nadzieję, że miasto nie myśli budować w okolicy centrum handlowego, a więc dla centrum handlowego, parkingów z naszych podatków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-11-04 17:57
Jak widać kolejna próba skubania mieszkańców za parkowanie. Już raz radni to zablokowali widać komuś bardzo na tym zależy jak nie straż miejska to parkomaty. W czyim interesie to bo na pewno nie mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # klin 2019-10-31 21:23
Na Rynku 3/4 zaparkowanych samochodów należy do osób pracujących w okolicznych sklepach, bankach, itp. Ustawić parkometr i od razu przybędzie wolnych miejsc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # jacuś 2019-10-31 17:58
Centrum handlowe po Baroli. Parkingi podziemne nie są przewidziane. Klienci będą parkować na parkingach spółdzielczych, które utrzymują mieszkańcy Stodolnej. CZy widziałeś wykop ,i nie pomyślałeś czemu tak głęboko wykopali to ci powiem TAM BĘDZIE PARKING PODZIEMNY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-11-04 10:53
Niestety, tam nie będzie parkingu podziemnego. Wykop jest być może pod magazyny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # jacuś 2019-10-31 14:48
Cytuję Guest:
A busiki za darmo kursują i co pięć minut?

nie za darmo 2,4 zł kurs co 30 min
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # [DeL] 2019-10-31 13:35
Cytuję Guest:
Co do wydzialu komunikacji w przychodni to jest to jajies ogromne nieporozumienie, dla pacjentow brak miwjsc parkingowych a jak wiadomo wydzial komunikacji jest bardzo silnie związany z motoryzacja i prawie kazdy przyjedzie pojazdem takim lub innym. Kto to wymyslil powinien dostać nagrode za najglupszy pomysl roku. Ekonomik jest w remoncie, miejsc parkingowych na pewno więcej niz kolo szpitala to niech ktos z włodarzy uzasadni ten wybor bo ja i moi znajomi tego nie ogarniamy.


Włodarzem co prawda nie jestem, ale jako aktywny mieszkaniec wielokrotnie na łamach B24 czytałem, że wybór padł na przychodnię ponieważ jest to nasz obiekt, w związku z czym pieniądze z naszych podatków przeznaczone na remont tego lokalu zostały wydane bez obawy, że powiat może nam taki świeżo wyremontowany obiekt w każdej chwili odebrać. Dodatkowym atutem jest zamontowana w lokalu winda.

Wszyscy zgadzamy się, że naturalnym wyborem byłby ośrodek WORD, który jest z kolei własnością powiatu, ale radni uznali że nie będą w tym przypadku ryzykować. Czy słusznie? Nie mnie oceniać ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-11-03 06:59
Ekonomik jest własnością gminy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-10-31 09:56
Rynek, centrum miasta, perełka województwa... zawalona autami feee... jestem za całkowitą likwidacją miejsc parkingowych w tym miejscu... należy wygospodarować duży parking w innej lokalizacji... a może dla zdrowotności spacerkiem lub rowerem częściej ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # jacuś 2019-10-31 08:43
Cytuję Guest:
Cytuję jacuś:
nie trzeba wjeżdżać aż pod sam wydział ,można stanąć np .przy netto -100m , Mickiewicza podobnie, parking można zrobić np. na placu po dworcu PKS- 100m ,po drugie ilu tych petentów dziennie z Barlinka będzie NARAZ w urzędzie ,

A może na gorzowskiej zaparkować i do szpitalnej sie przejść .Ekonomik jest najlepszym rozwiązaniem
tu masz rację możesz zaparkować przy ekonomiku i promenadą się przespacerować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-10-31 07:29
Pisałem wcześniej - piszę i teraz. Kto każe jechać do wydziału samochodem? Tablice pod pachę i do busika. Taniej, ekologiczniej i zdrowiej...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # jacuś 2019-10-31 08:45
Cytuję Guest:
Pisałem wcześniej - piszę i teraz. Kto każe jechać do wydziału samochodem? Tablice pod pachę i do busika. Taniej, ekologiczniej i zdrowiej...

nareszcie ktoś rozsądny popieram
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-10-31 13:52
A busiki za darmo kursują i co pięć minut?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-10-31 16:49
Cytuję Guest:
A busiki za darmo kursują i co pięć minut?

A samochód na wodę jeździ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-10-31 06:01
W tym wszystkim najbardziej wkurzające jest to ze w pobliżu przychodni jest bardzo dużo miejsca gdzie mógłby powstać parking. Tylko nie wiedzieć czemu nikt z rządzących tego nie dostrzega.
Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Pewnie lepiej będzie pchnąć ten teren pod deweloperkę albo ekskluzywne działki budpwlane dla tych którzy chcieliby wybudować wille na uboczu a jednak prawie w centrum miasta.
Przy takiej okazji można przytulić jakąś gotóweczkę na boku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # jacuś 2019-10-31 05:10
nie trzeba wjeżdżać aż pod sam wydział ,można stanąć np .przy netto -100m , Mickiewicza podobnie, parking można zrobić np. na placu po dworcu PKS- 100m ,po drugie ilu tych petentów dziennie z Barlinka będzie NARAZ w urzędzie ,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-10-31 07:36
Cytuję jacuś:
nie trzeba wjeżdżać aż pod sam wydział ,można stanąć np .przy netto -100m , Mickiewicza podobnie, parking można zrobić np. na placu po dworcu PKS- 100m ,po drugie ilu tych petentów dziennie z Barlinka będzie NARAZ w urzędzie ,

A może na gorzowskiej zaparkować i do szpitalnej sie przejść .Ekonomik jest najlepszym rozwiązaniem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-10-30 20:11
Cytuję Guest:
Zrobić parkometry na rynku i obok GBSu.

Zrobić parkometry wszędzie!!! Nie tylko w rynku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-10-31 07:10
Miasto w ogóle nie mysli o parkingach.
Przykład: budynek przy zburzonym pomniku naprzeciwko Ratusza. Nie ma miejsc postojowych i nie ma miejsca na śmieci. Pojemniki stoją na zewnątrz i szpecą centrum miasta.
Centrum handlowe po Baroli. Parkingi podziemne nie są przewidziane. Klienci będą parkować na parkingach spółdzielczych, które utrzymują mieszkańcy Stodolnej.
Kolejny przykład - zakłady drzewne. Pracownicy parkują na parkingach spółdzielczych utrzymywanych przez mieszkańców bloków z Przemysłowej.
Dlaczego miasto zamyka oczy na tak poważny problem i wciąż popełnia ten sam błąd?
Powstaje nowa inwestycja to muszą być przewidziane też parkingi dla klientów, mieszkańców czy pracowników.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-10-30 19:56
Parkometry i po kłopocie .płacisz załatwisz sprawę i odjeżdżasz !! Po co kombinować z malowaniem .Za kasę to połowa będzie pusta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-10-30 19:51
Dla kierowcy czerwonego auta na zdjeciu należy sie karny k...s
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-10-31 10:45
Cytuję Guest:
Dla kierowcy czerwonego auta na zdjeciu należy sie karny k...s

A moze to jest samochod inwalidy - nie pomyslales ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # jacuś 2019-10-30 19:31
barlinek to nie gorzów nie trzeba wjeżdzać do wydziału komunikacji pod okienko , można znaleźć miejsce gdzieś dalej np.przy byłym ekonomiku ;-) i spacerkiem nad jeziorem przejść się do wydziału komunikacji,wszyscy lamentujją że nie ma gdzie parkować .To mam wniosek żeby nie otwierać punktu ,niech zostanie po staremu, będziemy jeździć do myśliborza i będzie cacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-10-30 15:37
Czyj pomysł żeby Filia Wydziału Komunikacji była na ul.Szpitalnej i do tego w Przychodni.A nie można było zrobić w dawnym ekonomiku przy ul.Jeziornej?Myślę że można tylko nie było komu przy tym chodzić i się dogadywać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2019-10-30 13:53
Zrobić parkometry na rynku i obok GBSu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-10-30 13:04
no to bardzo proszę wskazać kierowcom, gdzie mają zaparkować swoje pojazdy, aby dostać się do wydziału komunikacji, do przychodni lekarskich czy izby przyjęć w szpitalu; rozwiązanie tego problemu jest z gruntu bardzo nieszczęśliwe nad czym ubolewam ***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+39 # Guest 2019-10-30 12:54
Co do wydzialu komunikacji w przychodni to jest to jajies ogromne nieporozumienie, dla pacjentow brak miwjsc parkingowych a jak wiadomo wydzial komunikacji jest bardzo silnie związany z motoryzacja i prawie kazdy przyjedzie pojazdem takim lub innym. Kto to wymyslil powinien dostać nagrode za najglupszy pomysl roku. Ekonomik jest w remoncie, miejsc parkingowych na pewno więcej niz kolo szpitala to niech ktos z włodarzy uzasadni ten wybor bo ja i moi znajomi tego nie ogarniamy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi